Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Bitcoin Private Team obvinil krypto burzu HitBTC z podvodu

Bitcoin Private Team obvinil krypto burzu HitBTC z podvodu

Bitcoin Private Team obvinil krypto burzu HitBTC z podvodu

Vývojáři Bitcoin Private obvinili burzu HitBTC z podvodu kvůli odlistování jejich kryptoměny. Celý spor vznikl kvůli takzvanému „coin burn“ neboli pálení mincí, které proběhlo 17. února. Poté HitBTC nařkl Bitcoin Private z nedostatečné technické podpory a začal po ní vyžadovat kompenzaci v hodnotě 58 920 BTCP tokenů.

Co je to „coin burn“?

Jak už bylo zmíněno, takzvané „coin burn“ neboli pálení mincí, které proběhlo 17. února způsobilo celý spor mezi Bitcoin Private a HitBTC. O co se ale jedná? Pálení mincí se ve světě kryptoměn používá pro zvýšení jejich hodnoty tím, že se určité množství tokenů odešle do peněženek, jejichž klíče nejsou dosažitelné. Z toho důvodu už s nimi nikdo nebude moci disponovat a mince jsou tak ztraceny. Stejný způsob chtěl využít právě Bitcoin Private, to však skončilo menším fiaskem a ztrátou 58 920 BTCP tokenů.

Dopis Bitcoin Private pro HitBTC

hitbtc smenarnaTakzvaný hard-fork Bitcoin Private (co je to fork?), který vznikl rozdělením Bitcoinu a ZClassic v březnu 2018, vydal v den odlistování na svém osobním twitterovém účtu dopis sepsaný Petros Law Group, který obsahuje komunikaci mezi oběma subjekty spolu s již vymazanými tweety a odkrývá celý průběh sporu. Podle něj zprvu celý průběh pálení mincí probíhal bez problémů a krypto burza HitBTC na svém twitterovém účtu neustále ujišťovala své uživatele, že vše probíhá v pořádku a nemusí se bát o své tokeny.

To se však změnilo den před plánovaným pálením mincí, kdy HitBTC požádala Bitcoin Private o pomoc opět přes svůj twitterový účet. Na to firma ihned zareagoval a přes emailovou komunikaci se dozvěděla o problému, s kterým se HitBTC nebyl schopen vyrovnat. Podle něj mělo během pálení dojít ke ztrátě 58 920 BTCP tokenů a špatné ochraně uživatelů. Proto Bitcoin Private nabídl burze technickou podporu.

Vydírání a závěrečné odlistování

Pálení proběhlo až o den později, než bylo plánováno a doopravdy došlo ke ztrátě již zmíněných 58 920 BTCP tokenů. HitBTC proto nařklo Bitcoin Private z nedostatečné ochrany uživatelů a začalo jej vydírat, aby celou ztrátu uhradil. K tomu však nedošlo a dalším krokem poté bylo odlistování kryptoměny, které HitBTC zdůvodnil špatnou technickou podporou a neschopností zajistit slíbené podmínky. I když se nejedná o ojedinělý případ, kdy burza odlistovala kryptoměnu ze dne na den, většina lidí se obrací na stranu BTCP, a to především kvůli nepříliš dobré pověsti HitBTC.

Reklama
Reklama

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
  • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+0,93%
Aktuální cena
$27 310
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
+0,75%
Aktuální cena
$1 902
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
+0,45%
Aktuální cena
$307,8

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo