Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Bitcoin Private Team obvinil krypto burzu HitBTC z podvodu

Bitcoin Private Team obvinil krypto burzu HitBTC z podvodu

Vývojáři Bitcoin Private obvinili burzu HitBTC z podvodu kvůli odlistování jejich kryptoměny. Celý spor vznikl kvůli takzvanému „coin burn“ neboli pálení mincí, které proběhlo 17. února. Poté HitBTC nařkl Bitcoin Private z nedostatečné technické podpory a začal po ní vyžadovat kompenzaci v hodnotě 58 920 BTCP tokenů.

Co je to „coin burn“?

Jak už bylo zmíněno, takzvané „coin burn“ neboli pálení mincí, které proběhlo 17. února způsobilo celý spor mezi Bitcoin Private a HitBTC. O co se ale jedná? Pálení mincí se ve světě kryptoměn používá pro zvýšení jejich hodnoty tím, že se určité množství tokenů odešle do peněženek, jejichž klíče nejsou dosažitelné. Z toho důvodu už s nimi nikdo nebude moci disponovat a mince jsou tak ztraceny. Stejný způsob chtěl využít právě Bitcoin Private, to však skončilo menším fiaskem a ztrátou 58 920 BTCP tokenů.

Dopis Bitcoin Private pro HitBTC

hitbtc smenarnaTakzvaný hard-fork Bitcoin Private (co je to fork?), který vznikl rozdělením Bitcoinu a ZClassic v březnu 2018, vydal v den odlistování na svém osobním twitterovém účtu dopis sepsaný Petros Law Group, který obsahuje komunikaci mezi oběma subjekty spolu s již vymazanými tweety a odkrývá celý průběh sporu. Podle něj zprvu celý průběh pálení mincí probíhal bez problémů a krypto burza HitBTC na svém twitterovém účtu neustále ujišťovala své uživatele, že vše probíhá v pořádku a nemusí se bát o své tokeny.

To se však změnilo den před plánovaným pálením mincí, kdy HitBTC požádala Bitcoin Private o pomoc opět přes svůj twitterový účet. Na to firma ihned zareagoval a přes emailovou komunikaci se dozvěděla o problému, s kterým se HitBTC nebyl schopen vyrovnat. Podle něj mělo během pálení dojít ke ztrátě 58 920 BTCP tokenů a špatné ochraně uživatelů. Proto Bitcoin Private nabídl burze technickou podporu.

Vydírání a závěrečné odlistování

Pálení proběhlo až o den později, než bylo plánováno a doopravdy došlo ke ztrátě již zmíněných 58 920 BTCP tokenů. HitBTC proto nařklo Bitcoin Private z nedostatečné ochrany uživatelů a začalo jej vydírat, aby celou ztrátu uhradil. K tomu však nedošlo a dalším krokem poté bylo odlistování kryptoměny, které HitBTC zdůvodnil špatnou technickou podporou a neschopností zajistit slíbené podmínky. I když se nejedná o ojedinělý případ, kdy burza odlistovala kryptoměnu ze dne na den, většina lidí se obrací na stranu BTCP, a to především kvůli nepříliš dobré pověsti HitBTC.

Vstupte do světa kryptoměn!

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Tržní kapitalizace
$1,04 bil.
Změna za 24h
-0,68%
Cena
$55 822
Tržní kapitalizace
$279,6 mld.
Změna za 24h
+6,36%
Cena
$2 419
Tržní kapitalizace
$84,08 mld.
Změna za 24h
+6,27%
Cena
$579,5
Aktualizováno 21.4.2021 19:59

Ohodnoťte tento článek

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Nahrávaný obrázek
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo