Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Rok 2025 bude pro letecké akcie zlomový! Je čas nakoupit akcie Boeing a Airbus?

Letecký průmysl se začíná vzpamatovávat z pandemického útlumu. Společnosti Boeing a Airbus disponují velmi pozitivními očekáváními, které si v tomto článku shrneme.

Rok 2025 bude pro letecké akcie zlomový! Je čas nakoupit akcie Boeing a Airbus?
Zdroj: depositphotos.com

Akcie leteckých společností, jako mnoho dalších, využilo globální růst finančních trhů, i ke své vlastní rally. Letošní pokropení živou vodou přitom tyto akcie již potřebovaly, protože se jednalo o segment, který během světové pandemie utržil snad největší ztráty.

Jak si dále v článku ukážeme, letecké společnosti se skutečně začínají vzpamatovávat, o čemž svědčí především meziroční tržby a následně i jejich predikce, které mají růstovou tendenci.

Tyto predikce dokonce hovoří o skokových nárůstech, což by znamenalo růst tržeb v řádu desítek miliard USD.

Predikce budoucích tržeb hovoří o miliardových nárůstech pro letecké společnosti.

Pojďme si již podívat na konkrétní společnosti a jejich akcie, ať si můžeme na základě technické a fundamentální analýzy udělat ucelený obrázek o potenciálu leteckého průmyslu.

Korelační graf akcií Boeing a Airbus

Aktuální cena
Změna
Boeing / BA
Načítání
Načítání
Načítání
Airbus / AIR
Načítání
Načítání
Načítání

1) Boeing

Společnost Boeing si v meziročním měřítku polepšila na tržbách o 8,37 %, což je růst o více než 11 miliard USD.

Růst by měl pokračovat i v nadcházejících dvou letech. Pro rok 2024 se očekávají tržby v hodnotě 79 miliard USD a pro rok 2025 se očekává růst na 94,8 miliardy USD. Společnost ovšem nevyplaví dividendy.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce pro akcie Boeing od analytiků z Wall Street
Cenová predikce pro akcie Boeing od analytiků z Wall Street

Cenové predikce pro tyto akcie se účastnilo celkem 26 analytiků, z nichž 17 doporučuje tyto akcie přidat do portfolia. Dále 7 analytiků doporučuje na těchto akciích neprovádět žádnou aktivitu a pro dva analytiky jsou tyto akcie v portfoliu zbytečné.

Maximální cenová predikce byla stanovena na hodnotu 270 USD za akcii, zatímco ta nejnižší odpovídá ceně 140 USD za akcii. Průměrná cenová predikce všech analytiků činní 215,43 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Boeing
Měsíční akciový graf společnosti Boeing

Akcie Boeing se obchodují od roku 2020 v postranním trendu, přičemž konsolidují mezi hodnotou 280 a 100 USD.

Stejně jak supportní, tak i rezistentní úrovně jsou již několikrát otestovány, takže je jen otázkou času, než trh obdrží dostatečně silný fundamentální impuls, při kterém toto pásmo opustí.

2) Airbus

Společnost Airbus vykázala ještě vyšší meziroční růst tržeb a to o 13,65 %. To představuje růst tržeb o více než 10 miliard USD.

Tato společnost očekává růst tržeb i v roce 2024 a to na hodnotu 77,4 miliardy USD a v roce 2025 dokonce na 87,6 miliardy USD. Airbus vyplácí akcionářům roční dividendu 1,06 USD za akcii.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce pro akcie Airbus Group od analytiků z Wall Street
Cenová predikce pro akcie Airbus Group od analytiků z Wall Street

Cenové predikce pro akcie Airbus se účastnilo celkem 15 analytiků z Wall Street, přičemž 12 z nich doporučuje tyto akcie nakoupit. Pouze 2 analytici doporučují zdrženlivost jak v nákupech, tak prodejích a jeden analytik doporučuje se těchto akcií zbavit.

Maximální cenová predikce pro tyto akcie byla stanovena na hodnotu téměř 217 USD za akcii a nejnižší predikce byla stanovena na hodnotu téměř 128 USD za akcii.

Průměrná cenová predikce poté činní 190,51 USD, které by měly akcie v nadcházejících 12 měsících dosáhnout.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Airbus
Měsíční akciový graf společnosti Airbus

Akcie Airbus se obchodují nad hodnotou rostoucí trendové čáry a také nad hodnotou největšího volume, které trh v rámci svého růstu vytvořil. Předchozí cenové maximum z roku 2019 může v brzké době sehrát roli nejbližšího supportu.

Pokud by trh klesl pod jeho hodnotu, je i na nižších cenách dostatek technických podpor, které mohou tyto akcie opět vrátit do růstového sentimentu.

Závěr

Akcie leteckých společností se začínají opět startovat vzhůru. Jejich růst je podpořen oživením v celém segmentu, o čemž hovoří meziroční růsty tržeb a také jejich predikce, které slibují miliardové nárůsty.

Zlom by v tomto ohledu měl nastat v roce 2025, kdy obě společnosti očekávají růst svých tržeb minimálně o 10 miliard USD. Obě v článku zmíněné akcie mají pod sebou supportní úrovně, které je mohou v budoucnosti podpořit v jejich růstu.

Uvažujete o investování do akcií leteckých společností? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.