Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Pozor: Tento týden bude klíčový pro ekonomiku USA i akcie!

Investoři, připravte se: Tento týden přinese klíčové ekonomické informace, které budou hýbat trhem. K tomu důležité zprávy o výsledcích hospodaření za 2. čtvrtletí.

Pozor: Tento týden bude klíčový pro ekonomiku USA i akcie!
Zdroj: depositphotos.com

V právě započatém týdnu se investoři mohou těšit na řadu zpráv, které nabídnou vhled do aktuální ekonomické situace v USA a mohou tak rozhýbat trhy.

Dominovat budou výpovědi předsedy Federálního rezervního systému, Jeroma Powella, před americkým parlamentem, nové údaje o inflaci a zprávy o výsledcích hospodaření velkých společností za druhé čtvrtletí.

Ekonomická data a pohled Fedu

Jerome Powell má v úterý vypovídat před bankovním výborem Senátu a ve středu před výborem pro finanční služby Sněmovny reprezentantů.

Jeho výpovědi by měly naznačit něco o budoucích plánech Fedu ohledně úrokových sazeb. Fed v letošním roce plánuje jedno snížení sazeb a očekává se, že zákonodárci se budou snažit zjistit načasování a podmínky potenciální úpravy měnové politiky.

Kromě Powella mají tento týden vystoupit také místopředseda Fedu, Michael S. Barr, guvernérka Fedu, Michelle Bowmanová, a prezident atlantského Fedu, Raphael Bostic. Jejich vystoupení pravděpodobně poskytnou další souvislosti ohledně ekonomického výhledu a monetárního postoje Fedu.

Mimo to bude tento týden nabitý zveřejňováním zásadních ekonomických údajů, které nabídnou nový pohled na inflaci a spotřebitelskou náladu:

  • Index spotřebitelských cen (CPI) (červen): Index spotřebitelských cen, jehož zveřejnění je naplánováno na čtvrtek, ukáže, zda inflace po květnovém poklesu na 3,3 % v červnu nadále zpomalovala. Tento údaj je zásadní pro pochopení inflačních tlaků, kterým čelí spotřebitelé.
  • Index cen výrobců (PPI) (červen): PPI, který bude zveřejněn v pátek, poskytne informace o růstu cen na velkoobchodní úrovni a umožní nahlédnout do nákladových tlaků, kterým čelí výrobci.
  • Sentiment spotřebitelů (červenec): Předběžný údaj, který bude rovněž zveřejněn v pátek, odhalí, zda důvěra spotřebitelů v ekonomiku klesá a zda existuje optimismus ohledně zmírnění cenových tlaků.
  • Spotřebitelské úvěry (květen): V pondělí získáme přehled o květnovém vývoji spotřebitelských úvěrů.
  • NFIB Optimismus malých podniků (červen): Tento index bude zveřejněn v úterý a ukáže náladu mezi majiteli malých podniků.
  • Velkoobchodní zásoby (květen): Zveřejnění je naplánováno na středu a nabídne pohled na úroveň zásob a potenciální problémy v dodavatelském řetězci.
  • Počáteční žádosti o podporu v nezaměstnanosti (týden končící 29. června): Týdenní údaje, které budou zveřejněny ve čtvrtek, poskytnou nejnovější informace o trhu práce.
  • Výkaz ministerstva financí USA (červen): Ve čtvrtek budou rovněž zveřejněny podrobné informace o vládních příjmech a výdajích.

Startuje nová výsledková sezóna

Několik významných finančních institucí a dalších veřejně obchodovaných společností oznámí své výsledky za druhé čtvrtletí a zahájí tím novou výsledkovou sezónu.

Začne společnost Helen of Troy, pod jejíž hlavičkou působí značky jako Revlon, Braun a Vicks. Její hospodářské výsledky budou zveřejněny v úterý a objasní trendy spotřebitelských výdajů v odvětví kosmetiky a wellness.

Ve středu budou zveřejněny finanční výsledky společnosti WD-40, které poskytnou přehled o výkonnosti průmyslových a čisticích prostředků.

PepsiCo oznámí své výsledky ve čtvrtek a akcionáře bude především zajímat, jestli se její divize Quaker Foods oklepala z problémů s tržbami, které ukázala předchozí výsledková zpráva.

Ve čtvrtek také vydají čtvrtletní zprávu Delta Air Lines, jejíž výsledky nabídnou pohled na oživení v odvětví cestovního ruchu. Letecká společnost předpokládala pro druhé čtvrtletí nárůst tržeb o 5 až 7 % díky růstu poptávky po cestování.

Týden uzavřou velké banky: JPMorgan Chase, Wells Fargo a Citigroup, když všechny tři zveřejní své hospodářské výsledky v pátek. Tyto zprávy přicházejí po silném prvním čtvrtletí, kdy banky překonaly konsenzuální odhady zisku, ale vykázaly pokles čistých úrokových výnosů oproti předchozímu čtvrtletí.

Po nedávném oznámení plánu zpětného odkupu akcií v hodnotě 6 miliard USD oznámí své výsledky také Bank of New York Mellon.

Pondělí Spotřebitelské úvěry (květen)
Úterý NFIB optimismus malých podniků (červen), Výpověď Jeroma Powella v Senátu, Projevy místopředsedy Fedu, Michaela S. Barra, a guvernérky Fedu, Michelle Bowman; Výsledky: Helen of Troy
Středa Velkoobchodní zásoby (květen), Výpověď Jeroma Powella před Sněmovnou reprezentantů; Výsledky: WD-40
Čtvrtek Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti, Index spotřebitelských cen (CPI) (červen), Výkaz americké pokladny (červen), Projev Raphaela Bostica; Výsledky: PepsiCo, Conagra, Delta Air Lines
Pátek Index cen výrobců (červen), Spotřebitelská důvěra – předběžná (červenec); Výsledky: JPMorgan Chase, Wells Fargo, Citigroup, Bank of New York Mellon, Fastenal, Ericsson

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.