Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Skvělé výsledky PPF! Air bank bude do 3 let TOP bankou v Česku

Finanční skupina PPF zaznamenala ohromný nárůst zisku. Ředitele Šmejc se podělil o své postřehy k jednotlivým investicím a výhledu do budoucna.

Publikováno
Skvělé výsledky PPF! Air bank bude do 3 let TOP bankou v Česku
Zdroj: airbank.cz

Miliardář Jiří Šmejc, který se v roce 2022 stal šéfem skupiny PPF, směřuje společnost ke strategii deglobalizace, což znamená výrazný odklon od jejího předchozího přístupu.

Čtrnáctý nejbohatší Čech se v sídle společnosti podělil o postřehy týkající se působivých výsledků finanční skupiny a jejího výhledu do budoucna.

K výsledkům a investicím PPF

PPF, největší česká finanční skupina, dosáhla v loňském roce čistého zisku 1,45 miliardy eur, což představuje pozoruhodný nárůst o více než 780 % oproti předchozímu roku.

Šmejc tento úspěch připisuje solidním výsledkům v různých oblastech podnikání společnosti, přičemž vyzdvihuje významný přínos telekomunikací a finančních služeb, z nichž každá vygenerovala tržby přesahující 500 milionů eur.

Kromě toho zisk výrazně posílily jednorázové zisky z prodeje aktiv Home Creditu na Filipínách a v Indonésii.

Šmejc zdůraznil konkurenční výhodu, které dosáhly podniky firmy, přičemž zmínil zejména pozoruhodný růst u Air Bank a Voyo.

Pokud jde o Air Bank, Šmejc jednoznačně konstatoval její neprodejnost a vyjádřil důvěru v její potenciál k výraznému růstu.

Není na prodej. Máme pocit, že Air Bank má před sebou obrovský růst.

Předpokládá, že Air Bank předstihne Českou spořitelnu a stane se v příštích dvou až třech letech nejvýznamnější bankou pro retail v České republice.

V diskusi o Monetě, kde PPF prostřednictvím společnosti Tanemo drží téměř 30 %, Šmejc zopakoval spokojenost s její stabilitou a dividendovým výnosem. Zůstává však otevřený úvahám o prodeji, pokud se objeví “neodolatelná nabídka”.

Moneta měla letos 2. nejvyšší dividendový výnos mezi českými akciemi hned za Komerční bankou.

Investice PPF do společnosti InPost, kde drží více než 28% podíl, je vedena přesvědčením, že InPost je vedoucí platformou pro balíkové schránky v Evropě. Šmejc je přesvědčen o aspiracích InPost ovládnout klíčové evropské trhy, jako jsou Velká Británie, Francie, Španělsko a Itálie.

Při diskusi o vlastnictví televize Markíza Šmejc ujistil, že majitelé upřednostňují objektivní zpravodajství a zdržují se zásahů do zpravodajského obsahu.

Při úvahách o minulých investičních úspěších Šmejc uznal, že příležitosti k výrazným výnosům, jako byl čtyřicetinásobný výnos z prodeje Home Creditu ve Vietnamu, jsou nyní méně pravděpodobné kvůli deglobalizaci a geopolitickým rizikům.

Namísto toho obhajuje kalkulovaný přístup k riziku a nepouští se do spekulativních sázek na potenciální “nové Googly“.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎