Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tato dividendová akcie se momentálně obchoduje v 60% slevě!

Společnost NextEra Energy Partners čelí finančním výzvám, ale strategické kroky a zaměření na zelenou energii vytvářejí předpoklady pro významný růst.

Publikováno
Tato dividendová akcie se momentálně obchoduje v 60% slevě!
Zdroj: depositphotos.com

NextEra Energy Partners se kvůli vysokým úrokovým sazbám dostala do problémů. Přijala ale strategická opatření a nyní je akcie zelené energie připravena na významný růst.

Financování starších projektů NextEry bylo řešeno pomocí cenných papírů, které firma nazývá convertible equity portfolio financing (CEPF). Z nich platí držitelům úrok podobně jako z dluhopisů, který se s rostoucími sazbami stal velice vysokým.

Problémy s financováním způsobily propad ceny akcií o více než 60 % z jejich vrcholu na začátku roku 2022.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie NEP Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Firma chce veškeré CEPFy odkoupit a na to bude potřebovat značné prostředky, které by měla získat prodejem svých plynovodových aktiv. Z prodeje by měla pokrýt veškeré naplánované odkupy do roku 2025 a zároveň se po této transakci stává výrobcem energie pouze z obnovitelných zdrojů.

V tomto směru už NextEra podnikla reálné kroky a v prosinci oznámila uzavření dohody s firmou Kinder Morgan o prodeji podniku STX Midstream za více než 1,8 miliardy dolarů.

Mimo to chce společnost ušetřit na dividendách. S propadem ceny akcie se dividendový výnos dostal až na 13 %. NextEra tak upravila svůj cíl míry růstu dividendy, který byl dříve 12-15 % na konzervativnějších 5-8 % ročně, přičemž aktuálním cílem je 6% míra růstu.

Společnost chce dosáhnout svého cíle 6% růstu dividendy bez realizace akvizic v letošním roce.

NextEra usiluje o organický růst financovaný z vlastních zdrojů, zejména prostřednictvím projektů na obnovu větrných elektráren. Identifikovala projekty na obnovu větrných elektráren s celkovým přínosem ve výši 985 megawatt, které podpoří její revidovanou prognózu růstu dividend.

Dlouhodobý výhled je víc než dobrý

Budoucnost NextEra Energy Partners je slibná vzhledem k silnému trhu s obnovitelnou energií a prognózám, které předpokládají 13% složené roční tempo růstu poptávky po obnovitelné energii do roku 2030.

Pokud se jí podaří odkoupit CEPFs, sníží to její zadlužení a náklady na kapitál, což prospěje nyní velmi zatížené rozvaze. Pokud navíc klesnou úrokové sazby, stanou se peníze pro NextEru mnohem dostupnější ve srovnání se současnou situací.

S levnějším kapitálem se firmě otevřou úplně nové možnosti investování do rozvoje na rychle rostoucím trhu obnovitelných zdrojů, který má pravděpodobně před sebou dlouhou růstovou budoucnost.

Kromě toho značné portfolio obnovitelných aktiv společnosti, která generují příjmy, podporuje její strategii růstu dividend.

Společnost také může těžit z růstových katalyzátorů, jako je obnova stávajících větrných farem, integrace bateriových úložišť a využití vyšších cen elektřiny prostřednictvím nových smluv o nákupu.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎