Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Elon Musk opět šokuje svět – Stal se největším akcionářem platformy Twitter

Publikováno
Elon Musk opět šokuje svět – Stal se největším akcionářem platformy Twitter
Zdroj: Depositphotos.com

Majitel automobilky Tesla, Elon Musk, opět šokoval svět, když byl agenturou Reuters označen za největšího akcionáře společnosti Twitter. Musk údajně vlastní 73,5 milionu akcií této americké sociální platformy, v celkové hodnotě 64 miliard Kč (odpovídá zhruba 9,2% podílu). Musk nakoupil tyto akcie pomocí fondu Elon Musk Revocable Trust. Druhého největšího investora Twitteru, společnost Vanguard, nechal za svými zády, a to s podílem 8,79 %.

Elon Musk je veřejnosti znám také jako pravidelný uživatel této platformy, kterou v minulosti hojně využíval k vyjádření svých postojů a názorů, které mnohdy způsobily rozruch, nejen ve světě financí. Analytici se shodují, že kompletní odkup této společnosti Muskem není vyloučený vzhledem k tomu, že investovaná částka je jenom malou částí celkového kapitálu, kterým podnikatel ze Silicon Valley disponuje.

Akcie společnosti Twitter na tuto zprávu reagovaly extrémním posílením téměř 25 %.

Aktuální dění na akciovém grafu

Akcie Twitter reagovaly na nejnovější zprávy výrazným posílením. Na cenovém grafu vznikla technická formace zvaná Gap, neboli mezera, která je zapříčiněná vysokou poptávkou a chybějící nabídkou. Při takto vytvořených “mezerách”, vznikají na cenovém grafu prázdné cenové úrovně, na které má ovšem trh tendenci se vracet. Díky této vlastnosti se na grafu společnosti Twitter vytvořila zajímavá supportní zóna, která je navíc podpořena 23,6 % Fibonacciho retracementem. Nejbližší rezistentní zóna, která bude trh v případném dalším posilování bránit, se nachází na cenové úrovni 58 USD a je tvořena historickými minimy.

Zdroj: Tradingview.com
Denní akciový graf společnosti Twitter
Denní akciový graf společnosti Twitter

Závěr

V případě silných fundamentálních zpráv, které skutečně otřesou trhem, je nutné počítat se zvýšenou volatilitou, která může přinést jak zajímavé zisky, tak také extrémně zvyšuje riziko ztráty. Proto obchodování v obdobích zvýšené volatility není z dlouhodobého pohledu doporučováno.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.