Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Spořicí účet s nejvyšším úrokem v prosinci! Kde získáte 6,28 % p.a.?

Publikováno
Spořicí účet s nejvyšším úrokem v prosinci! Kde získáte 6,28 % p.a.?
Zdroj: depositphotos.com

Spořicí účty nabízí v posledním roce atraktivní úrokové sazby, které přilákaly nejednoho střadatele. S růstem základních sazeb, které nastavila Česká národní banka, se bankám otevřela možnost nabízet lepší úročení, což zatím stále ještě přetrvává.

V době zvýšené inflace je nevýhodné nechávat peníze ležet ladem na běžných účtech, kde se jejich hodnota snižuje. Na trhu je dostupná široká nabídka spořicích účtů s úročením okolo 5 až 6 % p.a. Přestože tyto sazby plně nekompenzují vyšší inflaci, přinášejí alespoň částečnou ochranu hodnoty uložených finančních prostředků.

Banky z toho důvodu stále zaznamenávají zájem o různé způsoby zhodnocování peněz. Podle Pavly Kuklové, tiskové mluvčí ČSOB, banka zaznamenala zvýšený zájem o různé formy spoření, jako jsou spořicí účty, termínované vklady, ale také o investiční produkty.

Nejlepší spořicí účet v prosinci

S nejlepší nabídkou přišla Trinity Bank se svým účtem Skvělým účtem Výhoda+, který poskytuje sazbu 6,28 % p.a. Následují ho Spoření bez limitů s 6,15 % p.a. od slovenské VÚB Banky, spořicí účet Max Banky s 6,01 % p.a. a Duo Profit od ČSOB s 6 % p.a. Zvláštní pozornost si zaslouží i dětský spořicí účet Junior od Komerční banky s úrokem až 6,50 % p.a. při splnění určitých podmínek.

Nyní se ale pojďme podívat na absolutního vítěze našeho srovnání spořicích účtů v listopadu, tedy na Skvělý účet Výhoda+ od Trinity Bank. Co vám tento spořicí účet může nabídnout, jaké má podmínky a jak si jej sjednat?

Přečtěte si naši podrobnou recenzi spořicího účtu Výhoda+ Skvělý účet, kde se dozvíte, jak účet funguje.

Co vám nabídne Skvělý účet od Trinity Bank?

Trinity Bank nabízí spořicí účet Skvělý účet Výhoda+ s aktuálně nejvyšší úrokovou sazbou na trhu – 6,28 % p.a. Tato marketingová akce je dostupná jak stávajícím, tak novým klientům, kteří si otevřou nový účet a uloží na něj finanční prostředky do limitu 250 000 Kč. Pro vyšší vklady je sazba stanovena na 5,68 % p.a.

Úrok 6,28 % p.a. na Skvělém účtu je platný pro účty zřízené jak na pobočce banky, tak i pro ty, které jsou založeny online na webových stránkách Trinity Bank. Pro vklady nad 250 000 Kč je úroková sazba stanovena na 5,68 % p.a.

Sjednání spořicího účtu u Trinity Bank

Zřízení spořicího účtu Skvělý účet Výhoda+ je možné online i na pobočkách banky. Pro online založení potřebujete platný občanský průkaz a bankovní účet pro první autorizační platbu. Vedení účtu je bezplatné, stejně jako většina plateb. Za zahraniční platby se účtuje poplatek.

Úroky se připisují na konci každého měsíce a dále se zhodnocují. Pro získání úročení není nutné využívat další služby Trinity Bank.

Je důležité poznamenat, že tato atraktivní úroková sazba je součástí marketingové kampaně platné do konce roku 2023, a v současné době není jasné, zda bude kampaň prodloužena. Výhodou tohoto spořicího účtu je možnost zřízení online nebo na pobočce bez nutnosti sjednávat další produkty Trinity Bank.

Skvělý účet Výhoda+ od Trinity Bank nastavuje svou špičkovou úrokovou sazbou laťku vysoko. Střadatelé by však měli vždy při výběru místa, kam uloží své prostředky, zvážit podmínky, a také časově omezenou povahu takovýchto akčních nabídek. U spořicího účtu ale není důvod obávat se rizik, maximálně může hrozit snížení úrokové sazby. V takovém případě pak stačí peníze vybrat a uložit jinam.

Líbil se vám tento článek?
30
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎