Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Akcie » Rohlík.cz vydává své vlastní dluhopisy s výnosem 6,6 % ročně!

Rohlík.cz vydává své vlastní dluhopisy s výnosem 6,6 % ročně!

Rohlík.cz vydává své vlastní dluhopisy s výnosem 6,6 % ročně!

Dneškem začíná již dlouho plánované spuštění prodeje dluhopisů pro veřejnost od supermarketového giganta Rohlík.cz. Ten se od roku 2014, kdy ho založil úspěšný podnikatel a investor Tomáš Čupr, který stojí i za projekty Slevomat nebo DámeJídlo, vypracoval v předního prodejce na českém trhu a zároveň stabilní a stále rostoucí firmu.

Proč se k takovému kroku firma odvážila? A jaké výhody čekají na potencionální investory?

Co mohou investoři od dluhopisů očekávat

Jak už bylo řečeno Rohlík.cz si za celou dobu, co působí na trhu, vybudoval pevné základy a stal se stabilní, ale zároveň stále rozrůstající firmou. Proto se jeho zakladatel Tomáš Čupr rozhodl získat další finance od investorů pomocí emise dluhopisů v celkové hodnotě 777 milionů korun.

Celý proces pokrývá J&T Banka, která ve svém prohlášení garantuje investorům 6,6 % výnos s půlročním vyplacením a čtyřroční splatností. Ta je navíc pokryta přímým zastavením podílu Tomáše Čupra ve firmě, což v případě nezaplacení investorům přinese podíl ve společnosti. Pokud však bude Čupr nucen ze společnosti odejít budou dluhopisy okamžitě zesplatněny.

Nejdřív velcí investoři, teď i veřejnost

Jako první se k dluhopisům dostali jen velcí investoři jejichž vklad byl v minimální výši 3 milionů korun. Podle slov Tomáše Čupra se ještě před samotnou emisí dluhopisů spustila lavina zájemců, kteří chtěli do projektu investovat své peníze a dluhopisy si pořídit.

Právě proto má Čupr možnost pomocí Rohlíku.cz Finance a.s, přes něž své dluhopisy i vydává, zvýšit částku emise, která činí 777 milonů korun o 50 %. Po schválení emise Českou národní bankou přišli teď na řadu i menší investoři, pro které platí stejná pravidla.

Kam poputují vybrané peníze

Podle Tomáše Čupra má Rohlík.cz stále velký potenciál, proto chce vybrané peníze od investorů využít pro plánovanou expanzi služeb do Budapešti a na vylepšení automatizace skladů či rozšíření služeb u nás v ČR. Jedním z hlavník cílů je pro Čupra především doplacení nedávno nabytého podílu ve firmě a nákup dalších akcií, které mu mohou přinést 75 % podíl ve firmě.

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 5 komentářů
Richerd

Dobrý den, jaký je rozdíl mezi dluhopisy státními a dluhopisy např. od toho Rohlíku? Děkuji

Magazín Finex

Richerde, rozdíl mezi státními a korporátními dluhopisy je poměrně zřejmý. Emitentem jedněch je samozřejmě stát a emitentem těch druhých je nějaká soukromá firma (korporace). U státu je menší šance na to, že zkrachuje a své dluhopisy nebude moci splatit, proto jsou méně rizikové a tomu odpovídá i nižší zhodnocení. Více o dluhopisech nalezente zde: Co jsou dluhopisy.

Jindra

Dobrýden jedná se v tomto případě také o korporátní dluhopisy?

Magazín Finex

Dobrý den Jindro. Typy dluhopisů popisujeme na naší stránce o dluhopisech. Jednoduše řečeno: ano, všechny dluhopisy, které vydávají korporace (firmy) jsou korporátními dluhopisy. Mezi další typy dluhopisů se řadí např. dluhopisy státní, municipální, nebo např. bankovní.

Vojtěch

Ja koupim urcite aspon 2 ks..

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo