Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Finex Coin Week: Binance odhalila novou funkci a Eminem propaguje kryptoměny

Co se dělo minulý týden ve světě kryptoměn? To vám poví náš pravidelný týdeník Finex Coin Week.

Publikováno
Finex Coin Week: Binance odhalila novou funkci a Eminem propaguje kryptoměny
Zdroj: Depositphotos.com

Získejte nejdůležitější informace ze světa kryptoměn až do vašeho e-mailu

Věděli jste, že Finex Coin Week posíláme ve zkrácené verzi také e-mailem? Stručně a pochopitelně, každý týden přímo do vaší e-mailové schránky. Zcela zdarma.

Tento pravidelný zpravodaj již odebírá více než 10 000 spokojených čtenářů. Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ze světa kryptoměn? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže.

Obsah článku

Binance přichází s novou funkcí

Binance, největší kryptoměnová burza na světě, přišla v minulém týdnu s novou funkcí. Ta umožní uživatelům kopírovat obchody jednotlivých úspěšných traderů.

Burza tak učinila na základě hlasů z komunity a umožnila registrovat se tzv. vedoucím obchodníkům, kteří musejí splňovat určitá pravidla. Následně je budou běžní uživatelé kopírovat. Vedoucí obchodníci z jejich pozic obdrží podíl na zisku a další výhody.

Ke spuštění funkce dojde v květnu. Nejdříve bude dostupná jen na vybraných trzích a postupně se rozšíří. Následovat jednotlivé obchody půjde pomocí fixní částky nebo fixního poměru.

Evropský parlament přijal balíček pravidel, část se vztahuje i na kryptoměny

Evropský parlament odhlasoval novou legislativu, která se primárně zaměřuje na praní špinavých peněz ve finančních službách. Částečně se dotkne i kryptoměn.

Součástí schváleného balíčku je i nařízení zřizující Úřad EU pro boj proti praní špinavých peněz (AMLA), který se bude zabývat praním špinavých peněz a bude sídlit v německém Frankfurtu.

Má dohlížet především na “nejrizikovější entity”, jak se píše v prohlášení Evropského parlamentu. Za tento pojem se dají dosadit digitální aktiva, jelikož Evropská unie dlouhodobě deklaruje podobný postoj vůči tomuto průmyslu.

Legislativa v sobě také zahrnuje vylepšení procesů due diligence a kontroly identity zákazníků (KYC). Stanovuje také přísnější pravidla pro hlášení podezřelých aktivit od banky, správců aktiv a kryptoaktiv a dalších.

ETF na Ethereum nebude, bojí se zainteresovaní

Americké firmy, které si požádaly o schválení svých burzovně obchodovaných fondů (ETFs) navázaných na Ethereum (ETH), jsou skeptické ohledně jejich schválení. O ETFs bude Komise pro cenné papíry USA (SEC) rozhodovat na konci května.

Celkem čtyři lidé ze společností, které žádají o zelenou pro svůj produkt, se svěřili agentuře Reuters. Tito lidé se přímo účastnili schůzek mezi jednotlivými firmami a samotnou Komisí.

Podle jejich vyjádření se během schůzek nediskutovaly podstatné záležitosti a detaily jednotlivých produktů a jednání byla velmi vlažná. Zástupci SEC prý ani nevyjádřili konkrétní obavy ohledně ETF, dokonce ani nekladli otázky.

Dle účastníků schůzek je to v naprostém protikladu vůči tomu, co bylo viděno před přelomovým schválením spotových bitcoinových ETFs, které proběhlo letos v lednu.

Počet bitcoinových transakcí stanovil nový denní rekord

Počet transakcí v bitcoinové síti během jediného dne dosáhl nového maxima, a to pouhé tři dny po halvingu.

Dne 23. dubna se podle údajů Glassnode událo přes 926 tisíc transakcí. Dosavadní rekord v počtu transakcí padl v prosinci loňského roku, kdy se během 24 hodin uskutečnilo přes 731 tisíc transakcí. Nové maximum je tak téměř o 200 tisíc vyšší.

Navzdory rekordnímu počtu transakcí se cena BTC stále pohybuje kolem 65 tisíc USD. Její aktuální hodnota činí $69 289 USD.

Zdroj: glassnode.com
Vývoj denního počtu transakcí u BTC

NYSE se chce inspirovat kryptem – v čem konkrétně?

Newyorská burza (NYSE) zvažuje, že by umožnila nepřerušované obchodování s akciemi po celých 24 hodin. Inspiraci nachází na kryptoměnových trzích, které fungují nepřetržitě.

Burza zahájila průzkum, který zjišťuje, zda by o novinku měli účastníci trhu zájem. Iniciativa čelí několika výzvám jako je například nutnost zachovávat na burze dostatek likvidity a zmírnění vypořádacích rizik.

Zdroj: Depositphotos.com
nyse burza
New York Stock Exchange

Eminem novou tváří Crypto.com

Kryptoměnová burza Crypto.com natočila novou reklamu. Hlavní roli svěřila americkému rapperovi Eminenovi. Spot pravidelně poběží v Crypto.com Aréně, kde hrají své domácí zápasy Los Angeles Lakers a měl by se objevit i během závodů Formule 1 nebo během eventů UFC.

Sám Eminem minutovou reklamu zveřejnil na své účtu na sociální síti X:

Jedná se o jeden z nejvýraznějších počinů spojení světové celebrity a kryptoměn v poslední době. Řada lidí se ptá, zda tento trend bude pokračovat. Světové megastar se totiž po pádu FTX z tohoto odvětví razantně stáhly. Někteří totiž FTX propagovali a po kontroverzích s burzou, měli co vysvětlovat lidem, kteří zde utopili své peníze.

Plusy a minusy týdne

Jak vypadal týden z pohledu růstu cen? Dobře si vedl token Helium (HNT), který si připsal skoro 35 %. Zajímavé nárůsty se daly pozorovat i u tokenu Hedera (HBAR), který narostl o více než 20 % a u NEAR Protocolu (NEAR) (růst o téměř 18 %).

Aktuální cena
Změna
Helium / HNT
Načítání
Načítání
Načítání
Hedera Hashgraph / HBAR
Načítání
Načítání
Načítání
Near Protocol / NEAR
Načítání
Načítání
Načítání

Na opačné straně jsme mohli sledovat několik propadů. Token Ethena (ENA) spadl o více než 19 %, pohoršil si i Worldcoin (WLD), a to skoro o 10 %. Dolů šla i Celestia (TIA), která snížila svoji cenu o 12 % a pokles se nevyhnul ani Toncoinu (TON), který si pohoršil taktéž o 10 %.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.