Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

(16) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Trh se konečně probudil!

Publikováno
(16) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Trh se konečně probudil!
Zdroj: Depositphotos.com

Po několikaměsíční stagnaci Bitcoinu v okolí ceny 9 400 dolarů se trh konečně probudil. Při psaní těchto řádků se kurz Bitcoinu nachází nad 11 000 dolary a nevypadá, že by chtěl zamířit směrem dolů.

Jak je na tom naše stotisícová investice a co čekáme dál? Dočtete se v tomto článku!

Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 14 měsících – 144 900 Kč
Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 15 měsících – 144 900 Kč

Vývoj naší investice

Momentálně je naše investice ve slušeném 45% zisku a to i díky našim dobrým a včasným změnám v portfoliu. Kromě kryptoměn se ale posledních pár měsíců probouzí i zlato a my jsme rádi, že jsme jeden slitek pro porovnání s Bitcoinem koupili.

Aktuální zhodnocení kryptoměn v rámci našeho portfolia

  • Bitcoin – Vloženo 20 000 Kč, nyní v hodnotě: 41 500 Kč (↑ 107 %).
  • Ostatní kryptoměny – Vloženo 80 000 Kč, nyní v hodnotě: 103 390 Kč ( 29 %).
  • Fyzické zlato (20g slitek) – Vloženo 20 170 Kč, nyní zhruba v hodnotě: 29 100 Kč (↑ 44 %). Nezapočítává se do celkové hodnoty portfolia.

Co se vlastně v uplynulém měsíci stalo?

Dříve bylo zvykem do těchto měsíčních shrnutí naší investice uvádět i co význameného se na trhu stalo a co ještě očekáváme. Nyní tyto informace shrnujeme častěji – každý týden – v naší rubrice kryptoměnových novinek.

Analýzy a predikce následujícího možného vývoje rovněž každý týden na Finex.cz publikuje Blockspace. Ty můžete najít zde.

Určitě se na to podívejte a nezapomeňte nás odebírat na Facebooku, kde každý důležitý článek sdílíme.

Změny v našem portfoliu

Bystřejší si toho určitě již všimli na začátku tohoto článku, kdy ve shrnutí vývoje jednotlivých kryptoměn z našeho portfolia zmizel Dogecoin, který byl nahrazen Chainlinkem.

Co se stalo?

Jednoduše kurz Dogecoinu vystřelil vzhůru (více info o tom zde) a my jsme se v rámci naší strategie rozhodli ho prodat. Již v sedmém dílu této rubriky jsme avizovali, že Doge při ceně 47 satoshi budeme prodávat. Nakonec jsme se spokojili s cenou 46 satoshi a v tu chvíli jsme všechny Doge směnili na LINK, což je projekt, který se dere dopředu velmi agresivně a už teď to vypadá, že tu s námi ještě dlouho bude.

V následujících týdnech sice ještě žádné konkrétní změny nechystáme, ale držet tokeny a mince projektů jako Stellar, Tron a EOS už nám úplně smysl nedává.

Rozhodně ne pro člověka, který by se chtěl inspirovat a skládat své portfolio podobně jako my. Možná tedy budou tyto projekty v následujících měsících také vyměněny.

Určitě nás a vývoj našeho portfolia sledujte dále!

.

Kde Bitcoin a další kryptoměny koupit?

Chcete v tom být s námi? Podívejte se na námi prověřené kryptoměnové směnárny:

Favorit redakce

Výběr
redakce
Směnárna
2024
Výhody
  • Nízké poplatky
  • Možnost opakovaných nákupů skrze trvalý příkaz v bance
Nevýhody
  • Nelze nakupovat platební kartou

.
Pozor: V rámci seriálu Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn jsme investovali opravdové peníze se snahou je zhodnotit. Kryptoměny jsou rizikovou investicí a nechceme tímto nabádat nikoho k podobnému jednání. Neručíme za případně vzniklé ztráty. Pokud se sami rozhodnete do kryptoměn peníze vložit, sami se rozhodněte na velikosti vašeho vkladu, protože je možné, zejména v případě špatného zacházení s nimi, o vše přijít.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencí po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale v menší míře i nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Bohumil

Nelitujete teď prodeje dogecoinu?

Redakce Finex

Dobrý den, Bohumile. Samozřejmě, že by bývalo bylo lepší si ho nechat a prodávat ho při nynějších cenách. V danou chvíli jsme se však rozhodli dle v tu dobu dostupných informací a rozhodnutí nelitujeme. Nynější rally ceny DOGE je velmi iracionální – ale na to si u kryptoměn po čase zvyknete. :-) Po pár letech je tolik věcí, kterých bychom mohli litovat, že už jsme vůči tomu imunní. Někdy je to lítost toho, že člověk něco neudělal, jindy je to naopak lítost toho, že něco udělal. A to je tak vždy… :-)