Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tato akcie s dividendovým výnosem 7,7 % už 29 let zvyšuje svou dividendu! Zřejmě v tom bude nadále pokračovat

Masivní investice do růstu, nadprůměrný dividendový výnos a velká partnerství v ropném průmyslu dělají z akcií Enbridge zajímavou investiční příležitost.

Tato akcie s dividendovým výnosem 7,7 % už 29 let zvyšuje svou dividendu! Zřejmě v tom bude nadále pokračovat
Zdroj: depositphotos.com

Kanadská potrubní a energetická společnost Enbridge má za posledních 29 let neustálého zvyšování dividend pro své akcionáře.

V současné době akcie nabízí atraktivní 7,7% výnos, který převyšuje průměr v odvětví, což z ní činí atraktivní investiční příležitost pro investory zaměřené na příjmy.

Očekává se, že strategické kapitálové investice společnosti v celkové výši 500 milionů dolarů do operací na pobřeží Mexického zálivu v USA dál posílí její možnosti zvyšovat dividendy.

Aktuální vývoj ceny akcie Enbridge

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Enbridge Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Nové investice za půl miliardy dolarů

Úsilí společnosti Enbridge o rozšíření působnosti na pobřeží Mexického zálivu zahrnuje významnou modernizaci ropovodu Gray Oak Pipeline, která povede k nárůstu přepravní kapacity o 120 000 barelů ropy denně.

Firma se rovněž zaměřuje na zvýšení skladovací kapacity v Enbridge Ingleside Energy Center (EIEC).

Předpokládá se, že tyto investice ve výši přibližně 100 milionů dolarů zvýší do příštího roku celkovou skladovací kapacitu v EIEC na 20 milionů barelů.

Kromě toho má akvizice dvou námořních doků a přilehlých pozemků od společnosti Flint Hills Resources za 200 milionů dolarů zvýšit kapacitu společnosti pro vývoz ropy z EIEC s možností budoucí úpravy pro vývoz více produktů.

Enbridge usiluje o to, aby se EIEC stal předním terminálem pro vývoz více produktů v odvětví a dále upevnil její pozici na pobřeží Mexického zálivu.

Dále firma investovala kolem 200 milionů dolarů do společného podniku s Shell s názvem Oceanus Pipeline Company, který by měl svůj ropovod a plynovod zprovoznit do roku 2028.

Nadějné vyhlídky

Objem komerčně zajištěných nedokončených projektů Enbridge nyní dosahuje úctyhodných 18,5 miliardy dolarů v rámci více než 20 projektů.

Růstové vyhlídky společnosti pak dále podporují například rozpracované projekty jako větrné elektrárny na moři v Evropě.

Kromě toho se očekává, že investice společnosti ve výši 14,1 miliardy dolarů do akvizice tří předních amerických plynárenských společností od Dominion Energy povede k růstu zisku v průběhu následujícího desetiletí.

Finanční prognózy jsou optimistické. Upravený zisk společnosti Enbridge před započtením úroků, daní, odpisů a amortizace (EBITDA) poroste do roku 2026 ročně o 7 % až 9 %.

Rovněž se předpokládá, že distribuovatelný cash flow na akcii se v tomto období bude zvyšovat přibližně o 3 % ročně.

Poznámka

Generální ředitel Greg Ebel zdůraznil význam těchto investic a vyzdvihl jejich potenciál generovat růst v krátkém horizontu a připravit půdu pro budoucí dlouhodobou expanzi prostřednictvím vysoce kvalitních partnerství a organických příležitostí.

Dodatečný cash flow z těchto projektů je připraven podpořit rostoucí dividendu společnosti, přičemž další potenciál expanze v EIEC poslouží jako katalyzátor výrazného budoucího zvýšení.

Díky svému portfoliu investic zaměřených na růst představuje Enbridge zajímavou volbu pro investory, kteří hledají solidní a postupně rostoucí pasivní zdroj příjmů.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.