Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Mastercard bankou roku se stala Komerční banka. Pojišťovna Kooperativa ovládla čtyři kategorie

Publikováno
Mastercard bankou roku se stala Komerční banka. Pojišťovna Kooperativa ovládla čtyři kategorie
Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

Vítězem hlavní kategorie 22. ročníku soutěže Mastercard Banka roku se stala Komerční banka. Obhájila tak výhru z předešlého roku. První místo v kategorii Pojišťovna roku získala také tradičně Kooperativa. V nové kategorii Fintech roku, vyhrála investiční platforma Portu a v kategorii Insurtech pak zvítězil startup Tuito.

Druhé místo mezi bankami obsadila Česká spořitelna, třetí místo pak ČSOB. Komerční banka se ještě dočkala vítězství v kategoriích Korporátní banka roku a Banka bez bariér.

“České banky a finanční instituce jsou v posledních letech významnými nositeli mnoha technologických inovací a změn, ze kterých těží nejen jejich klienti, ale i celá společnost. Vedle dlouhodobého důrazu na bezpečnost, rychlost a komfort platebního ekosystému má proto při hodnocení jejich úspěšnosti stále větší váhu například udržitelnost nebo společenský dopad. A mě těší, že Mastercard je i v tomto ohledu českým bankám blízkým a cenným partnerem,” vyzdvihl Damian Zielinski, generální ředitel společnosti Mastercard pro Českou republiku a Slovensko.

Poradenská společnost KPMG ČR vyhodnocovala podle své metodiky také kategorii Banka zákazníků. V té podle nasbíraných výpovědí od více než 5 000 klientů získala vítězství Air Bank. Její generální ředitel a předseda představenstva Michal Strcula byl navíc vybrán jako bankéř roku.

Kooperativa ovládla hned několik kategorií

Kooperativa pojišťovna ovládla čtyři kategorie, a to již zmíněnou Pojišťovnou roku, dále pak kategorii Zodpovědná pojišťovna roku, Pojišťovna bez bariér a Pojišťovna zákazníků. Pojišťovákem roku byl zvolen generální ředitel Kooperativy Martin Diviš.

Letošní ročník přinesl také nové kategorie hodnocení jako Fintech roku a Insurtech roku, které vznikly díky partnerství s Českou Insurtech Asociací. Do těchto kategorií se tak nově mohly přihlásit mladé technologické společnosti a startupy, ať už z oblasti pojišťovnictví nebo finančních služeb.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎