Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin kurz poprvé v roce 2019 překonal hranici $5000. Jaký bude další vývoj?

D H
Publikováno
Bitcoin kurz poprvé v roce 2019 překonal hranici $5000. Jaký bude další vývoj?

Jak jste určitě zaznamenali, cena bitcoinu v letošním roce poprvé překonala magickou hranici v podobě hodnoty 5 000 dolarů. Jedná se o největší růst za poslední rok.

Bitcoin samozřejmě není sám, rostou i ostatní kryptoměny. Jak to bude dál, bude růst pokračovat? 

Kurz bitcoinu za poslední týden

Bitcoin zaznamenal doslova raketový růst a 2.4.2019 v krátkém časovém úseku pouze 24 hodin, se dostaly ceny dokonce nad 4 800 dolarů. To znamená skoro 18% vzestup kurzu za den. Tržní kapitalizace bitcoinu za jeden den stoupla o zhruba 10 miliard dolarů.

Den poté, se cena vyšplhala až na 5 100 dolarů, odkud však už předpokládatelně postupně znovu klesá.

kurz bitcoinu 2.4
Dne 2.4 vyrostla cena bitcoinu během několika málo hodin o zhruba 600 USD

V horizontu týdne je kurz bitcoinu víc než 22 % v nárustu, což je opravdu velké číslo, když člověk porovná vývoj cen kryptoměn za pár předešlých měsíců. Dostane se kurz bitcoinu nad 6 000 USD? 

Ethereum a Ripple (XRP)

Druhou nejsilnější kryptoměnou je po Bitcoinu jednoznačně Ethereum. Aktuálně (4.4) se ceny tohoto altcoinu pohybují kolem 164 dolarů. Ceny Etherea tak v průměru narostly o přibližně 16 %.

kurz etherea 3.4
Kurz Etherea se 3.4 vyšplhal na 178 USD

Podobně dobře je na tom i další kryptoměna – Ripple. V horizontu pouhých 24 hodin zaznamenala tato měna nárůst 13 %. I když Ripple zaznamenal drobný výkyv, podařilo se mu vrátit zpět. Současná cena se tak pohybuje okolo 0,35 USD.

kurz ripple (xrp) 3.4
Vývoj kurzu kryptoměny Ripple (XRP) za poslední 2 dny

Následující vývoj cen kryptoměn

Propad tak zaznamenala pouze kryptoměna Tezos. Nárůst lze pozorovat u všech dvaceti nejlepších kryptoměn, tak jak je uvádí CoinMarketCap. Špatně si tak nevedly ani Litecoin, Cardano, Tron a Monero. V případě těchto kryptoměn přesáhl nárůst cen dokonce hodnotu 10 %. U těch ostatních tomu bylo v rozmezí 5 až 10 %.

Vzestup prakticky všech kryptoměn se promítl i do celkové tržní kapitalizace kryptoměn. Ta se tak z původní hodnoty 147 miliard dolarů dostala ve své vrcholné fázi v uplynulých dnech až na 185 miliard. I přes mírný pokles si dokázala udržet hodnotu okolo 175 miliard, kde se pohybuje v současné chvíli (4.4).

Tržní kapitalizace kryptoměn
Vývoj tržní kapitalizace kryptoměn za poslední 2 dny

4 momentálně největší kryptoměny

Graf BTC
Změna za 24h
-1,2 %
Aktuální cena
$69 321
Graf ETH
Změna za 24h
-0,58 %
Aktuální cena
$3 763
Graf USDT
Změna za 24h
-0,03 %
Aktuální cena
$1
Graf BNB
Změna za 24h
-0,66 %
Aktuální cena
$614,7

Co se bude dít dál?

bitcoin kryptomenaSoučasná příznivá situace tak nevyhnutelně mnohé vede ke snaze předpovídat i vývoj budoucí. Josh Rager, obchodník a investor, na svém twitterovém účtu například uvedl, že vrchol Bitcoinu teprve přijde. Odhadl, že do roku 2023 by to mohlo být dokonce na 150 000 USD.

Taková předpověď vyvolala přirozeně i protichůdné ohlasy, které v tak masivní nárůst Bitcoinu nevěří. Mnozí jsou naopak ve svých predikcích ještě optimističtější a tvrdí, že Bitcoin by mohl v horizontu příštích let dokonce pokořit hranici 200 000 USD.

Tuzemští ekonomové navíc připomínají, že Bitcoin si zaručeně „definitivních“ propadů za svou historii už prožil více, například v roce 2010 a 2011. Bitcoin, ale kryptoměny obecně před sebou stále mají velkou budoucnost. O dalším vývoji kurzu bitcoinu a dalších kryptoměn, můžeme pouze spekulovat, jelikož předvídat směr vývoje, je opravdu obtížné.

Jaký máte na aktuální situaci na poli kryptoměn názor vy? Dokupujete, prodáváte? Podělte se s námi o vaše názory.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Milan

Já jsem na 5000 prodal. Nemám odvahu čekat a jít dál. Neprodal jsem všechno, ale většinu. Nakupoval jsem za 3500, takže tak jako tak je to super zhodnocení. Jsem zvědav, jak se trh bude vyvíjet dál.