Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

(23) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Neustále padají nová maxima

Publikováno
(23) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Neustále padají nová maxima
Zdroj: Depositphotos.com

Po obrovských růstech v prosinci 2020 a lednu 2021 byl i únor 2021 velmi silným měsícem. Bitcoin (BTC) se vyšplhal až na dosavadní maximum na cenové hranici 58 000 USD. Tento růst zvedl ceny i dalších kryptoměn a naše portfolio znovu dosáhlo rekordních výšin, a to zejména díky Cardanu, Decentralandu nebo Binance Coinu.

Jak je na tom naše stotisícová investice? Pojďme se na to podívat!

Poznámka

Kdyby Vás zajímaly týdenní technické analýzy ceny bitcoinu a info o tom, co by se mohlo dít dále, podívejte se do naší sekce analýz, kam Blockspace každý pátek publikuje aktuální situaci.

Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 22 měsících – 771 000 Kč
Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 22 měsících – 771 000 Kč

Vývoj naší investice

Momentálně mají naše zakoupené kryptoměny hodnotu 771 000 Kč. Můžeme se ptát – kdo by to byl ještě před pár měsíci čekal, že?

Popravdě – my jsme to čekali. Máme z toho samozřejmě obrovskou radost. A stejně tak máme radost i z toho, že nám tu a tam napíše nějaký čtenář, který se námi inspiroval a nyní má podobně krásné zhodnocení.

Nejsme tím ale nijak šokováni, podle nás byla jen otázka času, kdy podobný růst přijde.

A znovu opakujeme, že si nemyslíme, že by měl tento růstový orchestr přestat hrát… Několikanásobné zhodnocení ještě v roce 2021 nebo 2022 pravděpodobně přijde.

Poznámka

Dne 5. 12. 2020 jsme v našem měsíčním shrnutí zmiňovali následující: “Bavíme se tedy zcela racionálně o tom, že je možné, že naše portfolio během roku 2021 dosáhne hodnoty klidně i půl milionu korun.

A opravdu – celkovou hodnotou 500 000 Kč naše portfolio projelo jako nůž máslem. A dnes bychom chtěli zmínit, že hodnota 1 000 000 Kč už není daleko a pravděpodobně se na ni ještě do léta minimálně podíváme.

Kdy budeme zhodnocení portfolia považovat za dostatečné? Kdy si budeme myslet, že se již objevil pomyslný vrchol bubliny? Kdy bude nejvyšší čas kryptoměny prodat a zajistit tak své zisky? Sledujte nás a naše měsíční shrnutí a dozvíte se to!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru

Pravidelně shrnujeme aktuální situaci na kryptoměnovém trhu v našem týdenním newsletteru, který posíláme několika tisícům našich čtenářů. Chcete-li být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojit se můžete vyplněním formuláře níže.

Aktuální zhodnocení kryptoměn v rámci našeho portfolia

  • Bitcoin – Vloženo 20 000 Kč, nyní v hodnotě: 195 000 Kč (↑ 875 %).
  • Ostatní kryptoměny – Vloženo 80 000 Kč, nyní v hodnotě: 574 000 Kč (↑ 617 %).
  • Fyzické zlato (20g slitek) – Vloženo 20 170 Kč, nyní zhruba v hodnotě: 23 500 Kč (↑ 16 %). Nezapočítává se do celkové hodnoty portfolia.

.

Kde Bitcoin a další kryptoměny koupit?

Chcete v tom být s námi? Podívejte se na námi prověřené kryptoměnové směnárny:

Favorit redakce

Výběr
redakce
Směnárna
2024
Výhody
  • Opravdu propracovaná a funkční platforma
  • Nízké poplatky
Nevýhody
  • Kontakt zákaznické podpory bývá složitý
  • Platforma může na nové uživatele působit příliš složitě

.
Pozor: V rámci seriálu Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn jsme investovali opravdové peníze se snahou je zhodnotit. Kryptoměny jsou rizikovou investicí a nechceme tímto nabádat nikoho k podobnému jednání. Neručíme za případně vzniklé ztráty. Pokud se rozhodnete do kryptoměn peníze vložit, sami se rozhodněte na velikosti vašeho vkladu, protože je možné, zejména v případě špatného zacházení s nimi, o vše přijít.

Líbil se vám tento článek?
12
3

Autor

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencích po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale také nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (6 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Daniel

Dobrý den a gratuluji. Mohu se zeptat, v jakém časovém horizontu jste investovali oněch 100 000CZK? Dle portoflia, které uvádiíte v linku mám dojem, že jste investovali velkou část již v roce 2019 a drželi. Nebo se mýlím? Proběhla ta investice v tomto roce?

Díky za odpověď!

Redakce Finex

Dobrý den, Dane. Děkujeme za komentář. Je to tak, jak říkáte. Ostatně uvádíme to už v našem prvním článku. 100 000 Kč jsme investovali 1. 5. 2019 naráz – a jednou za pár měsíců portfolio trochu obměníme – staré projekty vyřadíme a přidáme nové. To vždy píšeme v konkrétních článcích pro daný měsíc.

Filip

Zdravím.
Aké máte ďalšie plány? Necháte tie kryptomeny ktoré ste nakúpili alebo už máte vyhliadnute iné pre investíciu.

Redakce Finex

Dobrý den, Filipe. Naše plány vždy zmiňujeme v nejnovějších dílech tohoto “seriálu”, proto nás sledujte i nadále. :-)

Lolík093

Dobrý den ,
Gratuluji ! Celou dobu jsem v to s Vámi :) Ted je ta doba , kdy si říkám , proč jsem do BTC nedal více peněz :D HODL ! už se těším na další článek .

Redakce Finex

Lolíku, díky za komentář. :-) Zatím stále HODLujeme, ale v tuto chvíli je již třeba být velmi ostražitý.