Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nejlepší termínovaný vklad červenec 2023: Získejte úrokovou sazbu až 10,80 %! Jaká banka potěší vaši peněženku?

Publikováno
Nejlepší termínovaný vklad červenec 2023: Získejte úrokovou sazbu až 10,80 %! Jaká banka potěší vaši peněženku?

Úrokové sazby na termínovaných vkladech zatím zůstávají ve stejné výši, jako v předchozích měsících. Stejně jako u spořicích účtů tak zatím nedošlo k výrazným změnám. Míra inflace se velmi pomalu snižuje, v červnu činila 10,1 %, a dle analytiků se bude letos držet průměrně okolo 11 %.

Bankovní rada České národní banky ponechala na svém posledním zasedání 21. 6. úrokové sazby na stávající úrovni. Od června 2022 tak zůstává na stejné úrovni dvoutýdenní repo sazba (7 %), diskontní sazba (6 %) a lombardní sazba (8 %). Významné změny úrokových sazeb na spoření a termínovaných vkladech zatím očekávat nemusíme.

Termínovaný vklad s úrokem až 10,80 % p.a.

I přesto, že nedošlo k navýšení základní úrokové sazby, stále jsou v nabídce termínované vklady s celkem zajímavou úrokovou sazbou. Patří k nim “vítěz” našeho srovnání NEY duální vklad Spořitelního družstva s úrokovou sazbou až 10,80 % p.a.

V současné době se nevyplatí ponechávat peníze ladem na běžném účtu a dovolit inflaci je znehodnocovat. Právě termínované vklady mohou alespoň částečně pomoci zmírnit dopady inflace. Vzhledem k tomu, že nedochází k výraznými změnám úrokových sazeb v této oblasti, dominuje zde pouze několik termínovaných produktů.

Některé termínované vklady jsou dokonce schopné nabídnout o trochu lepší úrok než na spořicím účtu. A to proto, že finance jsou na vkladu určitou dobu vázané, a nelze je vybrat, nebo případně za poplatek.

Podívejme se ve zkratce, jak fungují a jaké termínované vklady vám v červenci 2023 vynesou nejvíc?

Jak fungují termínované vklady?

Termínované vklady jsou dlouhodobou a konzervativní variantou spoření. Finance jsou na nich vázány na určitou předem stanovenou dobu. Proto se také nazývají termínované vklady. Peníze na ně jednorázově vložíte, určitou dobu se vám úročí a po uplynutí stanovené lhůty je můžete vybrat.

Vklady jsou ze zákona pojištěny (jak pojištění vkladů funguje?) do ekvivalentu 100 000 EUR, a právě proto se termínované vklady považují za nerizikový druh spoření. Úrokové sazby termínovaných vkladů aktuálně dosahují výše až 6 % p.a., ale některé nabídnout i více. Úroková sazba je závislá především na zvolené době a počátečním vkladu, ale ne vždy tomu tak je.

Termínovaný vklad si mohou sjednat fyzické i právnické osoby. Mezi základní rozdělení termínovaných vkladů podle doby trvání patří:

 • Krátkodobé termínované vklady – Doba trvání do 1 roku
 • Střednědobé termínované vklady – Doba trvání do 4 let
 • Dlouhodobé termínované vklady – Doba trvání 4 a více let

Naspořené peníze (úroky) vyplácí banka buďto v den splatnosti, nebo pravidelně, což probíhá každých x měsíců. Záleží na vámi zvoleném produktu.

Jaké jsou výhody a nevýhody?

 • Nabízí lepší zhodnocení oproti běžnému nebo spořicímu účtu
 • Peníze jsou ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR
 • Zřízení a vedení účtu bývá většinou zdarma
 • Vklad je jednorázový. Nemusíte neustále přemýšlet, zda jste daný měsíc poslali peníze

  • Za předčasný výběr zaplatíte vysoké částky (sankční poplatek)
  • Předčasný výběr někdy není vůbec možný
  • Jste povinni zaplatit srážkovou daň ve výši 15 %
  • Banky si obvykle stanovují minimální vklad, který musíte splnit

  Aktuálně TOP 6 nejlepších termínovaných vkladů

  Na prvním místě našeho srovnání termínovaných vkladů se zatím stále drží NEY duální vklad od NEY Spořitelního družstva s úrokovou sazbou až 10,80 % p.a. při dalším členském vkladu 50 %. Spořitelní družstvo NEY je ale známé svými podmínkami členských vkladů. Minimální výše termínovaného vkladu činí 100 000 Kč.

  Druhé místo obsadil termínovaný vklad NEY Spořitelní družstvo s úrokovou sazbou až 7 % p.a., která platí u vkladu na 6 měsíců. Třetí místo získal vklad s investicí J&T COMBI, který nabídne úrok až 6,70 % p.a. dle poměru vkladu, typu fondů a výše investice. I zde je podmínka, a to vložit minimální vklad 500 000 Kč.

  Jaké termínované vklady tedy aktuálně nabízí nejlepší úrokovou sazbu? Jak fungují a jaké mají podmínky? Více se dozvíte v našem článku níže!

  Srovnání termínovaných vkladů 2023

  Produkt Maximální úrok Minimální vklad
  Logo NEY termínovaný vklad
  Maximální úrok: 7,30 % p.a., Minimální vklad : 20 000 Kč
  ney sporitelni druzstvo logo
  7,30 % p.a. 20 000 Kč
  Logo J&T Banka Vklad s investicí
  Maximální úrok: 6,70 % p.a., Minimální vklad : 500 000 Kč
  j&t logo
  6,70 % p.a. 500 000 Kč
  Logo J&T Banka termínovaný vklad
  Maximální úrok: 6,25 % p.a., Minimální vklad : 1 000 000 Kč
  j&t logo
  6,25 % p.a. 1 000 000 Kč
  Logo Komerční banka termínovaný vklad
  Maximální úrok: 6,00 % p.a., Minimální vklad : 5 000 Kč
  komercni-banka-logo
  6,00 % p.a. 5 000 Kč
  Logo Spořicí vklad 1M
  Maximální úrok: 6,00 % p.a., Minimální vklad : 0 Kč
  creditas banka logo
  6,00 % p.a. 0 Kč
  Logo NEY duální vklad
  Maximální úrok: 10,80 % p.a., Minimální vklad : 100 000 Kč
  ney sporitelni druzstvo logo
  10,80 % p.a. 100 000 Kč
  Filtry
  Řazení
  Produkt
  Maximální úrok
  Minimální vklad

   

  NEY duální vklad Spořitelní družstvo

  NEY duální vklad od Spořitelního družstva nabízí garantované zhodnocení až 10,8 % p.a. Minimální výše vkladu je 100 000 Kč a uzavírá se na 1 rok. Stejně jako u ostatních spořicích produktů od NEY je i zde podmínkou složit základní a další členský vklad. Základní vklad činí 1 000 Kč a je vratný. Tyto členské vklady nejsou pojištěné ani úročené.

  Po složení základního členského vkladu ve výši 1 000 Kč vložíte termínovaný vklad v minimální výši 100 000 Kč, u něhož je úroková sazba závislá na procentuální výši dalšího členského vkladu. Tedy kromě uvedeného základního členského vkladu musíte do družstva vložit ještě další vklad v procentuální výši (nesmí se měnit), která se vztahuje k samotnému termínovanému vkladu. Na základě toho získáte dané zhodnocení, viz tabulka:

  Úročení NEY duálního vkladu.
  Úročení NEY duálního vkladu.

  Maximální garantované zhodnocení až 10,80 % p.a. získáte, pokud tedy k již vloženému termínovanému vkladu ještě vložíte zmíněný další členský vklad ve výši 50 % z obnosu vloženého na termínovaný vklad.

  Například, na termínovaný vklad si vložíte 100 000 Kč. Abyste získali úrokovou sazbu 10,80 % p.a., musíte vložit další členský vklad 50 % z vloženého termínovaného vkladu, tedy 50 000 Kč. Z toho 1 000 Kč bude základní členský vklad a 49 000 Kč další členský vklad.

  Zhodnocení dalšího členského vkladu je pak závislé na hospodaření družstva a nelze jej předem stanovit.

  Vklad lze sjednat online, na pobočce nebo telefonicky, záleží, jestli jste klientem NEY nebo ne. Předčasné ukončení je možné, ale podléhá schválení představenstva. Pokud vám výpověď schválí, ztrácíte nárok na úrokové zhodnocení.

  NEY duální vklad lze sjednat pouze v českých korunách. Úrokový výnos se připisuje měsíčně nebo při splatnosti vkladu, dle vámi vybrané varianty.

  Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

  Termínovaný vklad NEY Spořitelní družstvo

  Na druhé příčce našeho srovnání se umístil Termínovaný vklad NEY Spořitelní družstvo, na kterém lze dosáhnout maximální úrokové sazby 7 % p.a. při uložení na 6 měsíců. Termínovaný vklad je ze zákona pojištěn až do výše 100 000 EUR.

  Sjednání i vedení vkladu je zdarma, zpoplatněn je předčasný výběr částkou 1 500 Kč. U NEY Spořitelního družstva je podmínkou vložit minimální vklad ve výši 20 000 Kč. Abyste si mohli založit termínovaný vklad NEY, musíte se stát členem družstva, což s sebou pak přináší další již zmíněné podmínky. Mezi ty patří složení základního členského vkladu 1 000 Kč a dalšího členského vkladu. Oba vklady ve svém součtu musí představovat 1/10 výše termínovaného vkladu.

  Například, pokud si sjednáte termínovaný vklad ve výši 100 000 Kč a budete jej chtít celý úročit, musíte ještě vložit 1/10, tj. 10 000 Kč, a to formou základního + dalšího vkladu.

  Členské vklady nepodléhají úročení ani zákonnému pojištění. Po ukončení trvání termínovaného vkladu dojde k vypořádání členského vkladu. Termínovaný vklad NEY si můžete sjednat online nebo na pobočce.

  Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

  Vklad s investicí J&T COMBI

  J&T Banka má ve své nabídce vklad s investicí J&T COMBI. Pro ty, kdo se seznamují s investováním, by mohla být kombinace termínovaného vkladu s investicí do podílových fondů dobrým začátkem.

  Po skončení termínovaného vkladu dostanete peníze na účet a rozhodnete se, jak naložíte s penězi z investiční části. Banka u vkladů s investicí nabízí atraktivní úrokové sazby, klient navíc může získat zvýhodněnou sazbu, pokud bude podílové listy držet po celou dobu trvání termínovaného vkladu. I zde jsou vaše vložené peníze ze zákona pojištěny až do výše 100 000 EUR.

  Vybírat můžete z nabídky zajímavých podílových fondů (např. J&T BOND, J&T MONEY nebo J&T RENTIER). Určit si můžete také, v jakém poměru své peníze rozdělíte mezi vklad a fond (50 / 50 nebo 30 / 70).

  Výhodou je, že pokud budete část peněz potřebovat, podílové listy můžete prodat a termínovaný vklad rušit nemusíte. Maximální úroková sazba u vkladů činí 6,70 % p.a.

  Sjednání i vedení je zdarma, požadovaný minimální vklad je však velmi vysoký a činí 500 000 Kč. Vklad s investicí od J&T Banky si můžete sjednat na kterékoliv pobočce, v internetovém bankovnictví J&T (pokud již máte běžný účet od této banky) nebo v online formuláři.

  Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

  Termínovaný vklad J&T Banka

  Pokud máte volné finanční prostředky a chtěli byste je zhodnotit, a zároveň nechcete nést žádné investiční riziko, termínovaný vklad J&T Banky by pro vás mohl být ideální. Banka garantuje pevnou úrokovou sazbu po celou dobu trvání vkladu.

  Sjednání a vedení termínovaného vkladu je zdarma a založit si jej můžete v českých korunách, eurech nebo jiných měnách. Získat můžete maximální úrokovou sazbu 6,25 % p.a. u vkladů na 1 rok nebo 15 měsíců. Velkou nevýhodou je vysoký minimální vklad, který činí 1 000 000 Kč. Další vklady mohou být nižší, počítejte ale s minimální výší dalšího vkladu 100 000 Kč.

  Poznámka

  TIP: Pokud jste klientem J&T Banky a máte u ní investice alespoň ve výši 100 000 CZK, nebo vklady alespoň ve výši 1 000 000 CZK, můžete si založit termínovaný vklad s minimálním vkladem 100 000 CZK. Úroky se připisují při splatnosti (u vkladů s dobou trvání do 1 roku) nebo ročně (u vkladů s dobou trvání delší než 1 rok).

  Termínovaný vklad od J&T Banky od si můžete sjednat na kterékoliv pobočce, v internetovém bankovnictví J&T (pokud již máte běžný účet od této banky) nebo v online formuláři.

  Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

  Spořicí vklad 1M Banka CREDITAS

  Banka CREDITAS umožňuje sjednat si Spořicí vklad 1M s 33denní výpovědní lhůtou a maximální úrokovou sazbou 6,00 % p.a. pro vklady až do výše 500 000 Kč. Vklady nad tuto hranici budou úročeny sazbou 4 % p.a. Sjednání, vedení i zrušení vkladu 1M je zdarma.

  Výše vkladu je neomezená, po uplynutí 33denní výpovědní lhůty máte peníze k dispozici 7 dní, poté jsou opět fixovány. Výhodou je, že předem víte, jaký výnos získáte. Samozřejmostí je, že vaše úspory chrání pojištění.

  Termínovaný vklad si můžete sjednat online nebo na pobočce. Výše a četnost vkladu je neomezená a úrokové výnosy se připisují vždy poslední den v měsíci. Spořicí vklad lze vést pouze v českých korunách.

  Alternativou je také spořicí vklad 3M, který funguje na stejném principu jako vklad 1M. Nabízí též úrokovou sazbu 6,00 % p.a. pro vklady do výše 500 000. Výpovědní lhůta zde ale dosahuje 99 dní.

  Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

  Termínovaný vklad Komerční banka

  Komerční banka nabízí termínovaný vklad s pevnou úrokovou sazbou po celou dobu vkladu. Peníze si můžete uložit na 7 dní nebo 1 měsíc, 3 měsíce či 12 měsíců. Nejlepší úrokovou sazbu získáte, pokud na účet vložíte vklad do limitu 1 000 000 Kč právě na 3 měsíce. V takovém případě činí maximální úroková sazba 6,00 % p.a.

  Banka vklady úročí pásmově, a to do 1 000 000 Kč včetně a nad 1 000 000 Kč. Sazby u vkladů nad milion jsou ale velmi nízké, pohybují se okolo 0,01 % p.a.

  Minimální částka pro vklad činí 5 000 Kč. Účet lze automaticky obnovovat, a to v den splatnosti. Svůj vklad tak můžete vybírat, vkládat na účet nebo obnovovat. Peníze vám může banka v den splatnosti automaticky převést na běžný účet. V den splatnosti můžete s účtem nakládat po telefonu na Expresní lince. Dispoziční práva k účtu můžete omezit prostřednictvím vinkulace.

  Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

  Zajímá vás kompletní nabídka termínovaných vkladů na českém trhu, jak termínované vklady fungují a jaký je nejlepší? Podívejte se na naše velké srovnání termínovaných vkladů pro rok 2023.

  Líbil se vám tento článek?
  17
  3

  Autor

  Ráda píši o bankách a bankovních produktech. Zaměřuji se zejména na běžné účty, spořicí účty i recenze jednotlivých bank. Baví mě prozkoumávat oblast financí, protože se vždy dozvím nové a přínosné informace, které poté využiji nejen v pracovním, ale také v osobním životě.

  Když zrovna nesedím u počítače a nepíšu texty, věnuji se svým zálibám, mezi které patří jízda na koni, různé sportovní aktivity, čtení knih nebo cestování.

  Práce v týmu Finex má pro mě obrovský smysl, protože je to práce pro vás, čtenáře, které se snažíme srozumitelně edukovat v oblasti financí, podávat důkladně prověřené informace a předávat i osobní zkušenosti.

  Díky tomu všemu se tak můžeme podílet na zlepšení finanční gramotnosti a zvýšit zájem jak o oblast financí, tak o investování celkově.

  Přečíst více

  Sdílejte tento článek

  Mohlo by vás zajímat

  Diskuze (0 komentářů)

  Připojte se k diskuzi

  Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

  Recenze
  TOP Nejlepší brokeři
  U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
  Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
  U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
  U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
  Investování zahrnuje rizika ztrát.‎