Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 akcie s potenciálem, které vám mohou přinést pohádkové zisky!

V tomto článku se podíváme na 3 méně známé akcie významných společností. Historie a dlouhodobá stabilita akcií je hlavním důvodem, proč je investoři vyhledávají.

3 akcie s potenciálem, které vám mohou přinést pohádkové zisky!
Zdroj: depositphotos.com

Investování se na první pohled může zdát jako velmi jednoduchá metoda, jak si vydělat peníze. Přeci jen stačí nakoupit a za nějaký čas se ziskem prodat. Realita je ovšem mnohem krutější, než si investoři myslí.

Investoři by si měli uvědomit, že se na akciových burzách po celém světě obchodují desítky tisíc akcií a je velké umění vybrat ty, které budou v budoucnu generovat zisky. V tomto článku se podíváme na 3 akcie, které investorům mohou nabízet zajímavý budoucí potenciál růstu.

Korelační graf akcií Booking, Monday.com a Granite Construction

Aktuální cena
Změna
Booking / BKNG
Načítání
Načítání
Načítání
Monday.com / MNDY
Načítání
Načítání
Načítání
Granite Construction / GVA
Načítání
Načítání
Načítání

1) Booking Holding

Tato společnost provozuje mezinárodní ubytovací platformu a meziročně vykázala růst svých tržeb o 21 %, čímž si polepšila o více než 4 miliardy USD.

S plynulým růstem tržeb se počítá i v nadcházejících letech s tím, že v roce 2024 by tržby měly dosáhnout hodnoty 23,2 miliardy USD a v roce 2025 hodnoty 25,2 miliardy USD. Společnost vyplácí kvartální dividendu 8,75 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Booking Holding
Měsíční akciový graf společnosti Booking Holding

Akcie Booking se od roku 2023 obchodují v agresivně rostoucím trendu, při kterém se jim podařilo prorazit všechny rezistence a navíc dosáhnout historického maxima.

Nejbližší support se nachází na hodnotě 3 200 USD, kde v minulosti nastalo proražení menší cenové korekce.

2) Monday.com

Tato softwarová společnost vygenerovala meziroční růst svých tržeb o bezmála 37 % ve výši 210 milionů USD. V roce 2024 by tržby měly opět skokově růst a to na hodnotu 948 milionů USD.

Stejný scénář by se pak pěl opakovat i v roce 2025, kdy by tržby měly dosáhnout hodnoty 1,2 miliardy USD. Monday.com ovšem nevyplácí dividendy.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Monday.com
Měsíční akciový graf společnosti Monday.com

Akcie Monday.com se obchodují ve stabilně rostoucím trendu a nad hodnotou svého největšího volume.

Trh ovšem dospěl k hodnotě nejbližší rezistence a pokud by se mu povedlo prorazit nad 300 USD, měl by možnost dalšího cenového růstu. Pokles ceny pod poslední swingové low by ovšem znamenal konec růstového trendu.

3) Granite Construction

Tato stavební společnost vygenerovala meziroční růst svých tržeb 12,9 %, čímž si polepšila o 200 milionů USD.

S mírným růstem tržeb společnost počítá i do budoucna. V roce 2024 by měla Granite vygenerovat 3,9 miliardy USD a v roce 2025 4,16 miliardy USD. Společnost vyplácí kvartální dividendu 0,13 USD.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Granite Construction
Měsíční akciový graf společnosti Granite Construction

Akcie Granite atakují své předchozí cenové high, na které reagují prozatím jen menším cenovým poklesem. Průraz nad toto cenové maximum by znamenal test historického ATH.

Nejbližší support se nachází na ceně 52 USD a pokud by trh ze swingových maxim oslabil, bude s největší pravděpodobností testován.

Závěr

V tomto článku jsme se podívali na 3 méně známé akciové tituly, které mají za sebou zajímavou historii. Tyto společnosti vygenerovaly meziroční růst svých tržeb a s růstem počítají i v nadcházejících dvou letech.

Všechny tyto společnosti mají dlouhou historii, což svědčí o tom, že dokáží nejenom přežít, ale také generovat růst a to i v mezinárodní konkurenci a různých ekonomických cyklech.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.