Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
helium
HNT
Kryptoměna Helium (HNT) – Kurz, cena, graf vývoje, kde koupit

$3,37 (75,36 Kč)

-2 % za 7 dní

helium

Kryptoměna Helium (HNT) – Kurz, cena, graf vývoje, kde koupit

Graf HNT

$3,37 (75,36 Kč)

-2 % za 7 dní

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Graf kurzu Helium (HNT)

Kalkulačka: HNT to CZK

HNT
CZK

Často kladené otázky a odpovědi (FAQ)

Co je to kryptoměna Helium (HNT)?

Kryptoměna Helium je unikátní projekt zabývající se tvorbou distribuované internetové sítě. Cílem projektu je poskytnout globální internetové připojení pro IoT zařízení zajišťované tzv. hotspoty fungujícími na decentralizované bázi. Později Helium plánuje přidat i připojení přes 5G síť pro mobilní telefony, více se dočtete níže.

Stručně řečeno, “těžaři” získávají HNT za to, že si pořídí domů či do firem některý z routerů, který je komunitou projektu Helium schválen pro provoz jakožto “hotspot”. Tyto hotspoty využívají technologii označovanou jako LongFi. I když se LongFi může dle názvu podobat WiFi, jedná se ve skutečnosti o úplně odlišnou technologii. LongFi dokáže poskytnout signál na vzdálenost až několika kilometrů, je však omezena velmi nízkou propustností. Proto je určená zejména pro IoT zařízení, což mohou být např. bezpečnostní senzory.

Za provoz hotspotů dostávají uživatelé odměny ve formě tokenů HNT dle unikátního algoritmu Proof of Coverage. Algoritmus náhodně vybírá jednotlivé hotspoty a testuje, zda jejich signál dosahuje na požadovaná místa. Pakliže hotspot testem projde, dostane odměny ve formě mincí HNT – takto funguje “těžba” kryptoměny Helium.

Celý projekt je řízen decentralizovaným způsobem, jehož účelem je mimo jiné např. schvalování nových hotspotů od různých výrobců. Vývojáři projektu Helium také do budoucna připravují provoz na 5G síti, což umožní připojení chytrým telefonům na mobilní internet poskytovaný přes distribuovaná zařízení. Ta těží nové speciální tokeny MOBILE, které se později překonvertují na HNT. Řešení bude fungovat jako služba zvaná Helium Mobile; dle dostupných informací bude její předplatné začínat na 5 USD za měsíc.

Poznámka

Doplnění: Bitrate LongFi nedosahuje vyšších hodnot než pouhých 0,3 Kb/s, což na surfování po internetu skutečně nestačí. Ovšem nespornou výhodou společně s vysokou vzdáleností pokrytí je skutečnost, že LongFi funguje na nelicencovaných frekvenčních pásmech, proto si její vysílač může zapojit doma kdokoliv naprosto zdarma.

To je zásadní rozdíl oproti 4G a 5G sítím, jejichž frekvenční pásma jsou velmi vytížená a tím pádem i zpoplatněná. Je to také mimo jiné jeden z důvodů, proč u mobilních operátorů musíte za internet měsíčně pár set zaplatit a proč bude služba Helium Mobile též zpoplatněna.

Jaký je kurz kryptoměny Helium (HNT)?

Momentálně je kurz kryptoměny Helium přibližně $78,59 ($3,37). Kurz se ale v jeden moment na všech směnárnách a burzách liší z důvodu různých poplatků, ale také z důvodu různé poptávky.

Celý princip je jednoduchý. Hodnota (cena) kryptoměny Helium se vytváří stejně jako hodnota zlata, akcií nebo jakéhokoli jiného produktu. Důležitá je tedy nabídka a poptávka. To, kolik jsou lidé za mince HNT ochotni zaplatit, tvoří jejich cenu.

Kryptoměna Helium je jedním z předních kryptoměnových projektů představujících nová řešení a produkty v kategorii distribuovaného výpočetního výkonu a IoT zařízení. I když tyto služby poskytuje již dlouhou dobu, ve vývoji nezahálí a připravuje rozšíření služeb i pro 5G sítě. Bude-li o její služby zájem, setkáme se s vysokou pravděpodobností i s náležitou reakcí ceny HNT.

Kde je možné Helium koupit?

Helium a další kryptoměny je nejsnazší koupit na online kryptoměnových směnárnách. Mezi takové patří např. CoinBank nebo Kriptomat. Nákup většinou probíhá jednoduše a rychle. HNT je také možno koupit na kryptoměnových burzách, které však obvykle požadují ověření totožnosti obchodníka (tzv. KYC) např. pomocí výpisu z účtu nebo fotografií dokladu prokazující totožnost.

Mezi kryptoměnové burzy, na nichž se kryptoměna Helium obchoduje, se řadí např. Binance, KuCoin, Crypto.com, Bybit a nebo OKX. Protože má kryptoměna HNT vlastní unikátní blockchain, na němž ekosystém DeFi neexistuje, k nalezení na mainstreamových decentralizovaných burzách typu Uniswap či PancakeSwap bohužel není.

Více informací o Helium

KryptoměnaHelium
SymbolHNT
Lze těžit?
Aktuální počet tokenů166 523 345
Maximální počet tokenů223 000 000
Obchodní objem (24h)$2 281 667
Tržní kapitalizace$538 935 057
Změna ceny za 24h-3,7 %
Ohodnoťte kryptoměnu Helium
10
3

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Další Kryptoměny, které by vás mohly zajímat