Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Interactive Brokers nově umožňuje obchodování s kryptoměnami – O které se jedná? A pro koho je služba dostupná?

Publikováno
Interactive Brokers nově umožňuje obchodování s kryptoměnami – O které se jedná? A pro koho je služba dostupná?
Zdroj: cnbc.com

Interactive Brokers po dlouhém čekání spustil na své platformě možnost obchodování s kryptoměnami. Služba je dostupná pouze pro uživatele z USA. Aktuálně je možné obchodovat se čtyřmi kryptoměnami, které lze převést i do vlastní kryptoměnové peněženky. Společnost se snaží uživatele nalákat i na poměrně nízké poplatky v porovnání s konkurencí.

Kryptoměny budou prozatím dostupné pouze pro uživatele z USA

Interactive Brokers (NASDAQ: IBKR) je jedním z největších brokerů, kteří se rozhodli do své nabídky přidat i kryptoměny. Své plány představil již v červnu letošního roku, ale k jeho uskutečnění přistoupil až začátkem září. Učinil tak mimo jiné i na nátlak samotných investorů, kteří se snaží hledat cesty, jak lépe diverzifikovat svá portfolia.

Broker má v současnosti na kontě přes 1,33 milionů uživatelů po celém světě, kterým spravuje aktiva v hodnotě vyšší než 330 miliard dolarů.

V nabídce má zatím jen 4 kryptoměny, a to Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH) a Bitcoin Cash (BCH). Všechny zmíněné kryptoměny bude možné nakupovat, prodávat a držet přímo na platformě IBKR. Mimoto mohou uživatelé obchodovat i s dalšími investičními instrumenty včetně akcií, komodit, dluhopisů, futures či ETF.

Služby spojené s kryptoměnami budou prozatím dostupné pouze pro uživatele z USA. Společnost však nevylučuje, že je v budoucnu nerozšíří i do ostatních zemí. Její největší rivalové, mezi které se řadí i Fidelity a Charles Schwab (NYSE: SCHW), aktuálně kryptoměny nenabízí. Je tedy velmi pravděpodobné, že se brzy pokusí napravit svoji konkurenceschopnost a přistoupí ke stejnému kroku jako IBKR.

Nepřehlédněte: Recenze Interactive Brokers – Zkušenosti, poplatky a další
Nepřehlédněte: Recenze Interactive Brokers – Zkušenosti, poplatky a další

IBKR spojila síly s úspěšnou společností Paxos

Proto, aby IBKR mohla nabízet služby spojené s kryptoměnami, musela spojit síly s newyorskou společností Paxos, která spolupracuje například i s PayPal (NASDAQ: PYPL). Pomocí ní budou moci uživatelé nakupovat, prodávat a držet kryptoměny, přičemž o interakci s klienty se postará IBRK. Ta chce tímto způsobem nabídnout retailovým a institucionálním investorům možnost, jak snadno a rychle investovat do kryptoměn.

IBKR se snaží uživatele nalákat na nízké poplatky

Společnost se snaží uživatele nalákat nejen na nabídku kryptoměn, ale i nízké poplatky. Ty by se měly pohybovat v rozmezí od 0,12 – 0,18 % z hodnoty obchodu, který bude vycházet z měsíčního objemu klienta, přičemž minimální výše poplatku je stanovena na 1,75 dolaru na objednávku. Maximální výše poplatku je 1 %. Uživatelé se nemusí bát žádných přidaných spreadů, přirážek či poplatků za úschovu kryptoměn.

Kryptoměny bude navíc možné převést do své vlastní kryptopeněženky. V tomto případě se jedná o trochu složitější proces, než na který může být většina investorů zvyklá. Pro výběr kryptoměn je nejprve nutné založit si nový účet u Paxos, který není vázaný na brokera Interactive Brokers. Po jeho založení si na něj můžete dané kryptoměny převést z již zmíněného účtu vázaného na brokera a až poté je přeposlat do své kryptopeněženky.

TIP: Finex Coin Week – Bude stát BTC 100 milionů dolarů?
TIP: Finex Coin Week – Bude stát BTC 100 milionů dolarů?
Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.