Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Mastercard dělá další krok směrem ke kryptoměnám a potvrzuje akvizici CipherTrace

Publikováno
Mastercard dělá další krok směrem ke kryptoměnám a potvrzuje akvizici CipherTrace
Zdroj: bankovnictvionline.cz

I když se na titulních stránkách vyskytovala posledních několik týdnů především Visa, za oponou se nikdo nezastavil. Před pár hodinami vyšla do světa zpráva, že hned druhý platební gigant, společnost Mastercard, kupuje firmu CipherTrace.

Cena akvizice zatím není známá, avšak určitě na ní nebudeme čekat dlouho.

CipherTrace, aneb prohledáme váš blockchain

O společnosti CipherTrace pravděpodobně slyší každý z nás poprvé. Jedná se o analytickou společnost, jenž se zabývá studiem a sběrem dat z blockchainů.

Konkrétní náplní jejich podnikání je tvorba aplikací, které následně využívají zákazníci pro např. rozkrývání ilegálních aktivit. Vesměs se tak podobá společnostem jako Chainalysis či Ellyptic.

Ze strany Mastercard jde o krok, který jasně značí jedinou věc – chceme adoptovat kryptoměny. Společnost uvádí, že nejdůležitější je především bezpečnost pro uživatele, zároveň však musí zajistit dodržování regulatorních pravidel, která se v dnešních dnech šíří po celé planetě. Nemusíte si ale dělat iluzi o tom, že jde o něčí ochranu a dobro – jde jen a pouze o sledování soukromí a sběr informací, případně o krytí vlastních zad před státním aparátem.

Ajay Bhalla, prezident “Cyber and Intelligence” oddělení Mastercard uvedl:

“Digitální aktiva mají potenciál na kompletní přeměnu obchodu, od každodenních plateb až ke kompletní změně světové ekonomiky. Zároveň je udělají více inkluzivní a efektivní.”

CypherTrace má za sebou historii velkých úspěchů. Jejich životopis v sobě nese práci s velkými bankovními domy a údajně momentálně sledují až přes 7 000 kryptoměnových subjektů.

Pomáháme společnostem, ať už to jsou banky nebo kryptoměnové směnárny, vládním regulátorům a ozbrojeným složkám, abychom udrželi kryptoměnový svět bezpečný“, řekl CEO CypherTrace Dave Jevans

Mastercard je sice v pozadí, rozhodně ale není pozadu

Mastercard byla z dvojice s Visou ta zdrženlivější, avšak rozhodně se nedá říct, že by usnula na vavřínech. Není pochyb o tom, že pracují i na svých vlastních kryptoměnových službách.

Koneckonců to dokazují i jejich partnerství s firmami jako Gemini, BitPay čí Uphold. Dále u nich můžeme najít testování platebních kryptoměnových karet či spolupráce na státních kryptoměnách CBDC.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Můj zájem o finance začal v roce 2017. První ránu jsem dostal od kryptoměn. Jejich růst mi kouzlil úsměv na tváři, avšak propad v roce 2018 byl studenou sprchou. Jako další cestu jsem zvolil akcie, u kterých jsem zůstal dva roky. V roce 2020 se dostavil další kryptoměnový bull-run a společně s ním se znovu objevil i můj zájem o Bitcoin.

Tentokrát jsem ale věc vzal za správný konec. Nejprve vzdělávání.

Kryptoměny pro mě znamenají nový finanční systém a věřím, že se postupně dostanou i do běžných životů občanů. Psaní článků zde na Finex.cz mě především pozitivně motivuje k prohlubování znalostí, které mohu následně předat čtenářům.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.