Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Kryptoměnová burza Coinbase – Recenze, poplatky a naše i vaše zkušenosti
Coinbase

Kryptoměnová burza Coinbase – Recenze, poplatky a naše i vaše zkušenosti

Poslední aktualizace recenze 26. 10. 2023 | Michal Sobol

Základní informace o Coinbase

Možnost obchodovat Přes 200 kryptoměn
Další poplatky 3,99 %
Minimální obchod 50 Kč

Coinbase je americká firma umožňující jednoduchý a rychlý nákup a prodej kryptoměn. Společnost byla založena už v roce 2012 a v roce 2022 už měla více než 100 miliónů uživatelů po celém světě, což z Coinbase dělá jednu z největších firem tohoto odvětví.

Pro svoji jednoduchost je funkce kryptoměnové směnárny na Coinbase oblíbená hlavně mezi začátečníky – nabízí totiž rychlý přístup k nákupu kryptoměn, a to i pomocí platební karty.

Rychlé shrnutí

Coinbase je známá, bezpečná a spolehlivá americká kryptoměnová burza, kterou roku 2012 založili podnikatelé Brian Armstrong a Fred Ehrsam. Roku 2021 se stala vůbec první veřejně obchodovatelnou kryptoburzou, když byla zakótována na burze NASDAQ pod tickerem $COIN.
 
Coinbase má mírně větší poplatky než ostatní burzy, začíná na 0,4 % pro makery a 0,6 % pro takery. Burza je dělaná velmi jednoduše a přehledně, cílí totiž především na retailové uživatele a nováčky. Uživatelé, kteří jsou zkušenější, věří si a obchodování by se chtěli věnovat naplno, by se proto měli podívat spíše po jiné burze.
 
Coinbase také nabízí nákup kryptoměn platební kartou a přes bankovní účet. Pro převod prostředků z českého bankovního účtu je však zapotřebí zvolit SEPA platbu a převést CZK na EUR. K využívání všech funkcí je nutné provést ověření totožnosti (KYC).

Je Coinbase důvěryhodná společnost? Jaké máme s Coinbase zkušenosti? To a ještě více se dozvíte v této recenzi Coinbase.

Obsah recenze Coinbase

Ve zkratce – Jak nakoupit kryptoměny přes Coinbase?

Pokud chcete koupit či prodat kryptoměn, Coinbase je bezesporu jedna z nejlepších firem, u kterých to můžete provést. Oproti jiným burzám má Coinbase tu výhodu, že pro nákup můžete použít platební kartu a nemusíte tak čekat na bankovní převod, který mnohdy trvá i několik dní.

Nákup probíhá jednoduše:

 1. Stačí se zaregistrovat.
 2. Svůj účet následně verifikovat vyfocením na webkameru a naskenováním několika dokumentů.
 3. Poté si nahrát na svůj registrovaný účet peníze pomocí platební karty (ihned) či SEPA bankovního převodu v eurech (1-3 dny).

V případě, že zvolíte nákup platební kartou, můžete kryptoměny kupovat už opravdu během několika minut. Je ale potřeba počítat s tím, že vás takový nákup bude stát pár procent navíc. Jak Coinbase, tak i poskytovatel platební brány a také vaše banka si totiž za podobné karetní transakce účtují něco navíc.

Poznámka

TIP: Detailní návod krok za krokem jak nakoupit kryptoměny u Coinbase najdete v našem článku: Jak koupit kryptoměny na Coinbase.

Pojďme se nyní podívat na hlavní vlastnosti této kryptoměnové burzy a směnárny v jednom.

Historie společnosti Coinbase

Recenze Coinbase - Zakladatel Brian Armstrong
Brian Armstrong

Společnost Coinbase byla založena v roce 2012 podnikatelem Brianem Armstrongem, který kvůli svému nápadu opustil dobrou manažerskou pozici v dalším úspěšném start-upu (AirBNB).

Po první investici ve výši 150 000 dolarů si Armstrong mohl dovolit najmout a přizvat do své firmy i další zkušené manažery. A vyplatilo se – ani ne o rok později získala Coinbase investici ve výši 5 milionů dolarů a mohla se začít skutečně rozvíjet. O další dva roky později už Coinbase slavila první milion uživatelů a protože se jí dařilo, zajistila si na další rozvoj další investici, tentokrát však celých 75 milionů dolarů.

Z “malého” nápadu na vytvoření bitcoinové směnárny se tak během 3 let stala obrovská firma, která už nabízela i burzovní obchodování a to nejen Bitcoinu, ale i dalších kryptoměn, přičemž prvním přidaným altcoinem bylo Ethereum.

Od té doby získala Coinbase více než 103 milionů verifikovaných zákazníků z celého světa a jedná se tak o největší americkou kryptoměnovou směnárnu a zároveň i burzu.

V roce 2021 pokořila Coinbase jeden z velkých podnikatelských milníků a stala se veřejně obchodovatelnou společností s oceněním téměř 100 miliard dolarů, což bylo nejen kryptoměnovou komunitou přijato velmi kladně. Dnes může na otevřeném trhu akcie Coinbase obchodovat takřka každý.

Platforma Coinbase

Ačkoli Coinbase ani zdaleka nenabízí tolik možností, co například konkurenční Binance, stále se jedná o komplexní a pokročilou obchodní platformu. Je přeložena do 10 světových jazyků, čeština mezi nimi ale zatím není, a tak může být její prostředí zvlášť pro nováčka matoucí.

Jako první si je třeba uvědomit, že Coinbase nabízí pod jedinou značkou a platformou služby jak kryptoměnové směnárny, tak i burzy.

Poznámka

Poznámka: Dříve poskytovala Coinbase služby odděleně. Pro jednoduchý nákup a prodej kryptoměn tu byla směnárna Coinbase a pro pokročilejší obchodníky burza Coinbase Pro nabízející nižší poplatky.
 
Koncem roku 2022 byly však funkcionality Coinbase Pro postupně přesouvány pod samotnou Coinbase do sekce Advanced Trade, společnost se rozhodla oba produkty (směnárnu i burzu) sjednotit v jeden.

Hlavní rozcestník platformy Coinbase tvoří levý boční sloupec. Drtivá většina uživatelů z něj pak využije hlavně první 3 položky:

 • Home (Domů): ukáže vám hodnotu vašeho portfolia, váš watchlist (seznam oblíbených kryptoměn) a nejnovější zprávy,
 • Assets (Aktiva): zobrazí hodnotu a graf vašeho portfolia včetně seznamu jednotlivých kryptoměn a fiat měn, které držíte,
 • Trade (Obchodovat): odkáže vás na Coinbase kryptoměnovou směnárnu (Simple Trade) nebo burzu (Advanced Trade).
Zdroj: coinbase.com/home
Hlavní stránka Coinbase
Hlavní stránka platformy Coinbase po přihlášení

Směnárna Coinbase – “Simple Trade”

Hlavní předností směnárny Coinbase má být jednoduchost a uživatelská přívětivost. A skutečně, kryptoměny na ní nakoupíte na pár kliknutí. Pokud již máte ve své EUR wallet prostředky (vkladu a výběru EUR se věnujeme níže) a nacházíte se v prostředí směnárny (Menu → Trade → Simple), využijte pravý sloupec, a nakupujte (Buy) či prodávejte (Sell) kryptoměny.

Můžete se při tom řídit následující pomůckou, kterou jsme připravili:

Zdroj: coinbase.com/trade
Coinbase Simple směnárna
Ukázka a popis prostředí směnárny Coinbase – nákup

Po kliknutí na tlačítko Buy nebo Sell se vám objeví náhled objednávky (Order preview), který vám zrekapituluje vaši transakci a připočte poplatky (jejich výši se věnujeme níže). Nyní už zbývá jen obchod definitivně potvrdit.

Zdroj: coinbase.com/trade
Coinbase směnárna order preview
Náhled objednávky a potvrzení prodeje kryptoměny USDC za EUR

Pro směnu kryptoměn mezi sebou pak slouží poslední možnost vedle Buy a Sell a tou je Convert (Přeměnit). Funguje stejně jako Buy a Sell, jiná jsou jen aktiva, která mezi sebou směňujete, místo eura je zde další kryptoměna. Jedná se tedy o snadný způsob, jak například prodat bitcoiny za ethery nebo obráceně bez nutnosti provádět mezitransakci v dolarech či eurech.

Burza Coinbase – “Advanced Trade”

Pokud chcete využít více možností, jako například určit si konkrétní cenu, za kterou jste ochotni danou kryptoměnu koupit (tzv. limit order), klikněte na horní liště na tlačítko “Advanced” a dostanete se na Coinbase burzu.

Zdroj: coinbase.com/advanced-trade
Coinbase burza advanced trade
“Advanced Trade” – vstup na burzu Coinbase

Po vyhledání a rozkliknutí konkrétního obchodního páru se vám zobrazí prostředí burzy se vším všudy. My jsme si pro ilustraci vybrali pár BTC/EUR, na burze Coinbase ale můžete nakupovat kryptoměny i za stablecoiny USDT nebo DAI nebo právě za bitcoiny a ethery. Páry s ostatními fiat měnami jako americkým dolarem (USD) nebo britskou librou (GBP) jsou českým rezidentům nedostupné a ukáží se pouze v režimu “view-only”.

Základem každé burzy jsou 2 druhy objednávek:

 • market order: nakupujete/prodáváte okamžitě za aktuální cenu s vyšším poplatkem, jste tzv. taker (příjemce) nejlepší nabídky, která se právě nachází v order booku (knize objednávek),
 • limit order: nakupujete/prodáváte v okamžik, kdy cena aktiva dosáhne vaší předem určené hodnoty, za kterou jste ochotni nakoupit; než se tak stane, je vaše nabídka na obchod zařazena do order booku (knihy objednávek) a čeká, než ji někdo přijme; jste tzv. market maker (tvůrce trhu) a platíte nižší poplatky než takeři.

Níže už vidíte prostředí burzy a připravenou market objednávku za 1 000 EUR:

Zdroj: coinbase.com/advanced-trade
Coinbase market order
Nákup 0,051 BTC při ceně 19 488 USD za 1 000 EUR + 6 EUR poplatek

Zadat limit objednávku už je trochu složitější, navíc totiž volíte cenu, za kterou chcete nakoupit, jakmile to bude možné. My jsme zvolili 19 000 EUR, za 1 000 EUR tedy nakoupíme o 0,0014 BTC víc, než kdybychom nakupovali okamžitě, a na poplatku zaplatíme 4 EUR místo 6 EUR. Může se nám ale stát, že Bitcoin na 19 000 EUR v následujících dnech nesestoupí a náš příkaz tak nebude (třeba nikdy) vyplněn. To je riziko, které je třeba zvážit.

Zdroj: coinbase.com/advanced-trade
Coinbase limit order
Ukázka objednávky typu limit

Posledním druhem objednávky je nejméně využívaný stop limit order. Funguje jako limit objednávka, ale příkaz je do knihy objednávek umístěn pouze v případě a až v okamžik, kdy cena aktiva dosáhne tzv. stopky. Stop limit objednávky využívají zejména profesionální tradeři k braní zisků a redukci ztrát z předem plánovaných swingových či scalpových obchodů.

Následující příkaz říká: “Jakmile cena Bitcoinu dosáhne 20 000 EUR, nastav nákupní limit objednávku v hodnotě 1 000 EUR na cenu 19 800 EUR.”

Zdroj: coinbase.com/advanced-trade
Coinbase stop limit order
Ukázka objednávky typu stop limit

Další služby, které platforma Coinbase nabízí

Jak už jsme zmínili, jednoduchá funkce směnárny samozřejmě není jedinou funkcí, které Coinbase nabízí. Níže proto naleznete výčet dalších služeb, kvůli kterým uživatelé Coinbase využívají.

Coinbase Earn – Staking, Yielding

Služba Coinbase Earn umožňuje uživatelům získávat úrok několik jednotek procent za rok za držení jejich kryptoměn právě na Coinbase. Tyto kryptoměny pak služba používá při stakingu nebo DeFi yield farmingu.

Zdroj: coinbase.com/earn
Coinbase Earn Staking
Seznam kryptoměn, které lze na Coinbase Earn úročit

Coinbase Learning rewards

Jako learning rewards označuje Coinbase svůj vzdělávací projekt, v rámci kterého uživatelům představuje vybrané kryptoměny formou krátkých videí. Na konci každého videa čeká na diváky relevantní otázka a výběr ze čtyř odpovědí. Videa se dají přeskočit a pokusů na zodpovězení je neomezeně, propagace tedy není nikterak násilná a ten, kdo si například úplně nerozumí s angličtinou, se může kurzem jednoduše proklikat.

Za správné zodpovězení každé otázky dostane uživatel danou kryptoměnu v hodnotě 1 USD. Otázek je většinou 3 až 6 a kurzy zůstávají otevřeny po rozumně dlouhou dobu. Nově registrovaný uživatel tak může získat kryptoměny v hodnotě kolem 30 až 40 USD jen za zhlédnutí několika videí.

Zdroj: coinbase.com/learning-rewards
Coinbase Learning rewards
Menu programu Learning rewards

Coinbase Derivates

Nová derivátová platforma od Coinbase se omezí na nabídku kontraktů vázaných na cenu pouze 2 kryptoměn – Bitcoinu a Etherea. Dále je na ní možné obchodovat Bloomberg US Large Cap Index a ropu WTI. Prozatím ale jen pro uživatele registrované v USA (aktualizováno říjen 2022).

Coinbase NFT tržiště

V květnu 2022 spustila Coinbase své vlastní NFT tržiště, jehož vývoj společně s předběžným přístupem oznámila už v říjnu roku 2021. Uživatelé se k němu připojí skrze svoji kryptoměnou peněženku, nikoli přes hlavní Coinbase účet. Nákup NFTs je zdarma, při prodeji se pak platí tzv. royalties –⁠ poplatky tvůrcům NFT kolekce. Samotná Coinbase si poplatek neúčtuje.

Coinbase NFT tržiště má však velké problémy s likviditou. Uživatelé jej zkrátka nepoužívají a dávají přednost např. konkurenčnímu OpenSea. Coinbase NFT tržiště navíc neagreguje data z ostatních NFT tržišť, což vede k matení uživatelů, jelikož tzv. floor price se na Coinbase tržišti určuje podle nejníže zalistovaného NFT právě na Coinbase tržišti.

Vzhledem k tomu, že jsou na Coinbase NFT tržišti ale častokrát zalistovány jen jednotky obrázků z dané kolekce, je nejlevnější z nich častokrát o několik desítek procent dražší než například nejlevnější kousek na OpenSea.

Zdroj: nft.coinbase.com
Coinbase NFT tržiště
Ukázka Coinbase NFT tržiště

Poplatky u Coinbase

Na Coinbase na vás čeká 5 druhů poplatků:

 • směnárenské: obvyklá výše,
 • za přímý nákup platební kartou: spíše vyšší,
 • za obchodování na burze: patří k jedněm z nejvyšších,
 • za vklad a výběr fiat měn: obvyklá výše,
 • za vklad a výběr kryptoměn přes blockchain: patří k nižším.

Směnárna Coinbase rozlišuje fixní a variabilní poplatek. Několik úrovní fixních poplatků se použije při transakcích do 200 EUR, od této částky se k zaplacené částce přidává variabilní poplatek ve výši 1,49 %. Fixní poplatek se již neúčtuje. Při nákupu BTC např. za 1 000 EUR tak navíc zaplatíte 14,9 EUR.

Pokud na Coinbase prostředky ještě nemáte, nechcete čekat až vám přijde SEPA platba a chcete nakoupit okamžitě, Coinbase nabízí možnost nákupu kryptoměn platební kartou. Poplatek je už ale opravdu vysoký – 3,99 %.

Poplatky Coinbase směnárna
Poplatky na směnárně Coinbase

Poplatky za obchodování na burze Coinbase (Advanced Trade), jsou členěny podle objemu zobchodovaných aktiv za měsíc. Většina retailových a příležitostných investorů spadá do 1. nebo 2. úrovně.

Zdroj: help.coinbase.com
Coinbase poplatky obchodování
Úrovně poplatků za obchodování na burze Coinbase

Výjimkou jsou stablecoiny, poplatky za jejich směnu jsou pro všechny stejné a v porovnání s bitcoinem a altcoiny v podstatě nulové:

Zdroj: help.coinbase.com
Coinbase poplatky stablecoiny
Poplatky za obchodování stablecoinů na burze Coinbase

Při vkladu EUR do EUR wallet přes SEPA transfer si Coinbase strhne 0,15 EUR. Výběr EUR SEPA platbou je zpoplatněn stejnou částkou.

Zbývá vklad a výběr kryptoměn. Za vklad si Coinbase žádný poplatek neúčtuje, vaše mince a tokeny dorazí v takovém množství, v jakém jste je odeslali. Za výběr si už ale poplatky účtuje, sama totiž při odeslání transakce z burzy ven platí poplatky těžařům či validátorům ověřujícím transakce na blockchainu. Výše takového poplatku se liší dle sítě, po které danou kryptoměnu posíláte (BTC a ETH patří k dražším, např. LTC a SOL k levnějším). Obecně ale v tomto ohledu Coinbase vyniká a transakční poplatky požaduje zpravidla nižší než konkurenční burzy.

Limity pro nákup a prodej

Limity a omezení uživatele se snižují s množstvím informací, které o sobě platformě poskytne. Po dosažení maximální úrovně verifikace jsou následující:

Zdroj: coinbase.com
Ověření a limity Coinbase
Ukázka ověření a některých limitů na Coinbase

Ověření totožnosti u Coinbase

Stejně jako u většiny dalších burz a směnáren, kde nakládáte s fiat penězi, je i u Coinbase třeba provést verifikaci neboli tzv. KYC ověření totožnosti.

Poté, co se zaregistrujete a vyplníte pár základních informací o sobě, vás bude čekat nahrání dokumentů. Legitimovat se můžete pomocí pasu, občanského průkazu nebo řidičského průkazu.

Coinbase KYC ID, řidičský průkaz nebo pas
Ověření je možné provést několika způsoby

Po nahrání příslušných dokumentů po vás burza bude vyžadovat naskenování obličeje pomocí webkamery či kamery z telefonu. To může vyjít až na několikátý pokus, proto se nebojte, že se vaše fotka ověřovacímu software nebude líbit na první dobrou.

Je také možné, že po vás Coinbase bude požadovat ověření vaší adresy pobytu. K tomu se společnost může uchýlit, pokud o vás z vámi dosud poskytnutých informací nemá jistotu.

Pokud po vás Coinbase vyžaduje ověření rezidenční adresy při vytváření účtu, bez tohoto ověření vám do platformy neudělí přístup.

Aby platforma vaší adresu úspěšně ověřila, vyžaduje po vás dokument prokazující, že na adrese skutečně přebýváte – třeba účet za topení nebo bankovní výpis.

Ověření adresy pobytu
Ověření adresy pobytu

Po odeslání posledního dokumentu vám přijde vyrozumění o tom, jestli je pro účely ověření dostačující. Může se stát, že platformě z nějakého důvodu vyhovovat nebude.

coinbase proof of address neúspěšný
Pokud se ověření dokumentu nepodaří, ověřte si, že splňuje vše potřebné

Pokud se tak stane, zkuste jiný dokument a ujistěte se, že splňuje veškerá kritéria – musí se jednat o přesný typ, který zvolíte, a vaše jméno, adresa a datum vystavení dokumentu musí být někde na jeho prvních 7 stránkách. Stáří dokumentu zároveň nesmí být vyšší než 3 měsíce.

Vklady a výběry peněz u Coinbase

Jak už bylo zmíněno výše, vklad, respektive nákup můžete provádět platební kartou. Druhou možností je pak nákup provést bankovním převodem, který však trvá až několik dnů.

Za vklad nebo výběr pomocí bankovního převodu je poplatek minimální, dá se říci, že téměř nulový. Konkrétně je to 0,15 EUR. Pokud vám tedy nevadí v případě vkladu pomocí bankovního převodu pár dnů počkat, můžete tak nějakou tu korunu ušetřit.

Z naší zkušenosti jsou vklady pomocí SEPA bankovního převodu na účet připsány krátce po 24 hodinách. Počítejte s tím, že eura se připíšou do vaší EUR Wallet.

Pokud tedy budete po převodu chtít bitcoiny nakoupit, zvolte platební metodu EUR Wallet.

Pozor na to, že při vkladu je nutné, aby byl odesílán z bankovního účtu vedeného na stejné jméno, jako je jméno uživatele Coinbase. Tím se Coinbase snaží zamezit podvodům a praní špinavých peněz. V případě, že se jméno neshoduje, budou vaše peníze po několika dnech automaticky vráceny (pokud se tak nestane ani do 14 dní, doporučujeme kontaktovat zákaznickou podporu, aby transakci urychlila).

Pokud nechcete kryptoměny kupovat, nýbrž prodávat, a poté si peníze nechat poslat, pravděpodobně budete nejprve muset vlastnictví daného účtu ověřit prvním vkladem. Např. ve výši 10 EUR. Peníze si můžete ale také nechat poslat přes PayPal.

Jak fungují jednotlivé peněženky (portfolio) u Coinbase

Princip zákaznických peněženek v Coinbase je snadný. Prakticky máte na svém účtu v sekci “Portfolio” přístup k několika peněženkám. Ať už se jedná o peněženku na BTC, ETH, LTC či jiné kryptoměny, vždy fungují stejně.

Na tyto peněženky můžete posílat kryptoměny z jiné peněženky, z jiné směnárny, z bitcoinového automatu, prostě odkudkoli. Poté můžete kryptoměny u směnárny Coinbase buď držet, poslat je někomu jinému, prodat je za fiat měny dle návodu výše (eura či dolary) a nebo směnit na jiné kryptoměny.

Portfolio u Coinbase
Sekce Portfolio u Coinbase

Ačkoli je držení kryptoměn u směnáren či burz poměrně praktické, není to doporučováno z bezpečnostních důvodů. Kdyby někdo uhádl vaše heslo, mohl by váš účet vykrást. Proto radši na tomto účtu nedržte kryptoměny déle, než je nezbytně nutné.

Mnohem bezpečnější variantou je mít všechny své kryptoměny uložené v kryptoměnové peněžence, ideálně v hardwarové. Hardwarové peněženky poskytují tu nejvyšší úroveň bezpečnosti, příkladem je např. Trezor nebo Ledger.

Favorit redakce

Výhody
 • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
 • Vytvořena českou firmou
Nevýhody
 • Pro začátečníky může působit složitě
 • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T
Poznámka

Poznámka: Bezpečnost hardwarových peněženek je bezkonkurenční. Jelikož fungují jako externí zařízení a veškeré operace s privátními klíči vykonávají mimo internet a prostředí vašeho stolního počítače, jsou kompletně izolované a tím pádem téměř nedosažitelné pro útočníky.
 
Je však pravdou, že práce s hardwarovou peněženkou vyžaduje nějaké znalosti. Pokud jste tedy absolutními nováčky, nejdříve si nějakou dobu své kryptoměny ponechejte na účtu Coinbase a hardwarovou peněženku si pořiďte, až se trochu rozkoukáte. Snížíte tak šanci na to, že kvůli nulovým zkušenostem odešlete kryptoměny na špatnou adresu či že přijdete o seed.

Aktivujte si dvoufaktorové ověření

Pro dosažení maximální bezpečnosti doporučujeme aktivovat některou z variant dvoufaktorového ověření (2FA).

Princip dvoufaktorového ověření spočívá ve dvojím potvrzení identity uživatele při přihlašování do systému. Obvykle se jedná o kombinaci něčeho, co znáte (hesla) a něčeho, co vlastníte (např. kódu na vašem telefonu nebo hardwarového klíče).

Pro většinu uživatelů Coinbase poskytuje dvoufaktorové ověření pomocí generátoru kódu z externího systému (např. Google Authenticator nebo Duo), v tomto případě se jedná o tzv. TOTP dvoufaktorové ověření. Další možností je využití SMS odeslané na vaše telefonní číslo.

Novinkou je také ověření pomocí samotné mobilní aplikace Coinbase. Pokud si tento způsob ověření zapnete, bude Coinbase vyžadovat potvrzení každého přihlášení na jiném zařízení přes mobilní aplikaci – vyskočí vám upomínka s dotazem, zdali se do vašeho účtu přihlašujete skutečně vy.

Zdroj: yubico.com
Yubikey 5Ci
Yubikey 5Ci

Nejvyšší úrovní dvoufaktorového zabezpečení je využití tzv. bezpečnostních hardware klíčů, což Coinbase umožňuje od září roku 2021. Hardwarové klíče, např. YubiKey 5Ci, se dají vložit i do mobilního telefonu.

Mějte však na paměti, že ani hardware klíč pro přístup k vašemu zákaznickému účtu nechrání vaše kryptoměny tak, jako speciální hardwarová kryptoměnová peněženka.

Jak je na tom Coinbase s bezpečností a spolehlivostí?

Úroveň bezpečnosti burzy je bezesporu velmi důležitá. Protože si na našem portálu dáváme záležet na aktuálnosti a správnosti informací, prověřili jsme si Coinbase za vás. A můžeme říci, že vzhledem k rozsahu a historii platformy se jedná o relativně bezpečnou společnost, v branži kryptoměnových burz rozhodně nadprůměrně.

Pro tak velkou společnost, jako je Coinbase, je téměř nemožné mít netknutou pověst. Za svou existenci si Coinbase prošla několika hackerskými útoky, žádný z nich však nedosahoval rozsahu, který by existenci platformy ohrozil či úplně zničil. K tomu všemu jsme si prověřili, kde a jak je platforma Coinbase pojištěná a jaký máte nárok na kompenzaci v případě ztráty vašich fiat měn či kryptoměn, ať už vaší vinou, či skrze hack platformy.

Legitimita směnárny

Jako společnost působící na území USA je Coinbase povinna postupovat v souladu se všemi zákony a vyhláškami platnými jak na federální úrovni, tak na úrovni jednotlivých států USA. Povinnosti společnosti v oblasti legislativy a regulace jsou následující:

 • Být registrována orgánem FinCEN jako společnost působící v oblasti peněžních služeb.
 • Postupovat v souladu s ustanoveními zákona Bank Secrecy Act.
 • Postupovat v souladu s ustanoveními zákona USA Patriot Act.
 • Dodržovat platné zákony a vyhlášky týkající se peněžních převodů.

Výše uvedená zákonná opatření zvyšují odpovědnost společnosti, kterou můžeme postrádat u jiných společností spadajících do jurisdikce zemí s benevolentnější legislativou.

Ostatně podobná opatření by nebyla k ničemu, pokud by společnosti nedůvěřovali samotní investoři. V případě Coinbase mezi ně patří např. Alexis Ohanian, jeden ze spoluzakladatelů Redditu, Bank Of Tokyo, Blockchain Capital nebo Digital Currency Group.

Bezpečná úschova financí

Společnost Coinbase odděluje finance zákazníka od provozních financí využívaných firmami. Firemní finance jsou uloženy na speciálních svěřeneckých účtech. Pro nás to znamená, že naše vložené peníze nebudou použity k různým podnikovým transakcím.

Společnost Coinbase dále prohlašuje: “V případě, že by se společnost dostala do finančních problémů a čelila insolvenci, peníze uložené na speciálních svěřeneckých účtech by si společnost sama ani její věřitelé nemohli nárokovat. Peníze uložené na těchto účtech by byly navráceny zákazníkům společnosti.”

Peníze v podobě kryptoměn u 98 % zákazníků jsou uloženy v zabezpečených hardwarových peněženkách. Fyzické peněženky kryptoměn jsou následně uloženy v trezorech a sejfech v různých částech světa. Tato opatření chrání zákazníka před útoky hackerů a případnými krádežemi či ztrátou.

Jak je Coinbase pojištěná? A zažila už někdy nějaký hack?

Co se týče peněžního zůstatku, Coinbase vklady zákazníků pojišťuje až do 250 000 dolarů na jednoho. Fiat měny vložené zákazníky Coinbase uchovává u pěti bank pojištěných vládní agenturou FDIC, mezi které patří např. JPMorgan Chase nebo Silvergate Bank.

U kryptoměn už to tak růžové není. Společnost Coinbase sama upozorňuje, že není bankou a kryptoměny nejsou zákonným platidlem, což jinými slovy znamená, že nejsou automaticky pojištěny americkými vládními agenturami FDIC a SPIC jako v případě fiatu.

V češtině to znamená, že pokud se někdo dostane do vašeho zákaznického účtu vaší vinou (např. kvůli ztrátě přístupových údajů či slabému heslu), je to pouze váš problém a z legislativního hlediska vám Coinbase nic nedluží.

Za druhé, pokud bude Coinbase hacknuta a o část prostředků klientů přijde, ani v tom momentě vám nic vracet nemusí. Uvádí ale, že se na část kryptoměnových prostředků klientů vztahuje pojištění proti bezpečnostním incidentům. Dle oficiálního vyjádření se společnost během takových incidentů “bude co nejvíce snažit vám krádež finančních prostředků kompenzovat”, neuvádí ale, do jaké výše a za jakých přesných okolností.

Ani z bezpečnostního hlediska nemá Coinbase čistou pověst. V minulosti už si nějakými hackerskými útoky prošla, z větší části však většinu prostředků jejím klientům navrátila. Nikdy se ale nejednalo o masivní ztráty, které by společnost takových rozměrů skutečně zasáhly.

Shrnutí recenze Coinbase

Myslíme si, že je tato směnárna skvělým výchozím bodem pro všechny kryptoměnové nováčky. Rozhraní platformy je velmi příjemné a intuitivní, poplatky v rozsahu směnárny, tedy za směnu a za vklad, jsou celkem průměrné a v případě burzy vyšší. Platformu můžeme určitě doporučit – nabízí spoustu funkcí a je relativně důvěryhodná. Výběrem Coinbase tedy určitě neprohloupíte.

Pokud vás však Coinbase neoslovila, ať už z důvodu absence češtiny či vyšších poplatků za obchodování na burze, nabízí se řada alternativ. Pokud jste zkušeným obchodníkem a hledáte burzu s levnějšími poplatky, nabízí se Binance s rozhraním kompletně v češtině.

Pokud je vaším záměrem pouhý nákup kryptoměn a hledáte pouze výhodnou a uživatelsky přívětivou směnárnu, je Coinbase přesně pro vás. Pro zájemce vyžadující češtinu a obchodování s českou společností je ze zdejších směnáren dostupný např. Anycoin, kde můžete provést nákup i za koruny.

Hodnocení Finex.cz

83 %
2023

Coinbase

Spolehlivá a důvěryhodná směnárna a burza v jednom. Umožňuje nákup kryptoměn pomocí platební karty a podporuje již více než 200 různých kryptoměn. Jedná se o vhodnou kryptoměnovou směnárnu pro nováčky, kteří v rámci Coinbase mají i možnost vyzkoušet si burzovní obchodování, to je ovšem za mírně vyšší poplatky.

Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky firmy v České republice.

50%

Přívětivost platformy
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu.

80%

Poplatky
Hodnoceny jsou průměrné spready, poplatky za otevření/uzavření obchodu, swapy, poplatky za vklad či výběr peněz a další. Vpotaz je brána nejen průměrná, ale i minimální výše poplatku.

85%

Dostupné možnosti
Hodnocení zahrnuje počet dostupných tříd aktiv, celkový počet aktiv, možnost obchodovat české akcie, dostupné obchodní instrumenty a další nadstandardní funkce.

100%

Registrace a verifikace
V tomto kritériu je zohledněna celková rychlost a jednoduchost procesu registrace, popř. procesu ověřování totožnosti, je-li to vyžadováno.

90%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, názory našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

95%

Více informací o Coinbase

Jméno firmyCoinbase
Hlavní výhoda10 USD zdarma!
Webová stránkawww.coinbase.com
V češtině?
Dohled ČNB
Sídlo společnostiSan Francisco, Kalifornie, USA
Minimální vklad250 Kč
Minimální obchod50 Kč
Počet aktiv220
PákaNemá páku
Další poplatky3,99 %
Metody vkladuKryptoměny, platební karty, SEPA platba
Metody výběruKryptoměny, bankovní převod
Měna účtuDolary/Eura
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Možnost obchodovatPřes 200 kryptoměn
Podporované kryptoměnyBitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Bitcoin Satoshi Vision, Ethereum classic, 0x, BAT, Zcash, USDC, EOS, Augur, Stellar Lumens, DAI, Chainlink, a další...
Ohodnoťte společnost Coinbase
2
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz vedu kryptoměnovou redakci. Po několika letech sledování kryptoměnového trhu si myslím, že obchodovat digitální aktiva bez nutných vědomostí je holý nerozum. V tomto světě totiž ještě více než kdekoli jinde platí, že zkušení vyhrávají a nezkušení prohrávají. I z tohoto důvodu rád přikládám ruku k dílu a věřím, že společně s redaktory a přispěvateli dokážeme čtenářům Finex.cz předat mnoho užitečných informací.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (233 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Dita Lawson

Dobry den, zajimalo by me, ktere banky jeste prijimaji prevod penez z Coinbase. Ceska sporitelna mi odmita platby prijmout a tak mi ted sedi penize na Coinbase a nevim, jak se k nim dostat.
Dekuji za radu!

Redakce Finex

Dobrý den, jste si jistá, že skutečně komunikujete s Českou spořitelnou? V posledních týdnech se rozšířil typ podvodu, kdy se podvodníci snaží své oběti přimět k tomu, aby jim posílali peníze za “odemknutí zablokovaných peněz”. Rozhodně doporučujeme se nejdříve ujistit, že komunikujete opravdu s Coinbase a Českou spořitelnou. Dle našich informací by totiž příjem peněz neměl být problém.

Hana Mokrošová

Dobrý den, prosím o radu. Na coinbase mám STG, včera zastavili obchodování, že přejdou z V1 na V2, ale coinbase napsali, že tuto změnu nepodporují. Nabízí mi to jen koupit na coinbase wallet, když chci s STG něco udělat v Coinbase. Může mi někdo poradit jak získat peníze zpět? Děkuji.

Petr Mahdal

Dobrý den, chci se zeptat na platformu Definitearea. com Jestli se jedná o onen podvod, kdy z lidí vylákají peníze a pak když je chcete vybrat, tak to nelze? Co dělat v případě, že se člověk nechá chytit?

Redakce Finex

Dobrý den, Petře. S touto platformou nemáme žádné zkušenosti, ještě jsme ji nikdy dříve neviděli a zatím nevíme nic o jejich fungování, nemůžeme je tedy na “první dobrou” označit za podvodníky. Pomohlo by nám, kdybyste nám mohl říct, jakou cestou jste na ně narazil, příp. co Vám nabízí nebo co slibují. Kdybychom se však my sami měli rozhodnout, nevyužívali bychom žádných jejich inzerovaných služeb, protože se jedná o no-name platformu a když na trhu existuje taková spousta ověřených společností, radši bychom využili je.

MacaPys

Dobrý den. Poradil by mi prosím někdo, jak si mám v aplikaci Coinbase odstranit svůj účet? Vzhledem k tomu, že jsem tam kdysi zadával při registraci svoji ID kartu, tak to chci mít bezpečně odstraněné. Děkuji za rady

Zdravím, sem úplně blbej ale nevím jak převést peníze zpátky na svůj účet. Prodal jsem všechno krypto. Peníze mám v euro wallet a dál se nedokážu dostat. Poradí mi někdo nejjednodušší řešení? Já prostě nevím.

Redakce Finex

Dobrý den, pokud máte ověřený svůj bankovní účet v EUR Wallet (je třeba provést alespoň 1 vklad z účtu, na který si chcete eura nechat poslat, klidně 10 €), pak byste měl mít možnost výběru eur na svůj účet (tlačítko Withdrawal).

Aleš Zlamšidlo

Dobrý den, rád bych si převedl nějakou sumu na Coinbase peněženku, ale potřebuji vědět “Adresu peněženky” … nevíte kde ji najdu? Začínám s obchodováním a raději si nechám poradit, děkuji.

Redakce Finex

Dobrý den, Aleši, máte namysli Coinbase jako směnárnu, kde můžete kryptoměny kupovat? K její recenzi jste totiž přidal komentář. Nebo máte namysli Coinbase Wallet (kryptoměnovou peněženku)?

Vlasta Kouřilová

Dobrý den,
když Vám Coinbase posílala na Váš osobní účet peníze z kryptoměn v jaké formě jste je obdrželi??
Mně nejprve chtěli identifikovat a posléze mi poslali e-mail, že mi je po 00.02 připíší, ale je tomu již týden a stále nic nemám připsáno na účtě.
Poradce mi tvrdí, že jsou připisovány v podobě ,,kreditu”, ale moje banka je vidí v podobě ,,úvěru”.
Když mi jedna banka přeposílá peníze do druhé, tak jen podle kurzu přepočítají EURa na Kč nebo USD, podle toho v jaké mněně účet je vedený.

Redakce Finex

Dobrý den, Vlasto. Jak už zmiňuje komentář výše, určitě si dejte pozor, protože dle zmíněných informací to vypadá, že nekomunikujete s Coinbase, ale s podvodníky, kteří se za Coinbase pouze vydávají.

Krypto Policajt

Ježiši dejte si bacha!!!!! Tihle poradci jsou většinou podvodníci, nejedná se o opravdové Coinbase, ale jen o podvodníky co se za ně vydávají, ještě řekněte že jste si pro ně stáhla nějaké programy do PC na základě jejich rady po telefonu “že budete mít hodně peněz”.. Tak snad si na vás nevzali půjčku a neposlali si vaše peníze sami sobě… Ihned bych být vámi šel do banky zeptat se, co se u vás na účtě teda děje!! Píší o tom např. zde: https://finex.cz/nejcastejsi-podvody-s-bitcoinem-na-toto-si-dejte-pozor/

Martina Bendová

Dobrý den, chci si otevřít účet u coinbase. Mám možnost zaslat na ni jako fiat USD. Dočetla jsem se o možnosti převodu SEPA platbou v EUR, ale nikde o možnosti platby v USD. Je možná? A pokud není, je povolena platba kartou v USD? Výše poplatku je pak vždy 3,99 USD (ne 3,99 USD + ještě poplatek dle výše transakce) pokud to dobře chápu…
Existuje jiná (bezpečná) směnárna, kde lze provést platbu v USD?
Děkuji A.

Redakce Finex

Dobrý den, Annie. Dle našich informací mohou USD vkládat pouze uživatelé ze Spojených států, stejně jako eura mohou vkládat pouze uživatelé z Evropské unie a libry uživatelé z Anglie. Vklad v USD je dle našich informací možné USD provést např. na Kraken.

TenConNicNevi

Dobrý deň . Mám otázku pozval som kamoša cez link a mal by som dostať niečo za to tuším cca 8dollaru bitocinu. Kamarát tam už aj vložil peniaze a aj kúpil krypta v hodnote viac ako 100eur takže podmienky splnené boli. Dávajú to nejako časovo?Do nejakých dní či len to je jeich tach nalákať ľudí?

Redakce Finex

Dobrý den, za předpokladu, že jsou všechny podmínky splněny, tak dle oficiálních informací od Coinbase by mohlo trvat až 4 dny, než vstupní bonus obdržíte.

Karel

Jo jo, coinbase, to jsou pěkní zloději. Nákupy fungují v pořádku, ale zkuste krypto prodat. Nasadí minimálně o 20% nižší prodejní cenu než tržní plus samozřejmě ty svoje poplatky, které jsou ale samozřejmě v porovnání s tou super sníženou cenou marginální.

Redakce Finex

Dobrý den, Karle. To by se stávat rozhodně nemělo, můžete nám říci více informací? Coinbase je velká firma s dostatečnou likviditou, dokonce se jedná o veřejně obchodovanou společnost, takže podobné renoncy by nastávat opravdu neměly.

Filip

Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně Coinbase. Pokud dostanu zdarma od Coinbase nějaký krypto a to následně směním třeba za bitcoin musím něco danit nebo jak to je?
Děkuji za odpověď

Pavel

Dobry den,
z penezenky Coinbase wallet chci odeslat zpet na Coinbase platformu.
Poplatek za prevod je vyssi nez prevadene mnozstvi .
Nez potvrdim prevod ,je tam moznost nastavit hodnoty Network Fee. Jak spravne nastavit pro snizeni poplatku, Ikdyz snizim prevadenou castku pro sitovy poplatek tak zbyvajici castka je velmi nizka. Mam na mysli prevod do 1000kc.
Dekuji za info.
Pavel

Redakce Finex

Dobrý den, Pavle. Bohužel nevíme, jakou kryptoměnu chcete převádět, takže se špatně radí. Pokud je to bitcoin, který chcete poslat, mrkněte se na náš článek, který vám s nastavení poplatků poradí Poplatky u kryptoměnových transakcí – jak fungují? Kolik se za převody bitcoinů platí?. Pokud se jedná o Ethereum nebo jiné ERC20 tokeny, pak jsou poplatky za jejich převod mnohdy opravdu vysoké. Poradit by vám měl náš článek Poplatky v síti Ethereum: Jak funguje Gas fee, jak se poplatky platí a kolik stojí?.

Lukáš

Dobrý den , už nechci dále obchodovat s kryptoměnama a chtěl bych si smazat účet na coinbase , poradíte mi prosím Vás, jak se to dělá. Mám to v angličtině a moc si nevím rady . Mám strach například z poplatků za účet do budoucna atd. Děkuji mockrát

Redakce Finex

Dobrý den, Lukáši. Žádné poplatky, které by Vám za neaktivitu nebo vedení účtu byly strhávány, Coinbase neúčtuje. Pokud ale i přesto chcete svůj Coinbase účet smazat, pak můžete jít do nastavení svého účtu, zvolit možnost Close Account a pokračovat v zobrazeném formuláři.

Petr

Dobrý den, chtěl jsem se zaptat.. Mám problém s verifikací na Coinbase. Když dám settings a dále Accoun limits, ukáže se mi že mám zelene odfajfknuto
verifield level 1 :
verifi phone number
verifi photo ID
verified level 2 :
verify personal information
a když chci přidat platební metodu tak se mi ukážeupozorneni ze nemam ověřený učet. A po každém přihlášení do Coinbase mě to upozorňuje že se mě učet pořád ověřuje. a to trvá už déle jak měsíc. Můžete mi nekdo poradit zda jsem nekde udelal chybu nebo jestli jde z novu ověřit identitu a jak? Díky Petr

lubo

z Coinbase sa nedaju poslat eura na bankovy ucet klasickym prevodom

Vítek

Dobrý den
Mám problém co se týče prodej kryptoměn. Nejde mi to poslat na účet.Jediná možnost ,kterou tam mám je EURO wallet. Jak bych tohle měl řešit? Děkuji!

Vladimir Salon

Prosim Vas pomozte mi som zufaly.Pred mesiacom sa mi rozbil telefon tak som si kupil novy.Na coinbase som sa zalogoval ale uz nemohol veryfikovat google authenticator z prveho telefonu lebo je rozbity.Tak som postupoval podla pokynov coinbase a znova veryfikoval konto odfotil svoje ID aj svoju tvar.Problem je v tom ze uz mesiac ked sa nalogujem mi pise na konte account under review a z coinbase support mi vzdy automaticky pride email ked im napisem ze veryfikacia trva 48 hodin a ja uz cakam mesiac.Co mam robit?

Redakce Finex

Dobrý den, Vítku. Kryptoměny u Coinbase stačí prodat do právě zmíněné EURO wallet, to je standardní postup. Po dokončeném prodeji budete mít na účtě eura, která budete moci poslat na svůj bankovní účet. :-)

Vítek

Dobrý den,dekuji za Vasi reakci.
Jenže me to nejde poslat zpet na muj účet na debetní kartu ,pise to,ze touhle platebni metodou to nejde a kdyz to zkousim pres EURO wallet SEPA tak tam nejdem zmenit adresa,IBAN…proste nic.Dekuji mnohokrát

Alica

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, je možné že po prevode cryptomeny na účet coinbase bude coinbase vyžadovať nejaký vklad pre overenie bankového účtu? Po prevode z inej trading stránky mi na účte coinbase neukazuje žiadnu prevedenu čiastku môže to byt tým ze vyžadujú vklad? Ďakujem za pomoc.

Redakce Finex

Dobrý den, Alice. V případě, že jste opravdu na stránkách Coinbase.com a ne u podvodné společnosti, která se za Coinbase vydává (viz tento článek) tak to možné je. Pro ověření bankovního účtu by ale vždy měla stačit malá platba, maximálně do 10 €. Pokud po Vás firma chce vložit větší částku, rozhodně bych doporučoval zkontrolovat si autenticitu stránek, zda-li se skutečně nenacházíte na stránkách podvodníka.

David

Dobrý den,
provedl jsem již pár nákupů kryptoměny Litecoin a Ethereum na Coinbase Pro. Prosím, kde přesně naleznu informaci o tom, jaký byl kurz dané kryptoměny během nákupu?
Předem děkuji za odpověď.
David

Redakce Finex

Dobrý den, Davide. U Coinbase Pro se k těmto informacím dostanete přes záložky OrdersFilled.

Tomáš

Zdravim, chcem sa opytat ze ci je pravda ze ak mi niekto chce poslat bitcoiny do mojej coinbase wallet tak musim si najprv musim kupit btc v hodnote asi $150? Pretoze narazail som na jedneho chlapca ktory je vraj milionar (overoval som si ho a vyzera ze hovori pravdu) a chce mi tam poslat 0.051 btc co je asi $2000 ale povedal ze najprv musim mat na mojej coinbase wallet btc v $150 je to pravda?

Redakce Finex

Dobrý den, Tomáši. To rozhodně pravda není – určitě bychom si být Vámi na tohoto “milionáře” dali velký pozor.

Jorge

Ne! V zadnym pripade! Uricte je to podvod, co si asi myslis? Ze ti da jen tak nekdo penize zadarmo? hahahah to by me teda zajimalo “podle čeho” sis ho teda ověřil

Ondřej

Dobrý den chci se Vás zeptat. Mám problém s registrací u Coinbase. Nelze mi ověřit doklad totožnosti. Doklad je nafocen. A všechny údaje jsou čitelné. Nevíte kde je problém. Děkuji za odpověď.

Richard

Doklad vyfocený mobilem mi neprosel, ale doklad naskenovaný skenerem ano, zkuste to.

Martin

nemá nekdo zkušenost s obnovou hesla na coinbase??heslo jsem změnil ale nedaří se přihlásit mají nejakou delší dobu na ověření hesla??diky

Ladislav

Dobry den nevite proc mam coinbase porad v rustine dela mi to velky problem se zaregistrovat a prohlize mi na nektere okna vubec nenabizi translate a take je opravdu v poradku ze coinbase podrebuje tolik prukazu totoznosti_ diky za odpoved

Honza

Jak to funguje s daněma? Jestli nakoupím kryptoměnu za 1,000 EUR a náhodou mi to vynese 10,000 EUR, tak když si to pak převedu na můj český účet, musím ten příjem nějak “zlegalizovat” před českým státem, že jo? Jak se to prakticky dělá, abych neměl oplétačky s berňákem?

Redakce Finex

Dobrý den, Honzo. Mrkněte se na náš článek o danění kryptoměn, mělo by Vám to tuto problematiku trochu vysvětlit.

Tom

Takovéto věci je ideální řešit s účetním ne na fóru. Případně není nic lehčího než si přečíst zákon. Finanční úřad dostane info přímo od burzy. Na vás je jen jako podklad donést výpis. Částka (rozdíl příjmu a výdajů) tedy zisk se v Česku daní bezpodmínečně od jakékoliv částky jako ostatní příjmy z prodejů a je to příjemnými 15%

Shannara78sk

Jednoduše, výpisy z účtu jak u vkladu tak i u výběru použijete jako doklad k určení výše zisku, t.j. odečtete nálady (vklad) od výnosu (výběr).
Zisk zdaníte normální cestou stejně jako ostatní příjmy v daném roce

Lucia

Dobrý den,

Mna by zaujimalo ci sa kurzy nejako priemeruju. Ked som kupila btc za 30 000 a potom dokupila dalsi ked bol v cene 35 000. Dostanem priemer obidvoch alebo ako to je?

Dakujem pekne

Redakce Finex

Dobrý den, Lucie. Pokud jste koupila BTC na ceně 30 000 USD, pak jste dostala v tu chvíli pouze určitou část BTC. Tedy pokud jste k nákupu použila například 1000 USD, pak byste dostala 1/30 BTC, což je zhruba 0.0333 BTC. A poté, pokud jste znovu nakoupila BTC v hodnotě 1000 USD na ceně 35 000 USD, dostat byste měla už pouze 0.0285 BTC. Celkem byste tedy měla mít zhruba (0.0333+0.0285)= 0.0618 BTC.

Marek

Článek super, děkuji!
Jen technická. Pokud na coinbase dosáhnu v hodnotě krypta vytyčeného stropu a převedu na eura, můžu posléze po poklesu dané měny opět za tato eura nakoupit větší množství? Nebo jakmile převedu krypto na eura, musím si je už poslat na běžný účet? Případně, musel bych to takto řešit v coinbase pro (obchodování na burze) a v samotné coinbase platí, že co jednou směníte na eura, uz musí jit na běžný účet? Děkuji ;)

Honza

Zdravim, mohli byste mi prosím poradit přesný návod jak poslat z Coinbase směnárny eura na česky bankovní účet ? Na mastercard, kterou jsem tam poslal peníze, nejde peníze poslat zpět. Je potřeba verifikace? Děkuji za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den, Honzo. Pokud už jste tam kryptoměny kartou nakoupil, pravděpodobně jste verifikovaný. Teď už by mělo jen stačit kryptoměny zase prodat a poté z Vaší EUR peněženky na Coinbase eura vybrat (tlačítko Withdrawal) na Váš bank. účet.

Lukas21

Dobrý den, chci se zeptat lze se registrovat ověřit účet na coinbase pouze občanským průkazem + výpis z banky stačí nahrát pdf výpis nebo sreen v PNG? Já totiž nevlastním řidičák ani cestovní pas. Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, Lukáši. Občanský průkaz a výpis v PDF by pro ověření účtu měly stačit. Kdyby PDF verze výpisu nestačila, systém by Vás na to měl upozornit a mělo by to pak jít obejít tím, že si ho doma sám vytisknete a zpětně vyfotíte.

Redakce Finex

Dobrý den, Marku. Ano, pokud prodáte kryptoměny na eura, můžete poté zase kryptoměny za tyto eura nakoupit (a to jak na Coinbase, tak i na Coinbase Pro), není potřeba si je ihned vybrat na bank. účet. :-)

mikke

Ahoj,

neví někdo, jak převést portfolio z coinbase na coinbase pro? Chtěl bych si zkusit obchodovat s tím co mám na coinbase :-D

Redakce Finex

Dobrý den, Mikke. Mělo by stačit se přihlásit do svého účtu na Coinbase Pro a tam zvolit Deposit pomocí převodu z běžného účtu na Coinbase. Bohužel se přesné kroky občas mění podle toho, jak Coinbase svoji platformu vyvíjí, ale mělo by to vždy být na pár kliknutí. :-)

Milan

Nevím, jestli jsem něco přehlédl, ale je to tak, že Coinbase přijímá poue Euro ?? To je pak nešikovné, ptže hodnoty krypto se uvádějí v UDS

Redakce Finex

Dobrý den, Milane. Jako občan Evropské unie opravdu můžete na Coinbase vkládat pouze EUR. Nicméně není problém u Coinbase kryptoměny kupovat za eura. Ve výsledku to vyjde víceméně nastejno, jako kupovat kryptoměny za dolary.

Martin H.

Zdravím všechny. Z Coinbase Pro jsem si poslal na peněženku BTC a ETH. Poté jsem na zkoušku zkusil poslat nějaké drobné BTC a ETH zpět na Coinbase. Ale u obou jsem nastavil nízký poplatek za transakci. Po 5 dnech jsou obě transakce stále neuzavřené. U ETH se změnil status z dropped na pending a po třech dnech zpět na dropped. Mám čekat nebo co s tím? Díky

Ladislav

Dobrý deň, dnes som zo svojej banky poslal eura do coinbase ,ale zabudol som dať referenia pre platitela. Prídu mi na moj účet v Coinbase ? (predtým sa mi to nestalo, a všetko fungovalo-btc,etherum..)Aké mám možnosti ? volal som ihneď do mojej banky,ale povedali mi,že oni nemajú možnosť platbu stornovať,ani nič dopísať) (vložil som tam moje úspory..)
Ďakujem za odpoveď.

Redakce Finex

Dobrý den, Ladislave. S tímto Vám bohužel nemůžeme pomoci. Je třeba kontaktovat zákaznickou podporu Coinbase.

Jiří

To jsem tu jediný ,kdo nemá s coinbase jediný problém ???uplne koukám co tu všichni píší !?!

Josef Halaxa

Zdravím, dnes to zkouším úplně poprvé a nemám jediný problém… Verifikace dokladů chvíli trvala, pokusný nákup šel v klidu, hned se vše zobrazí v portfoliu.

Martin

Dobrý den investoval jsem do coinbase a pořád se nic neukazuje a píše mi to že pro můj účet je koupě zakázana můžete mi prosím poradit

Redakce Finex

Dobrý den, Martine. Máte svůj účet ověřený zasláním dokladů potvrzující Vaši totožnost?

JardazOder

Zdravím, převod mezi jednotlivým portfoliem například bitcoin na litecoin je 100% bez poplatku?Dekuji

Redakce Finex

Dobrý den, Jardo. Dle oficiálních informací k dnešnímu dni jsou takové transakce zpoplatněny blíže nespecifikovanou výší poplatku, která může dosahovat “až 2 %” (zdroj).

Dodo

Zdravím,
Na skúšku som kúpil Ethereum za 20 € na Coinbase, ale ked som ich poslal do penaženky Coinomi, tak mi to stiahlo 8,39 €. Je to ok? Prečo prečo ma to stalo tak veľa?

Redakce Finex

Dobrý den, Dodo. Bohužel je v posledních dnech síť ETH opravdu velmi vytížená a poplatky jsou opravdu takto vysoké. Popravdě můžete být za 8€ ještě rád, jsou i dny, kdy za transakci s ETH uživatelé platí i desítky EUR. A u takto malé transakce je to pak hodně znát. 8€ z 20 je hodně. Na druhou stranu kdybyste převáděl 10 000 €, pak už 8€ není tolik.

Jaroslav

Eth má teď šílený poplatky a nevyplatí se posílat malé částky což je třeba teď i u btc ale eth je extrém

Tomáš

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat zda-li je možné že by firma dokumenty nějak zneužila např. pro půjčku a zda-li je možné nějaké informace třeba rodné číslo pro zachování bezpečí zamazat.

Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, Tomáši, obávám se, že takto upravený dokument by v Coinbase k ověření neakceptovali. Můžete to ale zkusit a dát nám vědět. Nicméně podvodu se bát nemusíte, své citlivé dokumenty jim tam takto posílají statisíce lidí měsíčně a Coinbase si rozhodně musí být jisti praktikami, které pro bezpečnost těchto dokumentů praktikují. Samozřejmě – nic není 100% jisté, vždy se něco může stát… ale kdyby to tak člověk bral, tak by nemohl ani přecházet ulici, protože to také není 100%…

Jana MM.

Dobrý den,

mám účet u coinbase, nákup zcela bez problémů. Chtěla jsem vyzkoušet i výběr, zadala jsem požadované údaje o mém bankovním účtu, pro ověřění jsem 19.2 odeslala podle pokynů z tohoto účtu 1 euro. Napsalo mi to, že můj bankovní účet bude ověřen, po připsání platby. Platba 1 euro mi byla 26.2. vrácena s tímto označením:

Return of payment 622FD78CD974EB11A 2D0001DD8B71C02. Not Specified Reas on Agent Generated EUR 1.00 @25,225

Můj bankovní účet ale dosus nebyl ověřen, takže nemám žádnou možnost výběru. Prosím o radu.

Redakce Finex

Dobrý den, Jano. Bohužel s tímto Vám nedokážeme pomoci, proto se, prosím, obraťte přímo na podporu Coinbase.

Petr Lapčík

U Coinbase ani nenakupuj, nestojí za nic, zákaznická podpora 0, skryté poplatky, ušetříš si peníze, čas i nervy, bohužel vlastní zkušenost

Jana M.

Dobrý večer, prosím co dělat, když jsem 23.2. Nakoupila bitcoin, peníze se mi odecetly z účtu ale nepripsaly se mi na coinbase? Prosím jak postupovat?

Redakce Finex

Dobrý den, Jano. Je nám líto, že máte s vkladem problém, ale bohužel my Vám nejsme schopni pomoci. Prosíme, využijte oficiální podpory na stránkách Coinbase.

Petr S

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s peněženkou Coinbase wallet? Díky moc!

Peter

Dobrý deň, rád by som sa opýtal ako môže investovať na Coinbase firma? Pri pokuse cez Coinbase business account bolo potrebne mat 500k USD ako min. zostatok. Pre uctovovnictvo potrebujem aby bol na vypise nazov firmy. Je cesta vytvorit ucet na konatela a prepisat potom meno na nazov firmy? Alebo mi niečo uchádza? Ďakujem.

Marián

Zdravím Peter, už ste prosím vyriešili túto otázku? Tiež riešim rovnakú vec. Ďakujem.

Jana M.

Dobrý den, na začátku tohoto týdne jsem si chtěla nakoupit BTC. Částka mi odešla z účtu, ale doteď se mi nepripsala na coinbase a nevidím ji ani v transakcich, ale z účtu odešla. Prosím jak ppstupovatv takovém případě? Děkuji

Vili S.W

Zdravím, měl jsem stejný problém, nakonec peníze asi po 3 dnech dorazily na Coinbase a byly vidět i v transakcích.

Jana M.

Dobrý den, no bohužel je to od 23.2. A stále nic. Nešlo ani o malé peníze, na které bych mohla zapomenout :(

Lukáš K.

Dobrý den.

Mám po letech používání Coinbase problém s opětovným ověřením adresy. Bez předchozího upozornění mi z ničeho nic přestaly fungovat automatické nákupy kryptoměn. V mobilní aplikaci, kterou používám, jsem neviděl žádná upozornění. Po připojení z počítače jsem zjistil, že Coinbase začala vyžadovat opětovné ověření adresy. Problém je v tom, že v oficiálních dokladech (občanský průkaz, řidičský průkaz, pas, …) mám adresu trvalého bydliště, ale žiji jinde, takže ve většině aktuálních dokumentů (výpisy z banky, výpisy ke kreditní kartě, účty za energie, …) mám adresu přechodného bydliště (nebo korespondenční adresu, jak chcete). Coinbase nyní pro ověření identity vyžaduje jiný doklad než původně použitý řidičský průkaz, ale bohužel mi nedává na výběr žádný z dokladů, ve kterých mám adresu trvalého bydliště. Když jsem tedy použil adresu přechodného bydliště, ověření prošlo až do bodu, kde Coinbase chce potvrdit, že “zadaná adresa souhlasí s adresou v řidičském průkazu A na účtech za energie”. To bohužel není pravda, protože bohužel zvolili kombinaci dokladů, ve kterých mám různé adresy. Řešil někdo z vás takový problém?

czechmum

To je přesně to, co trápí i mě – trvalé bydliště x adresa pronájmu, už jsem měla upozornění. Prý pokud si neověřím místo pobytu, tak mi omezí služby pouze na withdrawal. Co s tím? Poslala jsem výpis z banky, ten samozřejmě zamítli – adresa neseděla. Co teď?
Je tu někdo, komu se to podařilo vyřešit? Help :-(

Ondřej

Dobrý den,
Je nutné posílat na Coinbase peníze z účtu vedeného na stejné jméno?
Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, Ondřeji. Ano, jedná se o jednu z podmínek.

Ondrej

Dobry den,
Omylem jsem na coinbase poslal Sepa platbu ale bohuzel USD ( nasledne jsem zjistil ze coinbase podporuje pouze euro)
Vrati se penize automaticky a kdy? Nebo co je potreba udelat?

Kristian

Dobrý den, před měsícem jsem na Coinbase prodal ETH a požádal o výběr SWIFT převodem na účet. Od Coinbase mi přišlo potvrzení, kde uvádí připsání prostředků během tří dní. Od obdržení potvrzení je to již měsíc a peníze nejsou ani u mě na účtu, ani na účtu Coinbase, kde je zároveň vidět “uskutečněný výběr”. Od té doby jsem jim zaslal několik ticketů, bohužel bez reakce, jejich podpora očividně absolutně nefunguje, podobné situace popisuje na internetu spoustu dalších zákazníků. Tuto platformu tedy musím zásadně nedoporučit a budu moc rád za radu, jak tuto situaci řešit? Děkuji

david

Dobrý den, mám dotaz coinbase mi napsal: You recently attempted to sign into your Coinbase account from a new device or in a new location. As a security measure, we require additional confirmation before allowing access to your Coinbase account.
Location: Czechia
IP Address: 2001:1ae9:22d:2d00:2944:25e:dce0:c2cd
Browser: Chrome (Windows)
If this was legitimate activity, you can authorize your new device below.

Note that you need to access this email with the same device that you are confirming.

Ale já prohlížeč chrome nepouživám. Mám to chápat tak, že muj učet byl napaden? momentalně k nemu nemám přístup ale trochu me to znervoznuje. ověřují adresu

Díky za info

Redakce Finex

Dobrý den, Davide. Dejte si pozor, aby se nejednalo Phishing! Pokud jsou email i odkazy v něm důvěryhodné, pak bych radši změnil svoje heslo. Rovněž musíme doporučit také využívání 2FA autentizace!

Petr

Obdobný mail mi chodí skoro po každém přihlášení. Chrome ale já používám (2FA autentizaci též). Klikám na něj pokaždé, účet mi ještě vykraden nebyl. Toto tázací vlákno ale u mě vzbudilo paniku. Jak to tedy je?

Martin

Dobrý den, když si chci poslat třeba 200kc z peněženky Coinomi na Coinbase, tak se mi účtuje cca 170kc za transakci. Je to standardní poplatek?
Děkuji za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den, poplatky si můžete zvolit sám a pokud na transakci nespěcháte, můžete nastavit pár jednotek satoshi na byte. Transakce bude trvat několik dní, ale poplatek může být i pod 20 Kč. Pokud na transakci spěcháte, pak jsou bohužel poplatky v tuto chvíli opravdu celkem vysoké. Neodvíjí se ale od výše transakce, takže byste v zásadě měl zaplatit stejný poplatek za převod 200 Kč i za převod 200 000 Kč.

Tomáš

Dobrý den,

záleží o jakou kryptoměnu se jedná a jak rychle potřebujete transakci zpracovat.
Ve vašem případě s takto malým peněžním přesunem je možné že narážíte na minimální poplatek stanovený pro danou kryptoměnu a zvolenou rychlost transakce.

Martin

Dobrý den, jedná se o BTC. Chtěl jsem si vyzkoušet jak se posílají BTC na Coinbase, tak jsem zvolil takto malou částku, ale odradila mě výše poplatku. Nyní jsem zkusil poslat z Coinomi na Trezor ONE cca 3800kc a účtuje mi to poplatek při normální prioritě 414kč. To jsou vždy ty poplatky tak vysoké? Děkuji Martin

Tereza

Dobrý den, před měsícem jsem si zakládala účet na Coinbase, poslala jsem fotku výpisu z účtu (adresa i jméno tam bylo), ale nepřišel mi do teď žádný e-mail, ať už s odmítnutím dokumentu nebo s potvrzením registrace, nevíte si s tím prosím někdo rady, budu vděčná za pomoc. Děkuji

Tomáš

Dobrý den,

Ověřování u Coinbase múže teď trochu trvat kvůli zvýšenému zájmu o kryptoměny.
Avšak čekat již měsíc je příliš dlouhá doba. Doporučil bych napsat na jejich support.

Petr

Dobrý den,

přítelkyně si založila coinbase a chtěla si z Revolut pomoci SEPA platby poslat peníze, ale vždy ji to Revolut zatrhl. Takže jsem to zkoušel poslat ze svého účtu na Revolutu a peníze prošly, ale nepřipsali se ji zatím.
Název banky, IBAN i Reference Number přepisujeme přesně.

Když si posílám sobě z Revolutu na coinbase, tak není žádný problém a peníze mi přijdou během několika minut.

Nevíte kde je chyba, jestli u Revolutu nebo na jejím účtu Coinbase? Hledali jsme rady i na supportu, ale tam jsme nic nenašli.

Děkuji

Ondřej Daněk

Revolut neumožňuje platbu kartou u obchodníka s kryptoměnou.

Andrea

Dobrý den,
chci se zeptat, jak situace dopadla? Ocitla jsem se ve stejné situaci.
Děkuji

Tomáš

Dobrý den,

jméno držitele Revolutu musí být shodné s jménem oveřeným u Coinbase.
Následně bych překontroloval zda vyplňujete všechny údaje správně.

Kdyby toto nepomohlo, obraťte se na Revolut.

Martin

Dobrý den.
Mám problém na coinbasu , nejdou mi nakupovat kryptoměny , ale jdou jenom tradovat. Nevíte jak to změnit ?

Děkuji za odpověd.

Tomáš

Dobrý den,

pro nakupování kryptomě bude nejdříve zapotřebí ověřit vaší identitu. Tzn ofotit občanku/pas a zaslat dokument s vašim jménem a trvalým bydlištěm.

Martin

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li jako ověřovací adresa postačí sken/foto účtu za telefonní služby, kde samozřejmě bude mé jméno a adresa schodné s údaji, které jsem na Coinbase zadával. Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, Martine, mělo by to stačit.

Marek Cichovsky

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je nutné na coinbase provést v každém měsíci transakci do nějaké určité cenové výše? např. 500 kč? Nebo si mohu nakoupit krypto. jednou za 4 měsíce? Děkuji.

Redakce Finex

Dobrý den, ne, Coinbase po svých zákaznících nepožaduje žádné měsíční transakce.

Daniel

Zdravím, žiju ve Švýcarsku a založil si Coinbase po založení jsem si přidal kartu od České spořitelny s kterou jsem nakupupoval a jednoho dne my ji odebrali. Po snaze přidání karty mi to píše, že je zablokovaná, nevím z jakého důvodu. Mám tu bankovní učet u Raiffeisen bank zkoušel jsem už několikrát SEPA platbu čekal několik dní a banka nebyla nikdy potvrzena. Co mám dělat?

Redakce Finex

Dobrý den, Danieli. Bohužel pokud je mi známo, obě tyto banky jsou proti kryptoměnám celkem vysazeny a transakce na Coinbase často tímto stylem blokují. Zkuste nějakou jinou burzu, třeba Binance – snad by měly problémy zmizet. :-)

Martin

Zdravím,
mám problém a nastavením platební karty na Coinbase. Mám verifikovaný účet, vše potřebné jsem nahrál, ale pořád mi po zadání údajů karty vyskakuje hláška “Please check the card information and try again or contact your card issuer for further help.”. Nevíte, kde by mohl být problém? Díky moc za případné info.

Tomáš

Dobrý den,

jak hláška napovídá obraťte se na vydavatele karty, tedy vaši banku. Je dost možné že nemáte povolené SEPA platby a pod…

Adina

Po zkušenosti co jsem si založila coin base na prijeti platby super rychly provedla jsem kartou zahy jsem se pak pred vyberem dozvedela ze to nejde poslat zpet na kartu kdyz po prevedeni videla na koik vyjde prevod z eth na eura to jsou poplatky ze bych zvracela zase dalsi smenarna rejzujici na poplatcich podpora nefunguje mam tam x tisic cekam ctvrty den jestli se tam pripise jedno euro zatim nic no hned jak se mi to podari vytahnout uz nikdy nechci zlatej kraken daleko levnejsi vse jak nakupy tak prodeje prevody bez problemu do druheho dne a to jsou jeste uz mimo eu fakt jsem zklamana a coinbase nedoporucuji nikomu!!!!!

Tomáš

Dobrý den,

před vstupem do světa investic je třeba si předem zjistit poplatky a podmínky. Nikdy neposílejte peníze nikam bez předchozí rešerše.

Ve vašem případě bych chvíli počkal na zlepšení kurzu a následně provedl směnu s již předem vypočítaným poplatkem za směnu.

Pro výběr fiat měn bude potřeba zadat do Coinbase váš bankovní účet a ověřit vaši identitu.

Ivo

Zdravím,coinbase asi neumožňuje převod měny do Kryptopeněženky, že? Děkuji za odpověď…

Redakce Finex

Dobrý den, Ivo. Coinbase převod na Vaši vlastní peněženku umožňuje – naleznete jej po rozkliknutí zůstatku Vašeho účtu a poté hledejte tlačítko Withdrawal.

Martin Čarek

Dobrý den,
Před 2 dny jsem si založil účet na coinbase.com a následně tam zaslal 2 eura, tento depozit se na účet připsal po 2 hodinách. Poté jsem si uvědomil, že se mohu registrovat přes odkaz a získat při vložení peněz na coinbase.com navíc 10 dolarů. Založil jsem proto znovu účet se stejným obč. průkazem a stejnou kreditní kartou. Na tento účet jsem následně zaslal 200 euro z aplikace Revolut a poté znovu dalších 10 euro z mého bankovního účtu. Zatím se na účtu nepřipsali žádné peníze ani po 2 dnech. Je možné, že převod trvá déle?
Předem děkuji za pomoc.

Redakce Finex

Dobrý den, ano je možné, že převod trvá déle. Pokud jste peníze odesílal například ve čtvrtek, mohou dorazit až pondělí. Záleží na mnoha faktorech.

Pokud peníze nedorazily, kontaktujte podporu.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Přeju hezký den.

Pavel

Dobrý den, je Coinbase softwarová peněženka? A doporučujete mi bitcoiny nakoupené přes Coinbase odeslat na jinou SW peněženku nebo je můžu s klidem nechat na Coinbase? Hodlám bitcoin držet delší dobu určitě nemám v plánu s ním manipulovat na denní, týdenní, měsíční bázi, ale zase na Coinbase nemám tak velkou část abych kupoval HW peněženku.

Redakce Finex

Dobrý den, ano Coinbase wallet je softwarová peněženka.

Vždy je ale lepší mít kryptoměny “u sebe” a nemít je na stránkách třetích stran. Ačkoli je držení kryptoměn u směnáren, kde se vám objeví hned po jejich nákupu poměrně praktické, není to doporučováno z bezpečnostních důvodů. Kdyby někdo odhadl vaše heslo, mohl by váš účet vykrást. Proto radši na tomto účtu nedržte kryptoměny déle, než je nezbytně nutné.

Mnohem bezpečnější variantou je mít všechny své bitcoiny (a jiné kryptoměny) uložené v kryptoměnové peněžence. Například takové hardware peněženky Trezor nebo Ledger Nano patří mezi nejbezpečnější peněženky na trhu. Pokud do budoucna plánujete do kryptoměn investovat více, rozhodně se vyplatí si HW peněženku pořídit.

Pokud nechcete aktuálně investovat do HW peněženek, můžete využít třeba velice známou SW peněženku Coinomi nebo Trustwallet.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Přeji hezký den.

Ondra

Dobrý den, prosím o radu. Nemůžu nakupovat, prodávat, odesílat krypto. Mám zprávu o omezení účtu. Na podporu jsem psal a bez reakce. Mám tam poměrně hodně peněz a začínám být nervózní. Díky.

Pavel.D

Taky mám ten samý problém nemohu vkládat ani konvertovat pouze výběr funguje. Chtějí po mne novou verifikaci dokladu která nefunguje stále dokola píšou že doklad není totožný který jsem dával před rokem a jejich podpora bohužel bez odezvy a to jsem zkoušel všechny varianty vložení dokladu vždy perfektní foto čitelné

Petr

Dobrý den,
mám úplně stejný problém jako Vy.
Proto se Vás chci zeptat, zda se Vám už podařilo problém vyřešit.

S pozdravem
Petr

Redakce Finex

Dobrý den, z podobných důvodů bývá většinou doporučováno nenechávat své kryptoměny na burzách či směnárnách. Říká se “not your keys, not your bitcoins”.. Nicméně abych Vám pomohl – nebylo po Vás vyžadováno znovu-doplnění KYC informací? Tedy aktualizace Vaší adresy, datu narození apod? Když se přihlásíte, vidíte někde možnost znovu projít verifikací? Jaký uvedl důvod pro omezení Vašeho účtu?

Patrik

Dobrý den, mám stejný problém, ale žádné doplňující nebo ověřující informace směnárna nevyžaduje.

Tomáš

Je u coinbase nějaký poplatek, když nevyužívám jejich služby?

Redakce Finex

Dobrý den, Tomáši. V oficiálních informacích (zde) se o žádném poplatku za neaktivitu nepíše a ani z naší zkušenosti jsme zatím žádný takový poplatek nezaznamenali.

Lukas

Dobrý den
Mám dotaz na změnu čísla u peněženky coinbase.
Potřeboval bych změnit číslo, mám všechny přihlašovací údaje ,ale nemam přístup k telefonu kde jsem měl nainstalovanou peněženku coinbase a bohužel nemám i staré číslo, tak nemohu nijak přečíst zaslanou sms s kódem.
Jak mám změnit číslo?
Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, bohužel s tímto Vám nepomůžeme a budete muset kontaktovat zákaznickou podporu Coinbase.

Pavel

Ahoj,
pri overeni bankovniho uctu jsem bohuzel dvakrat odeslal 10 euro bez referencniho cislo, az na treti pokus jsem to provedl spravne.
Hned jsem psal na helpdesk, ma nekdo stejnou zkusenost? Prijdou penize zpet, nebo je po overeni pripisou i bez referencniho cisla?
Pripadne jsem prisel o 20 euro?

Jsem blbec a splet jsem si radek

Diky

Petr

Zdravím,
mám stejný problém. Platbu jsem prováděl už několikrát a nevím na co jsem myslel při odesílaní poslední platby, ale taky jsem odeslal peníze bez referenčního čísla. Chtěl bych se zeptat jestli se Vám peníze už vrátili.
Předem děkuji za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den, osobně si myslím, že by zde neměl být problém a po nějaké komunikaci nebo podle IBANU by měli vaši platbu lehce spárovat s vašim účtem.

Pokud problém stále přetrvává určitě kontaktuje podporu. Napište nám pak prosím, zda jste problém vyřešili.

Přeji hezký den.

Karel

Dobrý den,

30.11.2020 kolem 13:30 jsem si ze své peněženky Coinomi poslal zlomek Bitcoinu na Coinbase. V účtu Coinbase mám tuto transakci zaznamenanou, nicméně jako status tam má stále Pending.
Je chyba někde na mé straně, nebo je nutné prostě jen vyčkat na potvrzení transakce?
Jak dlouho může případné potvrzení trvat?
Díky moc za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den, záleží, jaké jste nastavil poplatky síti. Na tom se odvíjí rychlost zpracování transakce. Více info naleznete např. v našem článku o potvrzeních transakcí. Potvrzení může trvat několik minut, nebo také několik dní.

Jarda

Dobrý den,nemáte nějaké informace o Stakingu na Coinbase ? Kdy bude možné i u nás ? Na slovensku to jde třeba jde. Děkuji.

silvo

Dobrý deň,
viete mi pomôcť s nasledovným problémom:
Minulý mesiac som kúpil KM Loopring. Po pár dňoch som ju chcel zmeniť na inú KM ale transakcia je stále zamietnutá.. Skúšal som aj previesť KM na €,
ale vždy mi je transakcia zamiestnutá.. Viď hlásenie:
On October 6, 2020, you attempted to sell 42,887.33132091 LRC for €…. on Coinbase. However, this transaction was canceled. There are a variety of reasons why a transaction might be canceled. Please feel free to try again.
If the transaction continues to be canceled, please visit our Help Center for support.
We apologize for any inconvenience!

Ďakujem za pomoc

Pavel

Dobrý den,
taky mě to nejde. Loopring nejde ani prodat ani konvertovat. Psal jsem na support, ale zatím bez odpovědi.

Silvo

Zdravím Pavel,
dostali ste už dáku správu zo supportu? Zaujímalo by ma, čo Vám poradili..
Dajte vedieť, keď budete mať nové info.
Vďaka

Redakce Finex

Dobrý den, bohužel takto z hlavy neznáme přesnou odpověď, problémů může být řada. Zkoušel jste kontaktovat zákaznickou podporu Coinbase? Ti mají kompletní přístup k informacím o Vašem účtu a měli by být schopni pomoci lépe.

silvo

Dobrý deň,
ďakujem za odpoveď. Písal som na support a ich odpoveď bola dosť zvláštna viď nižšie.
Thanks for contacting Coinbase Support. While Coinbase offers many cryptocurrency conversion pairs, we’re not able to offer direct conversions between every supported cryptocurrency on our platform.
If you’d like additional information, please feel free to visit the Coinbase Help Center.
Nerozumiem, prečo sa nedá urobiť konverzia aspoň medzi najznámejšími KM napr. btc, eth atď a už vôbec nerozumiem prečo sa nedá LRC preniesť na €…???
Skôr mi to pripadá na problém v programe, ale ako to mám ja odstrániť..??

Peter

Dobrý deň,
v prípade že si pošlem peniaze z Bitcoinu na účet, musím plať daň z príjmu?

Redakce Finex

Dobrý den, Petere. Doporučuji se podívat na náš článek o danění kryptoměn. Je ale možné, že na Slovensku to bude fungovat trochu jinak. Abych ale odpověděl na Vaši otázku: daň z příjmu platíte ve chvíli, kdy máte nějaký příjem (zisk). Pokud koupíte bitcoiny za 100 € a prodáte je za 50 €, samozřejmě vám žádný příjem (zisk) nevznikl a tedy jednoduše není co danit. Kdybyste ale v bitcoinech dostal třeba zaplaceno za zboží, které jste prodal zákazníkovi, pak samozřejmě musíte zdanit vše. Je to tedy poměrně individuální a doporučujeme to řešit s daňovým poradcem. :)

Dave

Dobrý den, chystám se verifikovat účet na Coinbase a chci se zeptat, zda mám na fotografii dokladu (Řidičský průkaz) rozmazat své foto/podpis ?

Děkuji