Finex.cz logo
Menu
Finex » Novinky » Podle CoinMetrics je dubnový nárůst kyryptoměn dílem jednoho obchodníka

Podle CoinMetrics je dubnový nárůst kyryptoměn dílem jednoho obchodníka

Podle CoinMetrics je dubnový nárůst kyryptoměn dílem jednoho obchodníka

To, že cena Bitcoinu (BTC) stoupla nezávratnou rychlostí už všichni víme. Kryptoměnová analytická společnost CoinMetrics však přišla s teorií, která by měla vysvětlit náhlý růst Bitcoinu, který proběhl 2. dubna tohoto roku. Podle ní je vše jen pouhým dílem jednoho obchodníka, který se tak snažil cenu BTC zdvihnout. Jedná se jen o teorii anebo je to pravda? A kdy Bitcoin dosáhne svého maxima?

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-1,7%
Aktuální cena
$28 166

Podvod nebo náhoda

V den, kdy došlo k rychlému nárůstu ceny BTC, se na na trhu objevil neznámý obchodník, který provedl řadu velkých obchodů na více burzách, a to právě v době nejnižší likvidity. Podle CoinMetrics však mělo být vše plánované, tak aby se celá akce odrazila na ceně BTC. Navíc dle CoinMetrics mohou být takovéto obchody proveditelné a připravené dopředu, aby se dalo vyhnout ztrátě nebo ji alespoň zastavit.

Během celé „akce“ začaly obchody v čase 04:30 UTC a v vrůstu pokračovaly přibližně další jednu hodinu. Zatímco řada dalších zpráv, které sledovaly průběh aktivity na trhu, tvrdily, že se obchody zpočátku uskutečnili jen na burzách CoinBase, Bitstamp a Kraken, přišel CoinMetrics s jiným tvrzením. Podle něj mělo vše začít na burze HitBTC, která již dříve byla obviněna z manipulace s hodnotami kryptoměn. K celému prohlášení CoinMetrics dodal, že není možné vyloučit i možnost takzvaného „wash tradingu,“ přiněmž je obchodník zároveň i kupujícím. Navíc k potvrzení své teorie dodal i video znázorňující růst cen na jednotlivých burzách.

Dosáhne Bitcoin svého maxima?

CoinMetrics ke svému prohlášení přidal i predikci, podle níž by se tímto mohl Bitcoin opět dostat do rozmezí býčího trhu. Tomu nahrává i následující halving BTC, který má proběhnout v květnu 2020. Během něj sníží těžařům odměny na polovinu a ovlivní tak hodnotu BTC. Podle předpovědi by tak cena mohla překročit i hranici 20 000 dolarů.

Cena BTC v dubnu 2019
Cena BTC v dubnu 2019 (zdroj: CoinMarketCap.com)

Podle generálního ředitel blockchainové spolčenosti Adel, Gabriela Dusila, je možné očekávat růst po dosáhnutí 8 000 a těšit se na další dobré zprávy ohledně ceny BTC. Podle jiných odborníků je však možné, že Bitcoin takového úspěchu nedosáhne.

Co si myslíte o růstu BTC a možné manipulaci ze strany HitBTC? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo