Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Investiční příležitost roku? 3 streamovací akcie, které musíte znát!

Streamovací platformy dospěly do bodu, kdy se snaží svůj obsah co nejsnadněji zpřístupnit svým diváků. Tyto 3 akcie ze změny marketingu mohou těžit.

Investiční příležitost roku? 3 streamovací akcie, které musíte znát!
Zdroj: depositphotos.com

Čím dál tím dražší streamovací platformy začínají přicházet o své klienty, kteří se začínají zajímat o bezplatný obsah. Nicméně ve světě streamingu není nic zadarmo a předplatné za přístup do platformy je kompenzováno množstvím reklamy.

Streamovací služby, které nabízejí svou platformu zdarma, se nazývají FAST. Na grafu níže je velmi dobře vidět, že platformy typu FAST začínají velmi výrazně konkurovat zpoplatněným platformám, jako je například Netflix nebo Disney.

Zdroj: finance.yahoo.com
Porovnání nárůstu zájmu u platforem typu FAST a běžnými streamovacími platformami.
Porovnání nárůstu zájmu u platforem typu FAST a běžnými streamovacími platformami.

Marketingoví specialisté pracující právě ve FAST streamovacích platformách tvrdí, že jejich klienti chtějí bezpodmínečný a hlavně rychlý přístup k obsahu.

Právě díky tomu jejich oblíbenost dramaticky roste. Nyní se tedy podíváme na 3 FAST akcie, které mohou nabízet zajímavý cenový růst, jak po fundamentální, tak technické stránce.

1) Roku

Společnost Roku provozuje mezinárodní streamovací platformu. Tržby této společnosti mají růstovou tendenci a v meziročním měřítku si Roku polepšila o 15,7 %, což je zlepšení o 300 milionů USD.

Tržby by měly růst i v roce 2024, kdy se očekává zlepšení na 3,92 miliardy USD. Růst by měl následovat i v roce 2025 a to na hodnotu 4,4 miliardy USD. Společnost ovšem nevyplácí akcionářům dividendy.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti Roku
Týdenní akciový graf společnosti Roku

Akcie Roku se od svého propadu v roce 2021 obchodují v postranním trendu a to okolo hodnoty 75 USD, kde se také nachází největší volume.

V současné době mají akcie poměrně prostor pro cenový růst s tím, že nejbližší rezistence se nachází na ceně 120 USD a byla již v minulosti několikrát testována.

2) Fox

Společnost Fox vykazuje ve svých tržbách volatilitu s tím, že jeden rok je úspěšný, druhý zase méně. Rok 2024 by měl být podle predikcí slabší a očekává se pokles tržeb o 1 miliardu USD na 14 miliard USD.

V roce 2025 by Fox měla vygenerovat 15,1 miliardy USD. Společnost vyplácí půlroční dividendu 0,26 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti Fox
Týdenní akciový graf společnosti Fox

Akcie Fox se obchodují na hodnotě rezistence, kterou se jim nedaří prorazit. Poté, co trh překonal hodnotu klesající trendové čáry se růst akcií zastavil právě na ceně 33 USD, což je hodnota předchozího cenového výběžku.

Na ceně 29 USD se nachází nejbližší support, který je tvořený nejvyšším volume od začátku roku 2022.

3) Paramount

I když to podle akcií nevypadá, tak tato společnosti si udržuje konstantní tržby s tím, že meziročně se pohybují v lehkém záporu 0,06 %.

I v nadcházejících dvou letech by se tržby Paramount měly pohybovat okolo 30,5 miliardy USD. Společnost vyplácí kvartální dividendu 0,05 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti Paramount
Týdenní akciový graf společnosti Paramount

Akcie Paramount se stále obchodují v klesajícím trendu a pod hodnotou trendové čáry. První signál zotavení bude průraz této dynamické rezistence a pokoření cenové úrovně 20 USD, kde se nachází nejbližší rezistence.

Pokud by se tak stalo, trh by získal podporu ve svém dalším růstu s tím, že má opravdu velký prostor pro návrat.

Závěr

V tomto článku jsme se seznámili s pojmem FAST streamovací platforma, což je nový trend v marketingu streamovacích společností.

Také jsme se podívali na 3 zajímavé akcie právě z tohoto segmentu, které mají výrazný prostor pro cenový růst, který by podle analytiků měl být hnán vyššími tržbami společností.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.