Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Kam investovat peníze? Meta a Microsoft brzy napodobí Nvidii!

Nvidia se rozhodla své akcie rozštěpit, aby si je drobní investoři mohli dovolit kupovat. Které další firmy by mohly k podobnému kroku přistoupit?

Publikováno
Kam investovat peníze? Meta a Microsoft brzy napodobí Nvidii!
Zdroj: depositphotos.com

Technologický sektor je na vzestupu a velké společnosti jako Nvidia, Meta Platforms a Microsoft zaznamenaly výrazný nárůst cen akcií.

Společnost Nvidia nedávno provedla rozdělení akcií na 10 ku 1 poté, co cena jejích akcií od začátku roku 2023 do oznámení 22. května vzrostla o 550 %.

Vývoj ceny akcie Nvidia od začátku roku 2023

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Tento pozoruhodný růst byl způsoben prudkým nárůstem poptávky po generativní umělé inteligenci (AI), což je oblast, kde jsou grafické procesory Nvidia nepostradatelné pro trénování velkých jazykových modelů.

S rostoucím zájmem o umělou inteligenci čelila Nvidia výzvám při uspokojování poptávky po svých grafických procesorech, což vedlo k rychlému růstu cen čipů, hrubých marží a zisků.

Rozdělení akcií sice nemění základní hodnotu společnosti, ale může zpřístupnit akcie drobným investorům a zjednodušit odměňování zaměstnanců ve formě akcií. Může také signalizovat důvěru vedení v ocenění akcií a vyhlídky na budoucí růst.

Meta Platforms

Meta Platforms je všeobecně známá díky svým sociálním médiím Facebook, Instagram, Messenger a WhatsApp, které dohromady obsluhují přibližně 4 miliardy uživatelů měsíčně.

Umělá inteligence je však pro Metu významnou oblastí již více než deset let, když pohání algoritmy, jež diktují obsah i reklamy, které se uživatelům zobrazují.

Generální ředitel Mark Zuckerberg během hovoru k výsledkům hospodaření za 1. čtvrtletí vyzdvihl zdatnost společnosti v oblasti umělé inteligence, schopnost vytvářet špičkové modely a cíl být vedoucí společností v oblasti umělé inteligence na světě.

Investice Mety do umělé inteligence přinesly působivé výsledky: tržby za 1. čtvrtletí vzrostly meziročně o 27 % a čistý zisk se zvýšil o 117 %.

Navzdory velkým výdajům na vývoj AI – předpokládané kapitálové výdaje ve výši 35 až 40 miliard dolarů a čisté výdaje blížící se 100 miliardám dolarů – zůstávají investoři optimističtí.

Akcie Meta od začátku roku 2023 téměř 4násobně zvýšily svou hodnotu a na začátku letošního roku dosáhly historického maxima.

Vývoj ceny akcie Meta od začátku roku 2023

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Vzhledem k ceně akcií pohybující se kolem 500 dolarů může být Meta další firmou, která rozštěpí své akcií. Pro Metu by to bylo úplně poprvé.

Robustní program zpětného odkupu akcií i při ocenění na úrovni 24násobku budoucích zisků (forwardový poměr P/E) naznačují důvěru vedení v budoucí výkonnost akcií. Split by mohl zvýšit atraktivitu akcií pro širší okruh investorů a potenciálně podpořit další růst.

Microsoft

Microsoft upevnil svou pozici lídra v oblasti umělé inteligence investicí 10 miliard dolarů do OpenAI na začátku roku 2023.

Díky tomuto kroku se jeho cloudová platforma Azure stala nejlepší volbou pro vývojáře, kteří chtějí využívat technologie AI. Služba Azure od Microsoftu přilákala nové zákazníky a podnítila migraci od konkurence, což přispělo k 31% meziročnímu nárůstu příjmů Azure ve 3. čtvrtletí fiskálního roku 2025 (končící k 31. březnu 2024).

Kromě cloud computingu integruje Microsoft AI do svých nabídek podnikového softwaru, včetně balíku Office pro produktivitu a prodejního a marketingového softwaru Dynamics.

Zákazníci dobře přijali také Copilot AI, který má zvýšit produktivitu a kreativitu. Copilot Studio dále umožňuje podnikům přizpůsobit AI konkrétním aplikacím.

Od začátku roku 2023 vzrostla cena akcií společnosti Microsoft o 80 % a nyní se obchoduje výrazně nad 400 dolary za akcii.

Vývoj ceny akcie Microsoft od začátku roku 2023

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Microsoft Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

K poslednímu splitu došlo před více než 20 lety, v roce 2003, kdy se cena akcií po rozdělení pohybovala pod 25 dolary.

Vzhledem k současnému ocenění na úrovni 31násobku odhadovaných budoucích zisků by mohlo být rozdělení akcií na obzoru. Takový krok by byl v souladu s pokračujícím růstem Microsoftu v oblasti cloud computingu a podnikového softwaru.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.