Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Listopadový král spořicích účtů! Který účet všechny převálcoval?

Publikováno
Listopadový král spořicích účtů! Který účet všechny převálcoval?
Zdroj: depositphotos.com

Lákavé úrokové sazby na spořicích účtech v posledním roce přilákaly zpět české střadatele. Není divu, základní sazby, které stanovila Česká národní banka, se začaly navyšovat, což umožnilo bankám nabízet výhodnější úroky. A tato situace zatím trvá.

A jak všichni víme, držet na běžném účtu hotovost bez jejího zhodnocování se vzhledem k inflaci nevyplácí. Na trhu je možné vybírat hned z několika spořicích účtů, které vám nabídnou úročení okolo 5 – 6 % p.a. Tyto sazby sice nedokážou pokrýt vyšší inflaci, ale alespoň ji mohou částečně kompenzovat.

Banky tak stále zaznamenávají velký zájem o uložení peněz. Dle Pavly Kuklové, tiskové mluvčí ČSOB, banka zaznamenala zvýšený zájem o různé formy zhodnocení – od spořicích účtů, přes termínované vklady až po investiční produkty.

Jaký spořicí účet je v listopadu nejlepší?

Nejvýhodnější sazbu 6,28 % p.a. vám nabídne novinka od Trinity Bank tzv. Skvělý účet, marketingová akce k účtu Výhoda+. Po ní hned následuje Spoření bez limitů slovenské VÚB Banky s úrokem 6,15 % p.a., spořicí účet Max Banky (6,01 % p.a.) a Duo Profit od ČSOB (6 % p.a.). Důležité je také zmínit dětský spořicí účet Junior od Komerční banky, který při splnění podmínek nabízí dokonce 6,50 % p.a.

Nyní se ale pojďme podívat na absolutního vítěze našeho srovnání spořicích účtů v listopadu, tedy na Skvělý účet Výhoda+ od Trinity Bank. Co vám tento spořicí účet může nabídnout, jaké má podmínky a jak si jej sjednat?

Přečtěte si naši podrobnou recenzi účtu Výhoda+ Skvělý účet, kde se dozvíte, jak účet funguje.

Co vám nabídne Skvělý účet od Trinity Bank?

Trinity Bank přichází se spořicím účtem Skvělý účet Výhoda+, který nabízí aktuálně nejvyšší úrokovou sazbu na trhu, a to 6,28 % p.a. Jedná se o marketingovou akci dostupnou jak stávajícím, tak novým klientům, kteří si u Trinity Bank založí nový účet a vloží do něj finanční prostředky. Uváděná sazba je garantována pro vklady do výše 250 000 Kč.

Sazba 6,28 % p.a. na Skvělém účtu je platná pro účty zřízené jak na pobočce banky, tak i pro ty, které jsou založeny online na webových stránkách Trinity Bank. Pro vklady nad 250 000 Kč je úroková sazba stanovena na 5,68 % p.a.

Sjednání spořicího účtu u Trinity Bank

Skvělý účet Výhoda+ od Trinity Bank si sjednáte jednoduše online, od podání žádosti až po uzavření smlouvy. Všechny podklady vám budou zaslány elektronicky. Sjednání můžete provést také na jedné z poboček Trinity Bank (Zlín, Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, Plzeň, Liberec nebo České Budějovice).

Pro založení účtu online vám stačí pouze platný občanský průkaz a účet na vaše jméno, ze kterého provedete první autorizační platbu. Sjednání i vedení účtu je zdarma, příchozí i odchozí platby jsou též zdarma. Zahraniční platby jsou zpoplatněné.

Úroky se připisují poslední den v měsíci, a navíc se za předešlý měsíc i nadále zhodnocují. Pro získání úročení není podmínkou využívání žádných dalších služeb Trinity Bank.

Skvělý účet Výhoda+ Skvělý účet je aktuálně absolutní špička v oblasti spořicích účtů, co se týče výše úrokové sazby. Avšak je nutné vzít v úvahu, že se jedná o marketingovou akci platnou do konce roku 2023, a není zatím známo, zda se bude prodlužovat či ne. Výhodou je, že spoření lze sjednat online i na pobočce, a není podmínkou sjednávat žádné další služby od Trinity Bank.

Líbil se vám tento článek?
1
1

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.