Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » IPO » Nové IPO ve světě konopí: REIT AFC Gamma

Nové IPO ve světě konopí: REIT AFC Gamma

Nové IPO ve světě konopí: REIT AFC Gamma

V naší analýze jsme nedávno rozebírali nově vznikající odvětví, které se zaměřuje na pěstování a výrobky z konopí. Tento sektor se těší velkému zájmu i přestože prudký propad cen těchto akcií v roce 2019 vůbec nenaznačoval, že by toto odvětví měla čekat zářná budoucnost. Některé firmy mezitím zanikly, ale ty, které zůstaly, mají zajímavý potenciál.

AFC gamma

Proces legalizace marihuany v různých státech sice nadále probíhá, ale již nyní do sektoru vstupují další hráči, kteří se nezaměřují nejen na pěstování samotného konopí, ale i na poskytování podpůrných služeb.

Jednou z takových společností je firma AFC Gamma, která poskytuje půjčky anebo financuje nemovitosti, které pak pronajímá pěstitelům a jiným zpracovatelům marihuany. Tato společnost vstoupila na burzu dne 19. 3. 2021, kde se obchoduje pod symbolem AFCG.

AFC Gamma nabídla veřejnosti ve svém IPO 6 250 000 akcií za cenu 19 USD na akcii. Kromě toho společnost nabízí 30 denní opci koupit dalších 937 500 akcií za upisovací cenu IPO, která bude snížená a poplatky manažera emise.

První obchodní den akcie posílila o 15 % a přiblížila se k hladině 25 USD, což byl více než 20% nárůst z nabídkové ceny IPO 19 USD. Cena ale poté spadla k ceně 21 USD za akcii.

IPO mělo společnosti přinést 118,8 miliónů dolarů před odečtením poplatků pro manažera emise. Peníze budou použity na poskytnutí půjček a pronajímání nemovitostí dalším firmám  v konopném sektoru.

AFC Gamma se profiluje jako REIT, což znamená, že 75 % zisků musí pocházet z nemovitostí a že 90 % zisků připadne akcionářům v podobě dividendy. To může být velmi zajímavý pasivní příjem.

Vedle společnosti Innovative Industrial Properties (IIPR) se tak jedná o další REIT, který v sektoru s marihuanou působí.

Na druhou stranu, někdy právě takovéto příležitosti mohou skýtat velice slibný potenciál. Zda mezi takové hvězdy bude patřit právě AFC Gamma, to se teprve ukáže. Jaký je váš názor na tento akciový titul?

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo