Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Neurotechnologie mají být dalším lidským milníkem. Které akcie z toho mohou těžit?

Neurotechnologie jsou na vzestupu a velké technologické společnosti na nich začínají vydělávat. V tomto článku se dozvíte, jak tento technologický pokrok může ovlivnit vaše investice.

Publikováno
Neurotechnologie mají být dalším lidským milníkem. Které akcie z toho mohou těžit?
Zdroj: depositphotos.com

Naše společnost si v posledních letech prožila několik technologických skoků vpřed. Vše odstartovalo OpenAI s ChatGPT, načež společnost Nvidia světu představila nové čipové technologie. Kam může technologický vývoj kráčet dál si povíme v tomto článku.

Zdroj: finance.yahoo.com
Sloupcový graf předpokládaného růstu kapitalizace segmentu s neurotechnologiemi
Sloupcový graf předpokládaného růstu kapitalizace segmentu s neurotechnologiemi

S určitými neurotechnologiemi se můžeme setkat již dnes. Například pacientům s ALS (Amyotrofická laterální skleróza) se do mozku implantuje zařízení Stentrode, které vyvinula společnost Synchron za podpory Jeffa Bezose z Amazonu a Billa Gatese z Microsoftu.

Na zařízení, které dokáže dekódovat myšlenky a vjemy bez nutnosti invazivní chirurgie také pracuje společnost Meta.

V roce 2023 společnost Precedence Research ocenila neurotechnologický segment na hodnotu přibližně 15 miliard dolarů s tím, že se do roku 2033 očekává exponenciální růst jeho kapitalizace.

Velký krok kupředu udělala začátkem letošního roku společnost Tesla, která implementovala čip prvnímu pacientovi. Následně se poté ukázalo, že samotná technologie po implantaci vykazuje problémy. V současné době pracuje na podobných technologií včetně BigTech celkem 30 společností.

Nyní se již pojďme blíže podívat na akcie dvou nejvíce zainteresovaných společností, které by mohly z případného úspěchu neurotechnologií těžit.

1) Apple

Společnost Apple v meziročním měřítku přišla téměř o 1 % svých tržeb. V roce 2024 se ovšem očekává jejich mírný růst, který by měl atakovat hodnotu 387 miliard USD.

V roce 2025 by růst tržeb měl být ještě výraznější a očekává se dosažení hodnoty téměř 411 miliard USD. Apple vyplácí kvartální dividendu 0,25 USD za akcii.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce analytiků z Wall Street pro akcie Apple
Cenová predikce analytiků z Wall Street pro akcie Apple

Akcie Apple mají podle analytiků před sebou zajímavé růstové období. Z celkového počtu 32 analytiků z Wall Street jich 20 doporučuje nákup a 11 doporučuje podržet akcie, které mají investoři již nakoupené. Pouze jeden analytik vyhodnotil jako výhodný prodej akcií.

Nejvyšší cenová predikce pro akcie je 250 USD a průměrná cena v nadcházejících letech by se měla pohybovat okolo 204 USD za akcii. Nejhorší cenová predikce odpovídá hodnotě 164 USD.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Apple
Měsíční akciový graf společnosti Apple

Akcie této společnosti se obchodují nad hodnotu rostoucí trendové čáry, tedy v up trendu. Trh se agresivně odrazil od nejbližšího supportu, který byl tvořen předchozím cenovým minimem a svižně se přibližuje ke svému historickému maximu.

2) Tesla

Tesla meziročně vygenerovala růst tržeb o 10,12 % a s růstem se počítá i do dalších let. V roce 2024 by tržby měly dosáhnout hodnoty 99,6 miliardy USD a v roce 2025 by měly atakovat hodnotu 118 miliard USD. Společnost ovšem nevyplácí dividendy.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce analytiků z Wall Street pro akcie Tesla
Cenová predikce analytiků z Wall Street pro akcie Tesla

Cenové predikce analytiků na tyto akcie se od sebe výrazně liší. Nejvyšší cenový odhad mají akcie Tesla na hodnotě 310 USD, zatímco ten nejnižší odhad očekává propad akcií až na 22,86 USD. Průměrné hodnoty by akcie v nadcházejících dvanácti měších měly dosáhnout 174,6 USD.

Ani ohledně současné cenové predikce neexistuje mezi analytiky konsenzus. Devět analytiků doporučuje nákup akcií, zatímco dalších devět doporučuje jejich prodej. Většina analytiků je nestranná a doporučuje nedělat nic, tedy akcie nekupovat a již držené akcie neprodávat.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti Tesla
Týdenní akciový graf společnosti Tesla

Akcie Tesla se obchodují dlouhodobě v klesajícím trendu, přičemž respektují hodnotu klesající trendové čáry. Pád akcií podle negativní predikce by znamenal pokles pod hodnotu současného swingového low a také pod nejsilnější volume z roku 2020. Pozitivní sentiment by na trhu nastal až v okamžiku průrazu klesající trendové čáry.

Závěr

V tomto článku jsme se blíže podívali do nově vznikajícího tržního segmentu neurotechnologií, o který se zajímají především velké technologické společnosti.

V nadcházejících letech by hodnota tohoto segmentu měla exponenciálně růst, z čehož mohou těžit také akcie Apple a Tesla, které jsme si právě kvůli tomuto potenciálu blíže analyzovali.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
2
1

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.