Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Mamutí růst akcií Nvidia vstoupil do historie! Během jediného dne vzrostla její hodnota o 277 miliard USD

Akcie Nvidia během včerejšího dne posílily o 16,40 %, díky čemuž její hodnota vyletěla o 277 miliard dolarů. Jedná se o největší jednodenní nárůst hodnoty jakékoliv společnosti.

Publikováno
Mamutí růst akcií Nvidia vstoupil do historie! Během jediného dne vzrostla její hodnota o 277 miliard USD
Zdroj: depositphotos.com

O tom, že Wall Street nepřehlíží ohromující ukazatele růstu, svědčí, že Nvidia posledním roce prodělala obrovský úspěch.

Investoři si však na takovou výkonnost společnosti zvykli natolik, že se stále častěji ptají, jak dlouho může ještě růst. Když však akcie Nvidia krátce po čtvrtečním otevření burzy vzrostly o téměř 15 %, ukázalo se, že se Wall Street dlouhodobé poselství společnosti líbí.

Čtvrteční růst akcií Nvidia o 16,40 % přidal společnosti na tržní kapitalizaci 277 miliard USD, jednalo se tak o historicky největší jednodenní nárůst pro jakoukoli americkou společnost. Mateřská společnost Facebooku Meta Platforms, která doposud toto maximum držela, přidala 2. února ke své hodnotě 204,5 miliardy dolarů.

Aktuální vývoj ceny akcií Nvidia

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Stane se Nvidia nejhodnotnější společností na světě?

Ve světle všech řečí o udržitelnosti růstu vynikl jeden komentář managementu, který zdůraznil analytik Stacy Rasgon ze společnosti Bernstein.

“V dlouhodobějším horizontu společnost nejenže vidí zrychlený nárůst výpočetní techniky prostřednictvím současné infrastruktury datových center v hodnotě bilionu dolarů, ale také zdvojnásobení této instalované základny na 2 biliony během příštích pěti let,” napsal Rasgon ve zprávě pro klienty.

Toto rozšíření instalované základny působí téměř děsivě, ale pokud je to pravda, naznačuje to naprosto mamutí potenciál růstu, který ještě přijde.

Podle Rasgona se růstový příběh akcií Nvidia má stále o co opřít. Příležitost společnosti v oblasti datových center je obrovská a stále ještě raná, přičemž je stále možný podstatný růst.

Analytik akcie hodnotí jako “outperform” a zvýšil jejich cílovou cenu na 1 000 USD ze 700 USD.

Analytik Matthew Ramsay ze společnosti TD Cowen pak vyzdvihl zdánlivě nenasytnou poptávku po řešeních umělé inteligence založených na technologii Nvidia, která naznačuje, že obrat společnosti v oblasti datových center může dosáhnout až 80 miliard USD.

Povzbudil ho komentář vedení, že přibližně 40 % příjmů z datových center pochází z podpory inferenčních aplikací, přičemž inference v umělé inteligenci znamená, že modely vytvářejí předpovědi na základě dat.

“To, že téměř polovina příjmů společnosti Nvidia z datových center podporuje inferenční úlohy, je dalším důkazem toho, že inference velkých jazykových modelů bude v budoucnu hlavním motorem poptávky po akcelerátorech společnosti Nvidia,” napsal.

Ramsay ohodnotil akcie Nvidia ratingem outperform a po oznámení nejnovějších hospodářských výsledků rovněž zvýšil cílovou cenu na 900 USD ze 700 USD.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎