Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Index S&P 500 ještě strop nenašel a dál poroste až na 6 000 bodů!

Mají americké akcie ještě kam růst? Není aktuální růst už vyčerpaný a nespěje trh k poklesu? Tyto otázky si klade řada lidí. Zdá se ale, že obavy jsou zbytečné.

Publikováno
Index S&P 500 ještě strop nenašel a dál poroste až na 6 000 bodů!
Zdroj: depositphotos.com

Index S&P 500 letos pokračuje v růstu, překonal hranici 5 000 bodů a stanovuje nové rekordy, což vede k rostoucímu optimismu stratégů na Wall Street.

Shoda panuje v tom, že referenční index je připraven pokořit nové výšiny a potenciálně dosáhnout, nebo překonat nedávno revidované cíle pro konec tohoto roku.

Předpokládá se, že vzestupný trend indexu S&P 500, který potřeboval více než dva roky, aby přidal posledních 1 000 bodů, nyní potenciálně dosáhne podobných zisků za méně než rok.

Opatrná předpověď Barclays

Společnost Barclays, významný hráč ve finančním sektoru, upravila svůj cenový cíl pro index S&P 500 na konci roku na 5 300 bodů, přičemž dříve předpokládala 4 800 bodů.

Tato úprava je důsledkem vyšších než očekávaných zisků velkých technologických společností a silné americké ekonomiky.

Venu Krishna, vedoucí strategie pro americké akcie ve společnosti Barclays, vyjádřil býčí pohled na potenciál trhu. Jeho důvěra vychází z makroekonomických údajů, které interpretuje jako signál pro zrychlení americké ekonomiky.

Krishna však také dodal, že pokud současný trend, kdy zisky technologických megacaps překonávají očekávání, přetrvá, vyšplhá se index S&P 500 až k 6 050 bodů.

Americké akcie převálcují zahraniční trhy

Ed Yardeni, prezident společnosti Yardeni Research, stanovil cílovou hodnotu pro index S&P 500 na 5 400 bodů do konce roku 2024, přičemž očekává, že v roce 2025 index dosáhne 6 000 bodů a v roce 2026 6 500 bodů.

Yardeniho optimismus vychází z předpokládaného růstu produktivity, který bude tažen technologickým pokrokem nejen v oblasti umělé inteligence.

Yardeni rovněž zdůrazňuje relativní sílu americké ekonomiky ve srovnání s jinými světovými trhy, jako je například Čína. Tento rozdíl činí z USA atraktivnější investiční destinaci, což dále podporuje potenciál cen akcií pokračovat v růstové trajektorii.

Je tu bublina, ale do splasknutí ještě naroste

Podobně John Higgins, hlavní tržní ekonom společnosti Capital Economics, předpokládá, že index S&P 500 dosáhne do konce roku 2025 hodnoty 6 500 bodů.

Jeho výhled se částečně opírá o současnou bublinu na trhu poháněnou umělou inteligencí a nachází paralely s dotcom bublinou z konce 90. let. Higgins poukazuje na to, že současné ocenění z hlediska poměru ceny k budoucímu zisku (forward P/E) ještě nedosáhlo extrémních hodnot z počátku roku 2000 a existuje zde značný prostor pro růst.

Společný pohled stratégů z Wall Street vykresluje obraz silného akciového trhu, který je podporován technologickými inovacemi a odolnou ekonomikou USA.

Přestože budoucnost je ze své podstaty nejistá, současné údaje a trendy naznačují, že index S&P 500 by mohl v blízké budoucnosti dosáhnout nebývalých milníků.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎