Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[BTC + LTC] Analýza trhu 31. 1. 2020 – Krátkodobě očekávám pád!

Publikováno

Ahoj tradeři,

Na závěr týdne pro vás mám další shrnutí – v analýze minulého týdne jsem psal, že i přes posledních 7 dní pádu jsem spíše optimistický.

Od té doby dalších 7 dní rosteme a na trhu se stihla vytvořit optimistická atmosféra. Opět tedy bude analýza spíše kontrariánská.

Pojďme se podívat na stav trhu:

Cyklické indikátory

Týdenní klouzavý průměr – 21W MA 

V minulé analýze jsem vyzdvihoval důležitost týdenního klouzavého průměru o periodě 21 svící, který úspěšně predikuje cykly Bitcoinu už velmi dlouho. Svíce minulého týdne je první od září 2019, která otevřela i uzavřela nad tímto indikátorem.

Toto je znamení, že se BTC s velkou pravděpodobností přesouvá z půlroční stagnace/úpadku opět do býčího cyklu. Tento týden, během kterého si Bitcoin připsal zatím cca 8,5%, to jen potvrzuje.

Týdenní svíce otevřela nad 21W MA, otestovala jej jako support a uzavřela opět nad ním
Týdenní svíce otevřela nad 21W MA, otestovala jej jako support a uzavřela opět nad ním

Měsíční klouzavý průměr – 21M MA

Neméně důležitý je klouzavý průměr o periodě 21 také na měsíčním grafu, kde vidíme perfektní otestování jako supportu a silný odraz vzhůru.

Zároveň na grafu můžeme vidět tvorbu patternu morning star, který často označuje dno. Pro jeho vytvoření je nejdůležitější, aby:

  • měsíční svíce (kterou určuje uzávěr dnešní svíce) uzavřela nad otevírací cenou listopadové svíce (na grafu vyznačené bílou horizontální linií na ceně 9153.5 USD;
  • ideální by přitom bylo, aby měsíční maximum bylo nad maximem listopadové svíce, což vychází na cenu 9617 USD. (Ceny jsou na základě dat Bitmexu, na ostatních směnárnách se budou lehce lišit).
Otestování 21M MA a tvorba morning star
Otestování 21M MA a tvorba morning star

Pohled na aktuální strukturu

Zatím to tedy vše vypadá velmi bullish – a z dlouhodobého pohledu opravdu ustanovujeme nový uptrend. Když se ale podíváme na strukturu na denním grafu, je celá zóna mezi 9165 a 9653 historicky velkou rezistenční úrovní.

Nyní do ní cena silně naráží, ale zatím jsme neviděli žádný přesvědčivý pokus o průraz. Na Dením grafu se nám mezitím na RSI vyformoval dvojitý vrchol, zatímco cena udělala vyšší high.

Toto ukazuje spíš na vyčerpaný pohyb nahoru a potřebu retracementu. 

Strukturální rezistence na denním grafu. 
Strukturální rezistence na denním grafu.

Během dosahování rezistence se také vytvořil pattern rising wedge – nyní bychom tedy měli uvažovat minimálně dosažení supportní trendovky před buď dalším pohybem vzhůru, anebo přechodem do hlubší korekce.

Scénáře na BTC/USD
Scénáře na BTC/USD

Fraktály s LTC/USD

Za zmínku rozhodně stojí i to, že v podobné struktuře byl Litecoin asi 14 dní zpět, kdy následně dotvořil formaci hlava a ramena tím, že šel do hlubší korekce, kterou vytvořil pravé rameno formace.

Pokud bychom se dívali na tyto paralely, Bitcoin by byl nyní v situaci, vyznačené na grafu LTC/USD (vpravo) modrým kroužkem. Při zachování struktury bychom mohli Bitcoin v dalších týdnech otestovat úroveň až 7700 USD.

Porovnání a analýza bitcoin/litecoin
Porovnání a paralela Bitcoin/Litecoin

Závěr k aktuální situaci

Bitcoin rozhodně našel minimálně lokální dno a věřím, že v dalších týdnech a měsících uvidíme další růst nad 10 000 USD. 

V této chvíli to ale vypadá minimálně na korekci k otestování supportní trendovky rising wedge (cca 9000-8700 USD). Co se bude dít dál, záleží na výsledku tohoto otestování, ale v případě proražení trendovky bychom mohli sledovat zachování fraktálů s LTC/USD a potenciálně vidět až ceny kolem 7700 USD. 

Vzhledem k většímu obrázku by toto byla ideální nákupní úroveň, na kterou všichni čekají.

Kde můžete kryptoměny obchodovat?

Favorit redakce

Výhody
  • Lokalizace pro Česko – český jazyk, vklad českých korun přes účet, pár CZK/USDT
  • Nejvyšší likvidita na trhu pro velké objednávky
Nevýhody
  • Nutnost poskytnutí osobních údajů a průkazu totožnosti (KYC)
  • Platforma může působit složitě
Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.