Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Který token na Coinbase BASE síti udělá 100x? Přinášíme návod od předního analytika

Publikováno
Který token na Coinbase BASE síti udělá 100x? Přinášíme návod od předního analytika
Zdroj: youtube.com/@CoinBureau

Na Base, druhé vrstvě blockchainu Etherea (ETH) vyvíjené známou americkou burzou Coinbase, se každým dnem děje stále více a více zajímavých věcí. DeFi společnosti rozšiřují své dApps i na tuto síť a lidé zde tvoří a tradují memetokeny. Velmi silnou podporu blockchainu dává i samotná Coinbase, která v rámci akce Onchain Summer zapojila do propagace např. i Coca-Colu.

Zdroj: base.org
Base služby
Loga aplikací, které nově najdete na Base
Poznámka

Nejde si nevšimnout jisté podobnosti mezi aktuálně trendující Base a BNB Smart Chainem konkurenční burzy Binance, který velmi podobně uchvátil investory a tradery před dvěma lety. Nyní však už spíše upadá v zapomnění, například NFT tržiště OpenSea ho ze seznamu svých podporovaných sítí minulý týden vyřadilo.

Stejně jako na každé nové síti, i na Base táhnou většinu provozu transakce a směny memetokenů, u nichž není neobvyklé, že ráno vzniknou, v poledne se obchodují v objemech několika milionů USD a večer už po nich neštěkne pes. Výjimkou nejsou ani četné podvody na obchodníky, o jednom takovém, kterého se dle všeho dokonce dopustil zaměstnanec Uniswapu, jsme již psali.

Jak na Base obchodovat, nespálit se a třeba svoji investici zhodnotit až 100násobně, radí ve svém nejnovějším videu YouTuber Coin Bureau, který má v kryptoměnové komunitě na rozdíl od jiných videotvůrců poměrně dobré jméno, pojďme se tedy na jeho tipy podívat.

Kde najít příští 100x?

Najít slibný altcoin, který během několika týdnů udělá 100x je těžké, ale nikoli nemožné a ačkoli se zrovna nenacházíme v bull marketu, takové altcoiny stále vznikají, zmiňme např. Pepe (PEPE) s kapitalizací 470 mil. USD, Rollbit Coin (RLB) s 450 mil. USD nebo HarryPotterObamaSonic10Inu (BITCOIN) s 180 mil. USD atd…

Coin Bureau ve svém videu zmiňuje 3 možnosti, kde najít slibné altcoiny:

  • na kryptoměnových data agregátorech CoinMarketCap a CoinGecko,
  • na srovnávačích sítí a dApps, např. defillama.com, dappradar.com nebo
  • na analytických webech pro DEXs, např. dexscreener.com.

DefiLlama se používá jako relevantní zdroj pro vzájemné srovnání jednotlivých blockchainů. Právě z ní můžeme vyčíst, že na celé síti Base se aktuálně nachází prostředky v hodnotě 180 milionů USD, což ji řadí na 12. místo mezi všemi blockchainy. Z DappRadaru pak zjistíme, že nejpopulárnějšími dApps na Base jsou Friend.tech, ani ne dva týdny stará sociální síť, samozřejmě také StarGate a Uniswap, populární multi-chainové DEXs a BaseSwap, nativní DEX pro Base.

Zdroj: dappradar.com
7 nejpopulárnějších dApps Base
7 nejpopulárnějších dApps na blockchainu Base

Nejvíce high risk-high reward možností, kde nacházet nové tokeny, je na analytických prohlížečích decentralizovaných burz dexscreener.com nebo dextools.io.

Na rozdíl od CoinMarketCapu a CoinGecka zde nové tokeny najdete ihned po tom, co jejich tvůrce přidá likviditu do poolu a umožní jejich trading, zjednodušeně řečeno automaticky okamžitě po tom, co tokeny vzniknou. Naproti tomu na CMC a CG je administrátoři webů přidávají manuálně, tedy se zpožděním, a také se zde nenachází všechny tokeny, ale jen ty, co už jsou nějakým způsobem zajímavé.

DexScreener i DexTools nabídnou listování a kategorizování tokenů dle velikosti poolu (likvidity), dle volume, tržní kapitalizace, plně rozředěné tržní kapitalizace (kdyby byly všechny tokeny v oběhu), dále jsou schopné upozornit na chyby nebo nebezpečí, které může skrývat kód takových tokenů (např. příliš vysoký poplatek (daň) za koupi a prodej, nerenouncnutý kontrakt – tzn. že tvůrce tokenu může kód kdykoli měnit aj.).

Zdroj: dextools.io
Hot Pairs Dextools
Žebříček Hot Pairs na Dextools je jedním z míst, kde jako první najdete trendující tokeny
Poznámka

Posledním místem, které Coin Bureau nezmínil a které dodáváme my, jsou sociální sítě, tedy zejména X (dříve Twitter). Zde se informace i o nových tokenech šíří rychlostí světla, také tu ale číhá plno nebezpečí jako např. falešné airdropy, které v poslední době najdete i na důvěryhodných účtech. Jen několik dní zpátky byl např. hacknut zakladatel Uniswapu Hayden Adams. Nepřipojujte proto svoji Coinbase Wallet, MetaMask nebo jakoukoli jinou Web3 peněženku k webům, které jistojistě neznáte.

Závěrem

Dnes jste se dozvěděli, kde hledat nové tokeny a při troše štěstí je najít dříve, než udělají 100násobné zhodnocení. Jak je ale koupit? Jakou peněženku zvolit? A jak se poprat s bridgováním prostředků z Etherea na Base a obráceně? I v tomto vám Coin Bureau poradí, neváhejte si proto nejnovější video pustit celé:

 

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz vedu kryptoměnovou redakci. Po několika letech sledování kryptoměnového trhu si myslím, že obchodovat digitální aktiva bez nutných vědomostí je holý nerozum. V tomto světě totiž ještě více než kdekoli jinde platí, že zkušení vyhrávají a nezkušení prohrávají. I z tohoto důvodu rád přikládám ruku k dílu a věřím, že společně s redaktory a přispěvateli dokážeme čtenářům Finex.cz předat mnoho užitečných informací.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.