Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Microsoft má stále co nabídnout: 3 zásadní důvody, proč do jeho akcií investovat

Nové počítače od Microsoftu budou mít umělou inteligenci i bez cloudu. Co všechno budou umět a kdy budou k dispozici se dozvíte v dnešním článku.

Microsoft má stále co nabídnout: 3 zásadní důvody, proč do jeho akcií investovat
Zdroj: depositphotos.com

Společnost Microsoft představila svou nejnovější inovaci: počítače Copilot+, které jsou odvážným krokem k upevnění jejího vedoucího postavení v oblasti umělé inteligence (AI).

Tato nová řada osobních počítačů s přímou podporou umělé inteligence, představená na vývojářské konferenci Build 2024, slibuje revoluci v produktivitě a uživatelském zážitku díky pokročilým AI funkcím.

Zde se podrobně seznámíte s význačnými funkcemi počítačů Microsoft Copilot+ a s tím, co znamenají pro budoucnost osobních počítačů.

1. NPU mění pravidla hry

Srdcem počítačů Microsoft Copilot+ je sofistikovaná architektura, která integruje centrální procesorovou jednotku (CPU), grafický procesor (GPU) a neuronovou procesorovou jednotku (NPU).

Poznámka

NPU je navržena tak, aby zvládala množství funkcí umělé inteligence přímo v zařízení, čímž se eliminuje potřeba neustálé interakce s cloudem. Tato schopnost lokálního zpracování nejen zvyšuje výkon, ale také zajišťuje větší soukromí a zabezpečení dat.

Microsoft se chlubí, že tyto NPU jsou nejvýkonnější v kategorii počítačů a jsou schopny provést více než 45 bilionů operací za sekundu (TOPS).

Tento obrovský výpočetní výkon znamená, že počítače Copilot+ jsou ve srovnání se svými předchůdci až 20krát výkonnější a až 100krát efektivnější při zátěži, kterou práce AI přináší.

Energetická účinnost NPU navíc slibuje celodenní výdrž baterie přenosných počítačů, což je klíčová vlastnost pro uživatele, kteří se na svá zařízení spoléhají delší dobu.

2. AI si pamatuje, maluje i překládá

Počítače Copilot+ nejsou jen o hrubém výpočetním výkonu – přinášejí také sadu nových AI funkcí, které mají zvýšit produktivitu a kreativitu uživatelů.

Jednou z výrazných funkcí je funkce Recall Instantly, která funguje jako digitální fotografická paměť. Tento nástroj dokáže zachytit a indexovat vše na obrazovce, takže uživatelé mohou jednoduchým pokynem najít dokumenty, aplikace, webové stránky a další položky.

Tato funkce je užitečná zejména pro ty, kteří často mají problém najít soubory a informace roztroušené po svých zařízeních.

Pro kreativní profesionály nabízejí nové počítače také Cocreator, nástroj pro tvorbu obrázků umělou inteligencí integrovaný s programem Microsoft Paint.

Uživatelé mohou kombinovat své digitální tahy štětcem s textovými prompty a vytvářet tak jedinečné obrázky.

Cocreator také umožňuje průběžnou revizi a zdokonalování vygenerovaných obrázků, což zajišťuje, že umělci mohou snadno dosáhnout požadovaných výsledků.

Další pozoruhodnou funkcí jsou Live Captions, překladatelský nástroj v zařízení, který dokáže poslouchat řeč ve více než 40 jazycích a v reálném čase poskytovat anglické titulky.

Tato funkce je neocenitelná pro uživatele ve vícejazyčném prostředí, neboť zlepšuje komunikaci a přístupnost.

3. Copilot je samozřejmostí

Počítače Copilot+ jsou pochopitelně také vybaveny digitálním AI asistentem Copilot, který prošel významným vylepšením díky integraci GPT-4o od společnosti OpenAI. Tato nejnovější verze modelu GPT nabízí vyšší rychlost i výkon.

Copilot může s uživateli komunikovat prostřednictvím textových nebo i hlasových příkazů.

Uživatelé mohou navíc nahrávat videa, fotografie a snímky obrazovky a získávat odpovědi na související otázky, což Copilota činí všestranným a výkonným asistentem.

Důsledky pro trh a výkonnost akcií

Agresivní prosazování Microsoftu v oblasti umělé inteligence prostřednictvím počítačů Copilot+ staví společnost do čela technologického pokroku směrem k počítačům s umělou inteligencí.

Nová zařízení budou od 18. června k dispozici u hlavních partnerů Microsoftu .

Z investičního hlediska se strategické zaměření Microsoftu na umělou inteligenci bohatě vyplatilo. Akcie společnosti od začátku loňského roku vzrostly o přibližně 80 %.

Akcie Microsoft od začátku loňského roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Microsoft Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Za posledních deset let akcie Microsoftu vzrostly o téměř 1 000 %, čímž více než pětinásobně překonaly nárůst indexu S&P 500. Celkový výnos (včetně dividend) společnosti Microsoft za stejné období činí přibližně 1 160 % ve srovnání s 241 % indexu S&P 500.

Srovnání růstu S&P 500 a Microsoftu za posledních 10 let

Aktuální cena
Změna
S&P500 / SPX
Načítání
Načítání
Načítání
Microsoft / MSFT
Načítání
Načítání
Načítání

Navzdory těmto působivým ziskům zůstávají akcie společnosti Microsoft relativně levné a obchodují se za 36násobek očekávaných budoucích zisků (forwardové P/E = 36).

Ve srovnání s násobkem širokého tržního indexu ve výši 27 se jedná o prémii, ale konzistentní výsledky společnosti Microsoft a obrovský potenciál jejích iniciativ v oblasti AI tuto prémii patrně ospravedlňují.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.