Finex.cz logo
Menu
Finex » Půjčky a úvěry » Hypoteční úvěry » Moneta pokračuje ve své přeměně na digitální banku. Jako první nabízí sjednání hypotéky online

Moneta pokračuje ve své přeměně na digitální banku. Jako první nabízí sjednání hypotéky online

Moneta pokračuje ve své přeměně na digitální banku. Jako první nabízí sjednání hypotéky online
Zdroj: depositphotos.com

V období, kdy jsou hypoteční úvěry čím dál tím méně dostupné, se čtvrtá největší banka u nás Moneta rozhodla její sjednání svým klientům usnadnit. Nově nabízí sjednání hypotéky zcela online, což je jedním z jejích kroků na cestě stát se zcela digitální bankou. Banka také jako první nabízí garanci hypotéky v případě, že klient nemá vybranou konkrétní nemovitost, do které bude investovat.

Klienti mohou získat online i garanci hypotéky

I přes rostoucí úrokové sazby, které pomalu atakují hranici 7 %, se stále naleznou klienti, kteří mají zájem o hypoteční úvěr. Právě proto se jim Moneta rozhodla celý proces zjednodušit a spustila možnost sjednání hypotéky zcela online – klienti tedy už nemusí zbytečně navštěvovat jednu z poboček.

Čtvrtá největší banka na našem trhu není jediná, která nabízí hypotéky online. Ještě před ní se s touto novinkou vytasila ČSOB, která se však během procesu sjednání stále potýká s četnými problémy. Právě toho se rozhodla Moneta využít a vytvořila platformu Hypotéka.cz, která funguje mnohem plynuleji a rychleji.

Jejím pomyslným esem v rukávu je garance úroku na 60 dní v podobě hypotečního certifikátu – klient tak získá více času na výběr nemovitosti či vyřízení ostatních náležitostí. Plně online funguje i ocenění nemovitosti, ověření totožnosti či podpis smlouvy prostřednictvím SMS – na který jsou klienti ostatně zvyklí i u jiných tuzemských bank. Problémem stále zůstává katastr nemovitostí, který není digitalizovaný – většinu věcí je tedy nutné řešit osobně.

Moneta se řadí mezi přední poskytovatele hypoték

Moneta si od svého oddělení od americké korporace GE prošla velkými změnami. Právě proto si u nás získala poměrně velkou základnu věrných klientů, kteří si cení jejích služeb. Mezi odborníky je přitom často vyzdvihován zejména hypoteční úvěr, a také projekt Refinanso.cz.

Jeho prostřednictvím mohou klienti online refinancovat svoji stávající hypotéku, aniž by museli navštívit pobočku. V roce 2021 se takto podařilo refinancovat hypotéky o celkové hodnotě 9,22 miliard korun.

Aktuálně Moneta nabízí svým klientům úrokovou sazbu od 6,19 % – každopádně ve výši úrokové sazby hraje roli i bonita klienta, doba splatnosti hypotéky či fixace. Obecně se ale očekává, že o hypoteční úvěry bude žádat čím dál tím méně zájemců o vlastní bydlení.

Hypotékami online digitalizace nekončí

Moneta už investovala miliardy korun do toho, aby se stala plnohodnotnou digitální bankou, čímž chce konkurovat známějším digitálním bankám jako je Air Bank nebo Equa bank. Velká část peněz přitom mířila do vývoje mobilní aplikace Smart Banka, která je obecně považována za nejlepší bankovní aplikaci v České republice.

Není tedy divu, že chce v jejím rozvoji i pokračovat a nabízet i další služby zcela online. Poslední novinkou je takzvaný Rodinný účet pro správu financí dětí od osmi do osmnácti let. V budoucnu má v plánu nabízet například zrušení většiny produktů na pár kliků či zavedení plateb přes telefonní číslo, díky čemuž si už nebudou muset klienti pamatovat číslo bankovního účtu.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo