Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

(20) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Prolomili jsme ATH!

Publikováno
(20) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Prolomili jsme ATH!
Zdroj: Depositphotos.com

Paráda! Slavíme! Během listopadu cena bitcoinu prolomila její dosavadní maximum, tedy 19 798 USDT dle Binance, a ačkoli se nepřehoupla přes magickou hranici 20 000 USD (kam se v roce 2017 dostala na jiných burzách), i tak je možné to nazývat prolomením ATH.

Nehledě na to, že cena BTC už dávno své ATH prolomila v několika jiných měnách, jako jsou CZK, RUB, TRY nebo třeba BRL. I celková tržní kapitalizace Bitcoinu svůj nejvyšší bod dosáhlad o dost dříve, protože od roku 2017 bylo vytěženo mnoho dalších BTC, které se při výpočtu celk. tržní kapitalizace násobí aktuální cenou.

Jak je na tom tedy naše stotisícová investice? Pojďme se na to podívat!

Poznámka

Kdyby Vás zajímaly týdenní technické analýzy a info o tom, kam by se jeho cena měla vydat dále, podívejte se do sekce analýz, kam Blockspace každý pátek publikuje aktuální situaci. Každé pondělí pak Adam shrnuje události za uplynulý týden v sekci kryptoměnových aktualit.

Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 17 měsících – 219 000 Kč
Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 19 měsících – 219 000 Kč

Vývoj naší investice

Oslavovat můžeme i co se týče hodnoty našeho kryptoměnového portfolia. V minulém měsíci totiž naše stotisícová investice prolomila hranici 100% zhodnocení a momentálně mají námi koupené kryptoměny hodnotu 219 000 Kč.

Mohli bychom se teď pomyslně plácat po zádech a říkat si, že jsme skvělí, a že “jsme vám to říkali”. Jedná se konec konců o pěkně zhodnocení ve výši 119 000 Kč.

Kdybychom teď kryptoměny prodali (a řádně zdanili), za takové peníze je možné zažít hodně legrace.

Se vší vážností ale říkáme, že si nemyslíme, že by se zde růst měl zastavit. Možná lokálně. Krátkodobě. Možná.

Z dlouhodobého pohledu ale stále platí velmi pozitivní fundamenty, které mohou hodnotu našho portfolia v následujících pár měsících donést i na několikanásobek aktuální hodnoty. Bavíme se tedy zcela racionálně o tom, že je možné, že naše portfolio během roku 2021 dosáhne hodnoty klidně i půl milionu korun.

Kdy budeme zhodnocení považovat za dostatečné pro jeho realizaci a prodej kryptoměn? Sledujte nás a měsíční shrnutí každý měsíc a dozvíte se to!

Aktuální zhodnocení kryptoměn v rámci našeho portfolia

  • Bitcoin – Vloženo 20 000 Kč, nyní v hodnotě: 68 500 Kč (↑ 242 %).
  • Ostatní kryptoměny – Vloženo 80 000 Kč, nyní v hodnotě: 150 500 Kč (↑ 88 %).
  • Fyzické zlato (20g slitek) – Vloženo 20 170 Kč, nyní zhruba v hodnotě: 27 000 Kč (↑ 33 %). Nezapočítává se do celkové hodnoty portfolia.

A co čekáme dál?

Stejně jako minulý měsíc – očekávání máme velmi optimistická. Pokud sledujete týdenní shrnutí kryptoměnových aktualit, které pro vás zde na Finex.cz píše Adam, tak to asi víte.

Pokud naše aktuality nesledujete, určitě začněte – vychází každé pondělí a naleznete je zde!

.

Kde Bitcoin a další kryptoměny koupit?

Chcete v tom být s námi? Podívejte se na námi prověřené kryptoměnové směnárny:

Favorit redakce

Výběr
redakce
Směnárna
2024
Výhody
  • Nízké poplatky
  • Možnost opakovaných nákupů skrze trvalý příkaz v bance
Nevýhody
  • Nelze nakupovat platební kartou

.
Pozor: V rámci seriálu Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn jsme investovali opravdové peníze se snahou je zhodnotit. Kryptoměny jsou rizikovou investicí a nechceme tímto nabádat nikoho k podobnému jednání. Neručíme za případně vzniklé ztráty. Pokud se sami rozhodnete do kryptoměn peníze vložit, sami se rozhodněte na velikosti vašeho vkladu, protože je možné, zejména v případě špatného zacházení s nimi, o vše přijít.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencí po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale v menší míře i nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Nobody

Zdravím , Jen tak dál !! Investuji s vámi od úplného začátku :) a budu pokračovat .

Redakce Finex

Dobrý den, Nobody. Děkujeme za Vaši důvěru a věříme, že nám to všem ještě dobře vyjde.. :-)