Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tohle vás možná překvapí! Kde letos mohou investoři hledat bezpečné a výnosné investice?

Rok 2024 by mohl být pro dluhopisy velkým rokem, Wall Street je optimistická ohledně jejich potenciálního růstu. Přečtěte si jaké pozitivní signály k tomu vedou.

Tohle vás možná překvapí! Kde letos mohou investoři hledat bezpečné a výnosné investice?
Zdroj: investopedia.com

Trh s dluhopisy je připraven na potenciální oživení, přičemž několik firem z Wall Street vyjádřilo optimistickou prognózu na rok 2024. Dluhopisy po výrazných ztrátách z roku 2022 zaznamenaly loni mírné zlepšení, zejména díky pozoruhodné rally v posledních třech měsících. Na tom se zakládá optimismus investorů ohledně pokračování trendu v novém roce.

Trh s dluhopisy je ale výrazně ovlivněn měnovou politikou Federálního rezervního systému (Fed). Scott DiMaggio, vedoucí oddělení fixních výnosů společnosti AllianceBernstein, je přesvědčen o býčím trhu s dluhopisy na rok 2024. Předpokládá však nejen konec zvyšování úrokových sazeb Fedu, ale také snížení sazeb s tím, jak se inflace přiblíží 2% cíli.

Kromě toho to také závisí na možném uvolnění sazeb Evropskou centrální bankou do poloviny roku 2024. Pokud se tyto předpovědi naplní, výnosy dluhopisů by mohly zůstat vysoké a jejich ceny by se mohly v druhé polovině roku zvýšit.

Analytici z Wall Street se na dluhopisech shodnou

AllianceBernstein očekává, že se bude dařit i podnikovým dluhopisům. DiMaggio naznačuje, že prostředí nižších sazeb ve druhé polovině roku by mohlo zmírnit tlak na vydavatele podnikových dluhopisů při refinancování.

Michael Hartnett z Bank of America také předpovídá dluhopisům výraznou rally v roce 2024, což z nich může učinit nejvýkonnější aktivum první poloviny roku. Společnost Goldman Sachs označila rok 2024 za “rok dluhopisů”, a naznačuje, že dluhopisy jsou letos atraktivní alternativou k akciím. Analytici JPMorgan Chase pak předpovídají, že americké dluhopisy by v letošním roce mohly vynést souhrnný výnos mezi 10 a 15 %, což by mohlo znamenat nejlepší rok pro americký dluhopisový trh od roku 1995.

Pozitivně na dluhopisy nehledí jenom za oceánem. Švýcarská banka UBS ve své globální strategii pro rok 2024 doporučuje upřednostnit dluhopisy s pevným výnosem před akciemi a zaměřit se na jejich kvalitu.

ETF jako nástroj diverzifikace portfolia

Diverzifikované portfolio budované s dlouhodobou perspektivou může obsahovat i investice do dluhopisů. Strategickým způsobem investování do dluhopisů tak jsou burzovně obchodované fondy (ETF), které nabízejí široký mix různých produktů.

Jedním z takových ETF je Vanguard Total Bond Market Index Fund ETF, který vlastní více než 10 700 dluhopisů s průměrnou dobou trvání 6,3 roku, jenž se může pochlubit mimořádně nízkým nákladovým poměrem 0,03 %.

I když není jisté, že trh s dluhopisy nebo ETF Vanguard Total Bond Market Index Fund v roce 2024 prudce vzroste, optimistické prognózy z Wall Street by mohly vést k solidním výnosům pro investory do tohoto ETF.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.