Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

(10) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Přichází vzkříšení?

Publikováno
(10) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Přichází vzkříšení?
Zdroj: Depositphotos.com

Leden utekl jako voda a my se znovu vracíme s článkem popisující naši kryptoměnovou investici. Po několika nepříznivých měsících to vypadá, že se znovu dostáváme do veselejší fáze.

Bitcoin je sice téměř na dvojnásobné hodnotě než v momentu naší investice, ostatní altcoiny si ale tak dobře nevedou. Pojďme se na to podívat blíže, jak se našemu portfoliu vede?

Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn – 115 750 Kč
Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn – 115 750 Kč

Vývoj naší investice

Právě probíhá 10. měsíc od doby, kdy jsme zde na Finexu vzali 100 000 Kč a nakoupili za ně 16 různých kryptoměn. Cena bitcoinu od té doby vzrostla o více než 77 % a hodnota našeho portfolia byla doslova jako na horské dráze (viz graf výše). Momentálně jsme v 15 % zisku.

Z počátečních 100 000 Kč se hodnota portfolia během doslova pár týdnů vyšplhala až na rekordních 183 000 Kč, odkud začala strmě klesat.

Nyní se nachází na 115 750 Kč, tedy 15 % v zelených číslech.

Vyplatilo se počkat a neházet flintu do žita, jak nám kdysi někdo v komentářích radil. Věříme, že se vyplatí čekat dál a rok 2020 bude také velmi zajímavý.

Aktuální zhodnocení našich financí v rámci tohoto “experimentu”

  • Bitcoin – Vloženo 20 000 Kč, nyní v hodnotě: 35 350 Kč (↑ 77 %).
  • Ostatní kryptoměny – Vloženo 80 000 Kč, nyní v hodnotě: 79 650 Kč (↓ 1 %).
  • Zlato – Vloženo 20 170 Kč, nyní v hodnotě: 22 820 Kč (↑ 13 %).

Co zásadního se v lednu stalo?

Cena bitcoinu se po menším prosincovém propadu vyšplhala nahoru a zaúčtočila na cenu 9 600 dolarů. Bitcoin ale nebyla jediná kryptoměna, která spekulanty a investory překvapila.

Velkým překvapením totiž byly změny a události, které proběhly v komunitě Ethereum Classic. Již rok byla mnohými tato kryptoměna považována za mrtvou, zejména po úspěšném 51% útoku na ETC blockchain.

Ze své rekordní ceny 45 dolarů se ETC propadlo o více než 90 % pod 4 dolary.

Za vypíchnutí ale stojí následující události, které během ledna vypumpovaly cenu ETC o 150 % – na 12 dolarů:

  • Úspěšně provedený fork Agharta 12. 1. – Zdroj, Zdroj 2
  • Fond Greyscale obnovil spolupráci s vývojářským týmem ETC na další dva roky, vývoj tedy nezastaví – Zdroj
  • Největší kryptoburza světa, Binance, spustila ETC/USDT futures s možností využívat až 75X páku
etc cena fork agartha
Stoupající cena ETC od prosince 2019

Další kryptoměna, která zažívá pozitivní sentiment, který se ale zatím (naštěstí) neprojevuje na ceně, je Cardano (ADA). To je v našem hledáčku už docela dlouho a je možné, že brzy vymění některé ze zastaralejších částí našeho portfolia.

Dle reportu analytyků ze Santiment, kteří zkoumali více než 1000 kryptoměn, bylo ADA nejaktivnější kryptoměnou, co se vývoje týče, za minulý rok.

Cardano bude procházet hard forkem, který by měl proběhnout na konci února. Vyžene hard fork cenu ADA stejně jako vyhnal cenu ETC?

Naše predikce vývoje kryptoměn na únor

Je na místě teď, jak ve své analýze předpovídá Andrej, očekávat menší propad. Jak ale ve své analýze zmiňuje Jakub, mohl by přijít i propad dominance BTC, což by znamenalo lehký nárůst altcoinů právě na úkor BTC.

predikce bitcoin únor 2020
Predikce vývoje ceny bitcoinu pro únor 2020

Je třeba zmínit, že nejsme profesionální analytici a jedná se pouze o náš osobní názor.

Kde Bitcoin a další kryptoměny koupit?

Podívejte se na námi prověřené kryptoměnové směnárny:

Favorit redakce

Výhody
  • Snadný nákup kryptoměn
  • Ověřená česká firma
Nevýhody
  • Pouze 9 kryptoměn na výběr
  • Nenabízí platbu platební kartou

.
Pozor: V rámci seriálu Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn jsme investovali opravdové peníze se snahou je zhodnotit. Kryptoměny jsou rizikovou investicí a nechceme tímto nabádat nikoho k podobnému jednání. Neručíme za případně vzniklé ztráty. Pokud se sami rozhodnete do kryptoměn peníze vložit, sami se rozhodněte na velikosti vašeho vkladu, protože je možné, zejména v případě špatného zacházení s nimi, o vše přijít.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencí po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale v menší míře i nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (3 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Lolík

Jsem v tom s Váma ! :) Na jaké hodnotě budete BTC prodávat ?

Redakce Finex

Lolíku, zatím nemáme na prodej v rámci tohoto seriálu žádné plány ani strategii. Vše se bude odvíjet od toho, jak se bude na trhu dařit a jak to s cenou bude vypadat, ale určitě chceme tento experiment držet co nejdéle a o všem naše čtenáře pěkně otevřeně informovat. Takřka všichni z Finex týmu ale máme i své vlastní kryptoměny – a každý s nimi máme jiné plány. Zatímco někdo plánuje prodat všechny své mince na ATH, jiný zase nechce prodat minimálně v následujících 10 letech. :-)

Adam

drzim palce at to vyjde, taky mam nejake kryptomeny nakoupene tak verim ze to bude dal stoupat, blizi se halving atd atd :) to the moon!