Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Roky pandemie srazily akcie zábavního průmyslu na samé dno. Přišel nyní čas se o ně opět zajímat?

Investoři chtějí kupovat levně a prodávat draze. Akcie zábavního průmyslu tak nyní přinášejí příležitost, o které si investoři mohli poslední roky nechat zdát.

Publikováno
Roky pandemie srazily akcie zábavního průmyslu na samé dno. Přišel nyní čas se o ně opět zajímat?
Zdroj: depositphotos.com

Zábavní průmysl byl jedním z nejvíce postižených segmentů při světové pandemii. Nyní to vypadá, že až po třech letech se tento segment začíná probouzet k životu.

Společnosti hlásí oživení tržeb a akcie se odráží od svých cenových minim. Jak se na oživení zábavních akcií tváří fundamentální a technická analýza, si povíme v tomto článku.

Pojďme se podívat na tři nejznámější akcie ze světa zábavního průmyslu, které jsou stále za dobrou cenu a navíc nabízejí jak fundamentální tak technické benefity a některé i dividendu.

1) Walt Disney

Načítání
Načítání
Kupte si akcie DIS Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Tato společnost se po pandemii konečně začíná dostávat do zelených čísel, o čemž hovoří meziroční růst tržeb 2,55 %.

Společnost i nadále počítá s mírným růstem svých tržeb – pro rok 2024 jsou predikovány okolo 91,65 miliardy USD a pro rok 2025 96,4 miliardy USD.

Walt Disney po třech letech již vyplácí půlroční dividendu 0,45 USD za akcii.

Akcie Walt Disney se obchodují nad hodnotou proražené trendové čáry, což značí růstový trend, nicméně trh agresivně zamítl vyšší ceny.

Akcie tedy budou brzy testovat hodnotu nejbližšího supportu. Pokud by došlo k proražení této úrovně, mohou klesnou i výrazněji pod své dosavadní swingové low.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Walt Disney
Měsíční akciový graf společnosti Walt Disney

2) Warner Bros

Načítání
Načítání
Kupte si akcie WBD Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Akcie Warner Bros od svého maxima v roce 2020 ztratily téměř veškerou svojí hodnotu, kterou do té doby vygenerovaly.

K atakování historického minima zbývá jen krůček, což může být pro některé investory lákavé. První signál změny sentimentu bude proražení klesající trendové čáry.

Společnost po letech půstu vygenerovala meziroční růst tržeb 22,19 % a s mírným růstem počítá i do dalších let. Pro rok 2024 jsou predikovány tržby na hodnotě 41,56 miliardy USD a pro rok 2025 42,4 miliardy USD. Společnost ovšem nevyplácí dividendy.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Warner Bros
Měsíční akciový graf společnosti Warner Bros

3) Fox

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Fox Corp Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Akcie Fox se odrazily od svého dlouhodobého dna a prorazily hodnotu klesající trendové čáry.

Výzvou pro akcie nyní budou rezistence v podobě dvou cenových výběžků, které trh vytvořil v loňském roce při svém poklesu. Průraz akcií nad hodnotu 35 USD by mohl znamenat návrat na historická maxima.

Společnost dosáhla poklesu meziročních tržeb o 6,66 %. V letošním roce Fox počítá opět s mírným poklesem, který by měl nakonec vygenerovat 14 miliard USD tržeb.

V roce 2025 by se situace měla zlepšit a očekávají se tržby v hodnotě 15,1 miliardy USD. Fox vyplácí půlroční dividendu 0,26 USD.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Fox
Měsíční akciový graf společnosti Fox

Závěr

V tomto článku jsme se blíže podívali na tři nejznámější akcie zábavního průmyslu, které si v posledních letech prošly cenovým propadem.

Současná situace v tomto segmentu ovšem začíná pro investory vypadat přívětivěji, protože společnosti hlásí buď růst svých tržeb, nebo rovnou akcií.

V článku jsme se věnovali akciím Walt Disney, Warner Bros a Fox.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
5
2

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎