Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Skvělá zpráva! 7 z 10 TOP akcií indexu S&P 500 je stále podhodnocených. Jaké akcie mají potenciál i nadále růst?

Publikováno
Skvělá zpráva! 7 z 10 TOP akcií indexu S&P 500 je stále podhodnocených. Jaké akcie mají potenciál i nadále růst?
Zdroj: depositphotos.com

Skvělá zpráva dostihla všechny investory, protože podle analytiků z Wall Street jsou TOP akcie z indexu S&P 500 stále nedostatečně naceněny. To predikuje jejich růst pro druhou polovinu letošního roku. Analytici rovněž očekávají růst akciového indexu S&P 500 ve zbytku roku o dalších 11 %.

V tomto článku se podíváme na akcie, které by měly S&P 500 táhnout vzhůru, ale také se podíváme na akcie, které mezi favority Wall Street nepatří.

Důvodem, proč investiční svět bedlivě sleduje TOP 10 akcií z indexu S&P 500, je, že jejich hodnota dohromady představuje úctyhodných 12,7 bilionu dolarů. To je 1/3 celkové hodnoty S&P 500 a jejich podíl na vývoji tohoto indexu je 59 %. Za onu akcii, která má největší potenciál růstu Wall Street označila akcie společnosti Visa. Podle nich, by akcie měly růst ještě o 11,4 % na hodnotu 266 USD.

Z technologických gigantů WS preferuje akcie společnosti Amazon, které by si měly v nadcházeních měsících polepšit o dalších 10 % s ročním cenovým cílem 130 USD. Analytici kromě pozitivních predikcí vydali i varování před přehnaným naceněním akcií Meta a Tesla. Meta je podle WS naceněna o 5 % výše, než by měla být a Tesla dokonce o 24 %.

Mírné přecenění vykazují také akcie Apple, ale u nich se jedná pouze o 2,3 %. Letos by měly růst ještě akcie Johnson & Johnson a to o 9,7 %, akcie Google o 8,8 %. Téměř na roční cílové hodnotě jsou akcie Microsoft, u kterých se očekává pro zbytek roku růst již jen o 1,8 %.

TIP: NASDAQ roste nejrychleji za posledních 40 let! Jaké zásadní změny jej nyní čekají?
TIP: NASDAQ roste nejrychleji za posledních 40 let! Jaké zásadní změny jej nyní čekají?

Nyní se pojďme již podívat na samotné nedoceněné a přeceněné akcie podle analytiků z Wall Street.

1) Visa

Tato známá platební společnost vykázala meziroční růst tržeb 15 % a s růstem počítají analytici i v dalších letech. Pro rok 2023 jsou tržby predikovány na hodnotě 32,56 miliard dolarů a pro rok 2024 na hodnotu 36,14 miliard USD. Kromě akciového růstu může společnost investorovi nabídnout 14 let rostoucí dividendu v hodnotě 1,8 USD za akcii.

Akcie Visa se obchodují nad hodnotou trendové čáry s tím, že se nacházejí na hodnotách svého předchozího cenového maxima. Podle analytiků by akcie Visa měly i nadále růst s ročním cílem okolo ceny 338 USD. V případě poklesu akcií a vytvořením dvojitého vrcholu, se nejbližší support nachází na hodnotě POC a ceně 215 USD.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Visa
Měsíční akciový graf společnosti Visa

2) Amazon

Akcie Amazon se obchodují na rezistentní zóně, tvořené cenovými maximy z poloviny loňského roku. Podle analytiků by akcie této společnosti měly růst až na hodnotu 204 USD, což by znamenalo nejen pokoření této rezistence, ale také průraz nad ATH. Akcie Amazonu rostou od začátku letošního roku a to po testu nejsilnějšího volume, který vznikl mezi lety 2019 a 2020.

Společnost vykázala meziroční růst tržeb o 9,87 % a asi nikoho nepřekvapí, že s růstem tržeb se počítá i do dalších let. Výše tržeb se pro letošní rok predikuje na hodnotu 561 miliard dolarů a pro rok 2024 na hodnotu 623 miliard dolarů. Amazon nevyplácí dividendy.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Amazon
Měsíční akciový graf společnosti Amazon
TIP: Varovné signály trhu: Je rally na akciích ohrožena? Co se musí stát, aby pokračovala i v druhém pololetí?
TIP: Varovné signály trhu: Je rally na akciích ohrožena? Co se musí stát, aby pokračovala i v druhém pololetí?

3) Meta Platforms

Akcie Meta Platforms dělají čest pojmu růstové akcie. Po cenovém propadu v loňském roce mají velmi dobře našlápnuto minimálně smazat celý loňský výprodej. Akcie se obchodují na hodnotě nejvýraznější rezistence, přičemž si můžeme na cenovém grafu všimnout, že se na rezistencích doposud akcie nezdržovaly. Bude zajímavé sledovat, zda nadhodnocenost těchto akcií v konfluenci s technickou analýzou přinese první letošní negativní měsíc.

Společnost Meta vykázala meziroční pokles tržeb a to o téměř 2 %. Nicméně pro letošní a příští rok se počítá opět s růstem. Rok 2023 by společnost měla utržit 126,7 miliard dolarů a v roce 2024 dokonce 140,5 miliardy dolarů. Společnost Meta ovšem nevyplácí žádné dividendy.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Meta
Měsíční akciový graf společnosti Meta Platforms

4) Tesla

I akcie Tesla v letošním roce rostou. Zlom mezi klesajícím a rostoucím trendem i zde nastal na přelomu letošního a loňského roku. Akcie se obchodují na rezistentní zóně tvořené cenovými výběžky z loňského roku a především silným volume. V případě breakoutu nad hodnotu 320 USD trhu již z pohledu technické analýzy nemá co bránit k dosažení historických maxim.

Společnost Tesla v vykázala meziroční růst tržeb zajímavých 38,3 % a obdobně skokový růst se očekává i v letošním roce, kdy by měly tržby dosáhnout hodnoty 101 miliard dolarů a v roce 2024 hodnoty 130 miliard dolarů. Tesla rovněž nevyplácí dividendy.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Tesla
Měsíční akciový graf společnosti Tesla

Závěr

Letošní akciový růst zaskočil mnoho investorů. Málo kdo asi očekával, že v období vysokých úrokových sazeb mnoho akcií z indexu S&P 500 vykáže více jak 10% růst.

A přece to je pravda. Analytici z Wall Street vydali predikce růstu TOP 10 akcií z indexu S&P 500 pro zbytek roku. Obecně se očekává růst indexu o 10 % s tím, že by jej měly táhnout především akcie Visa a Amazon. Naopak analytici varují před přílišným naceněním akcií Meta a Tesla, u kterých se pro zbytek roku očekává stagnace, nebo cenový pokles.

TIP: Tesla zaznamenala rekordní tržby, ale investoři jsou znepokojeni. Výsledky hospodaření za 2. čtvrtletí 2023
TIP: Tesla zaznamenala rekordní tržby, ale investoři jsou znepokojeni. Výsledky hospodaření za 2. čtvrtletí 2023
Líbil se vám tento článek?
22
13

Autor

Jsem soukromý obchodník a investor. Na finančních trzích se pohybuji od roku 2014. Obchoduji intradenní a swingové strategie pro měnové páry, občas komodity. Zajímám se o psychologii obchodování a sám několik let aktivně praktikuji metody NLP a Qi-Gong.
V mých článcích se nejčastěji věnuji technickému pohledu na měnový a akciový trh. V těchto analýzách se snažím čtenářům předat mé znalosti nabyté jak studiem, tak především praxí.
Mým koníčkem je numismatika, která tvoří i část mého investičního portfolia.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎