Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » InteractiveBrokers » Interactive Brokers nově umožňuje obchodování s kryptoměnami – O které se jedná? A pro koho je služba dostupná?

Interactive Brokers nově umožňuje obchodování s kryptoměnami – O které se jedná? A pro koho je služba dostupná?

Interactive Brokers nově umožňuje obchodování s kryptoměnami – O které se jedná? A pro koho je služba dostupná?
Zdroj: cnbc.com

Interactive Brokers po dlouhém čekání spustil na své platformě možnost obchodování s kryptoměnami. Služba je dostupná pouze pro uživatele z USA. Aktuálně je možné obchodovat se čtyřmi kryptoměnami, které lze převést i do vlastní kryptoměnové peněženky. Společnost se snaží uživatele nalákat i na poměrně nízké poplatky v porovnání s konkurencí.

Kryptoměny budou prozatím dostupné pouze pro uživatele z USA

Interactive Brokers (NASDAQ: IBKR) je jedním z největších brokerů, kteří se rozhodli do své nabídky přidat i kryptoměny. Své plány představil již v červnu letošního roku, ale k jeho uskutečnění přistoupil až začátkem září. Učinil tak mimo jiné i na nátlak samotných investorů, kteří se snaží hledat cesty, jak lépe diverzifikovat svá portfolia.

Broker má v současnosti na kontě přes 1,33 milionů uživatelů po celém světě, kterým spravuje aktiva v hodnotě vyšší než 330 miliard dolarů.

V nabídce má zatím jen 4 kryptoměny, a to Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH) a Bitcoin Cash (BCH). Všechny zmíněné kryptoměny bude možné nakupovat, prodávat a držet přímo na platformě IBKR. Mimoto mohou uživatelé obchodovat i s dalšími investičními instrumenty včetně akcií, komodit, dluhopisů, futures či ETF.

Služby spojené s kryptoměnami budou prozatím dostupné pouze pro uživatele z USA. Společnost však nevylučuje, že je v budoucnu nerozšíří i do ostatních zemí. Její největší rivalové, mezi které se řadí i Fidelity a Charles Schwab (NYSE: SCHW), aktuálně kryptoměny nenabízí. Je tedy velmi pravděpodobné, že se brzy pokusí napravit svoji konkurenceschopnost a přistoupí ke stejnému kroku jako IBKR.

IBKR spojila síly s úspěšnou společností Paxos

Proto, aby IBKR mohla nabízet služby spojené s kryptoměnami, musela spojit síly s newyorskou společností Paxos, která spolupracuje například i s PayPal (NASDAQ: PYPL). Pomocí ní budou moci uživatelé nakupovat, prodávat a držet kryptoměny, přičemž o interakci s klienty se postará IBRK. Ta chce tímto způsobem nabídnout retailovým a institucionálním investorům možnost, jak snadno a rychle investovat do kryptoměn.

IBKR se snaží uživatele nalákat na nízké poplatky

Společnost se snaží uživatele nalákat nejen na nabídku kryptoměn, ale i nízké poplatky. Ty by se měly pohybovat v rozmezí od 0,12 – 0,18 % z hodnoty obchodu, který bude vycházet z měsíčního objemu klienta, přičemž minimální výše poplatku je stanovena na 1,75 dolaru na objednávku. Maximální výše poplatku je 1 %. Uživatelé se nemusí bát žádných přidaných spreadů, přirážek či poplatků za úschovu kryptoměn.

Kryptoměny bude navíc možné převést do své vlastní kryptopeněženky. V tomto případě se jedná o trochu složitější proces, než na který může být většina investorů zvyklá. Pro výběr kryptoměn je nejprve nutné založit si nový účet u Paxos, který není vázaný na brokera Interactive Brokers. Po jeho založení si na něj můžete dané kryptoměny převést z již zmíněného účtu vázaného na brokera a až poté je přeposlat do své kryptopeněženky.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
  • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+0,73%
Aktuální cena
$27 819
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
+1,99%
Aktuální cena
$1 790
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
+0,71%
Aktuální cena
$327,8

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo