Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Takřka neznámý dividendový klenot s výnosem 11 %!

Nižší míra rizika, pasivní příjem a dlouhodobé výnosy, to jsou hlavní argumenty pro dividendové akcie. Dnes se na jednu takovou podíváme.

Takřka neznámý dividendový klenot s výnosem 11 %!
Zdroj: depositphotos.com

Zatímco AI akcie a “velkolepá sedmička” si získaly značnou pozornost díky tomu, že v roce 2024 vynesly hlavní indexy na nová maxima, je to stabilní výkonnost dividendových akcií, která v posledním půlstoletí skutečně poháněla růst Wall Street.

Jedním ze skrytých klenotů, který nabízí velmi vysoké výnosy a měsíční výplaty, je PennantPark Floating Rate Capital.

Historická perspektiva

V roce 2023 vydala společnost Hartford Funds zprávu s názvem “Síla dividend: Minulost, současnost a budoucnost”. Zpráva se zabývala výkonností společností vyplácejících dividendy za 50leté období od roku 1973 do roku 2023.

Zjištění byla zarážející: akcie vyplácející dividendy více než dvojnásobně překonaly průměrný roční výnos společností, které dividendy nevyplácejí – 9,17 % oproti 4,27 %. Navíc toho dosáhly s o 6 % nižší volatilitou než referenční index S&P 500, zatímco u nedividendových akcií byla volatilita o 18 % vyšší.

Společnosti, které důsledně vyplácejí dividendy, bývají ziskové, odolné během hospodářských poklesů a nabízejí transparentní vyhlídky na dlouhodobý růst. Přesně tyto vlastnosti investoři hledají pro dlouhodobé zhodnocování úspor.

PennantPark Floating Rate Capital

PennantPark Floating Rate Capital je společnost pro rozvoj podnikání (BDC), která investuje především do dluhu středně velkých společností.

Aktuální vývoj ceny akcií PennantPark

K březnu 2024 držela společnost 192,8 milionu USD v různých prioritních a kmenových akciích. Ale většina jejího investičního portfolia – 1,285 miliardy USD – byla vázána v dluhových cenných papírech.

Toto zaměření na dluhové cenné papíry, zejména na zajištěné úvěry s prioritním zástavním právem (99,98 % z dluhových cenných papírů), staví PennantPark do pozice relativně bezpečnější investice v rámci oblasti vysoce výnosných cenných papírů.

Středně velké společnosti mají často omezené finanční možnosti, což umožňuje BDC jako PennantPark dosahovat nejvyšších tržních výnosů z úvěrů.

Co ale PennantPark skutečně odlišuje, je její portfolio dluhových cenných papírů s proměnlivou úrokovou sazbou. To znamená, že změny úrokových sazeb Federálního rezervního systému přímo ovlivňují výnosy, které společnost generuje z nesplacených úvěrů.

V období od března 2022 provedl Fed svůj nejagresivnější cyklus zvyšování sazeb za posledních 40 let. V důsledku toho se vážený průměrný výnos dluhových investic společnosti PennantPark od 30. září 2021 zvýšil o 490 bazických bodů na 12,3 %, což je mnohem více než dvojnásobek výnosů amerických krátkodobých státních dluhopisů ve výši 5 %.

Řízení rizik a diverzifikace

I přes rizika spojená s investováním do neověřených středně velkých podniků prokázala společnost PennantPark robustní strategii řízení rizik.

K 31. březnu 2024 byla v jejím portfoliu pouze jedna společnost, která nesplácela a představovala pouze 0,4 % celkového portfolia. Tato nízká míra delikvence podtrhuje účinnost procesu prověřování, který společnost uplatňuje.

Vedení PennantPark rovněž podniklo promyšlené kroky k ochraně své jistiny. Portfolio společnosti ve výši 1,48 miliardy USD je diverzifikováno mezi 146 společností, přičemž průměrná velikost investice činí “pouze” 10,1 milionu USD.

Diverzifikace zajišťuje, že žádná jednotlivá investice není natolik velká, aby ohrozila celé portfolio.

Akcie je levná a vyplácí vysoké dividendy

Dalším přesvědčivým aspektem společnosti PennantPark Floating Rate Capital je její současná obchodní cena, která je o 2 % nižší než její účetní hodnota.

V prostředí, kde je měnová politika Federálního rezervního systému transparentní a úrokové příjmy stabilní, je neobvyklé, aby se BDC jako PennantPark obchodovaly pod svou účetní hodnotou.

I když zhodnocení ceny akcií může být mírné, nízké riziko a vysoký dividendový výnos – 11% činí z PennantPark atraktivní investici generující zajímavý pasivní příjem.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
9
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.