Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Rohlík.cz vydává své vlastní dluhopisy s výnosem 6,6 % ročně!

Publikováno
Rohlík.cz vydává své vlastní dluhopisy s výnosem 6,6 % ročně!

Dneškem začíná již dlouho plánované spuštění prodeje dluhopisů pro veřejnost od supermarketového giganta Rohlík.cz. Ten se od roku 2014, kdy ho založil úspěšný podnikatel a investor Tomáš Čupr, který stojí i za projekty Slevomat nebo DámeJídlo, vypracoval v předního prodejce na českém trhu a zároveň stabilní a stále rostoucí firmu.

Proč se k takovému kroku firma odvážila? A jaké výhody čekají na potencionální investory?

Co mohou investoři od dluhopisů očekávat

Jak už bylo řečeno Rohlík.cz si za celou dobu, co působí na trhu, vybudoval pevné základy a stal se stabilní, ale zároveň stále rozrůstající firmou. Proto se jeho zakladatel Tomáš Čupr rozhodl získat další finance od investorů pomocí emise dluhopisů v celkové hodnotě 777 milionů korun.

Celý proces pokrývá J&T Banka, která ve svém prohlášení garantuje investorům 6,6 % výnos s půlročním vyplacením a čtyřroční splatností. Ta je navíc pokryta přímým zastavením podílu Tomáše Čupra ve firmě, což v případě nezaplacení investorům přinese podíl ve společnosti. Pokud však bude Čupr nucen ze společnosti odejít budou dluhopisy okamžitě zesplatněny.

Nejdřív velcí investoři, teď i veřejnost

Jako první se k dluhopisům dostali jen velcí investoři jejichž vklad byl v minimální výši 3 milionů korun. Podle slov Tomáše Čupra se ještě před samotnou emisí dluhopisů spustila lavina zájemců, kteří chtěli do projektu investovat své peníze a dluhopisy si pořídit.

Právě proto má Čupr možnost pomocí Rohlíku.cz Finance a.s, přes něž své dluhopisy i vydává, zvýšit částku emise, která činí 777 milonů korun o 50 %. Po schválení emise Českou národní bankou přišli teď na řadu i menší investoři, pro které platí stejná pravidla.

Kam poputují vybrané peníze

Podle Tomáše Čupra má Rohlík.cz stále velký potenciál, proto chce vybrané peníze od investorů využít pro plánovanou expanzi služeb do Budapešti a na vylepšení automatizace skladů či rozšíření služeb u nás v ČR. Jedním z hlavník cílů je pro Čupra především doplacení nedávno nabytého podílu ve firmě a nákup dalších akcií, které mu mohou přinést 75 % podíl ve firmě.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Ve světě financí se pohybuji již dlouho, ale i tak jsou pro mne nejzajímavější témata obchodování na burze a kryptoměny.

O těchto tématech ráda diskutuji a píšu. Sice píšu teprve 2 roky, ale to nic nemění na faktu, že do každého článku dám i kousek sebe.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (5 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Richerd

Dobrý den, jaký je rozdíl mezi dluhopisy státními a dluhopisy např. od toho Rohlíku? Děkuji

Redakce Finex.cz

Richerde, rozdíl mezi státními a korporátními dluhopisy je poměrně zřejmý. Emitentem jedněch je samozřejmě stát a emitentem těch druhých je nějaká soukromá firma (korporace). U státu je menší šance na to, že zkrachuje a své dluhopisy nebude moci splatit, proto jsou méně rizikové a tomu odpovídá i nižší zhodnocení. Více o dluhopisech nalezente zde: Co jsou dluhopisy.

Jindra

Dobrýden jedná se v tomto případě také o korporátní dluhopisy?

Redakce Finex.cz

Dobrý den Jindro. Typy dluhopisů popisujeme na naší stránce o dluhopisech. Jednoduše řečeno: ano, všechny dluhopisy, které vydávají korporace (firmy) jsou korporátními dluhopisy. Mezi další typy dluhopisů se řadí např. dluhopisy státní, municipální, nebo např. bankovní.

Vojtěch

Ja koupim urcite aspon 2 ks..

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎