Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin Private Team obvinil krypto burzu HitBTC z podvodu

Publikováno
Bitcoin Private Team obvinil krypto burzu HitBTC z podvodu

Vývojáři Bitcoin Private obvinili burzu HitBTC z podvodu kvůli odlistování jejich kryptoměny. Celý spor vznikl kvůli takzvanému „coin burn“ neboli pálení mincí, které proběhlo 17. února. Poté HitBTC nařkl Bitcoin Private z nedostatečné technické podpory a začal po ní vyžadovat kompenzaci v hodnotě 58 920 BTCP tokenů.

Co je to „coin burn“?

Jak už bylo zmíněno, takzvané „coin burn“ neboli pálení mincí, které proběhlo 17. února způsobilo celý spor mezi Bitcoin Private a HitBTC. O co se ale jedná? Pálení mincí se ve světě kryptoměn používá pro zvýšení jejich hodnoty tím, že se určité množství tokenů odešle do peněženek, jejichž klíče nejsou dosažitelné. Z toho důvodu už s nimi nikdo nebude moci disponovat a mince jsou tak ztraceny. Stejný způsob chtěl využít právě Bitcoin Private, to však skončilo menším fiaskem a ztrátou 58 920 BTCP tokenů.

Dopis Bitcoin Private pro HitBTC

hitbtc smenarnaTakzvaný hard-fork Bitcoin Private (co je to fork?), který vznikl rozdělením Bitcoinu a ZClassic v březnu 2018, vydal v den odlistování na svém osobním twitterovém účtu dopis sepsaný Petros Law Group, který obsahuje komunikaci mezi oběma subjekty spolu s již vymazanými tweety a odkrývá celý průběh sporu. Podle něj zprvu celý průběh pálení mincí probíhal bez problémů a krypto burza HitBTC na svém twitterovém účtu neustále ujišťovala své uživatele, že vše probíhá v pořádku a nemusí se bát o své tokeny.

To se však změnilo den před plánovaným pálením mincí, kdy HitBTC požádala Bitcoin Private o pomoc opět přes svůj twitterový účet. Na to firma ihned zareagoval a přes emailovou komunikaci se dozvěděla o problému, s kterým se HitBTC nebyl schopen vyrovnat. Podle něj mělo během pálení dojít ke ztrátě 58 920 BTCP tokenů a špatné ochraně uživatelů. Proto Bitcoin Private nabídl burze technickou podporu.

Vydírání a závěrečné odlistování

Pálení proběhlo až o den později, než bylo plánováno a doopravdy došlo ke ztrátě již zmíněných 58 920 BTCP tokenů. HitBTC proto nařklo Bitcoin Private z nedostatečné ochrany uživatelů a začalo jej vydírat, aby celou ztrátu uhradil. K tomu však nedošlo a dalším krokem poté bylo odlistování kryptoměny, které HitBTC zdůvodnil špatnou technickou podporou a neschopností zajistit slíbené podmínky. I když se nejedná o ojedinělý případ, kdy burza odlistovala kryptoměnu ze dne na den, většina lidí se obrací na stranu BTCP, a to především kvůli nepříliš dobré pověsti HitBTC.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.