Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Dluhopisy republiky: Už zbývá jen poslední den na pojištění se proti inflaci

Publikováno
Dluhopisy republiky: Už zbývá jen poslední den na pojištění se proti inflaci
Zdroj: depositphotos.com

Inflace poroste i v příštím roce, což bude mít za následek rekordní zdražování prakticky veškerého zboží a služeb. Hned začátkem roku by se výše inflace měla vyšplhat téměř na 8 %, což bude nejvíce od roku 2008. Stát však nabízí možnost pojistit se proti tomuto růstu prostřednictvím Dluhopisů republiky, do kterých můžete investovat do 23. prosince.

Řešením jsou protiinflační dluhopisy

Nejlepší obranou před inflací je nepochybně investování, díky kterému můžete své finance zhodnotit i o desítky procent. Většina klientů bank bohužel vsází pouze na spořící účty či termínované vklady, u kterých se sice zvýšila úroková sazba, ale i přesto nedokážou čelit neúprosné inflaci.

Proto je třeba hledat mnohem efektivnější alternativy, které vám nabídnou nízké riziko a zároveň i vysoké zhodnocení. Východisko z této situace může nabízet samotný stát, a to konkrétně Ministerstvo financí. To nabízí protiinflační dluhopisy s názvem Dluhopisy republiky, které vám zaručí, že výše zhodnocení bude téměř odpovídat míře inflace.

Čas máte do 23. prosince

Zájemci o dluhopisy mají čas do 23. prosince, do kdy o ně musí nejen požádat, ale také je uhradit. Učinit tak mohou buď online nebo na jedné z poboček ČSOB. Všem žadatelům budou dluhopisy předány 1. ledna.

Podle dat Ministerstva financí je zájem o Dluhopisy republiky několikanásobně vyšší než v minulých letech. Odborníci se navíc obávají, že by se mohlo jednat o poslední nabídku těchto dluhopisů, a to především kvůli rychle rostoucí inflaci. Ve výsledku by se totiž státu mohla výplata výnosů na dluhopisech pořádně prodražit.

Zdroj: Kurzy.cz
Inflace v říjnu letošního roku dosáhla 5,8 %.
Inflace v říjnu letošního roku dosáhla 5,8 %

Inflace poroste i nadále

V říjnu letošního roku se inflace pohybovala okolo 5,8 procent, což však byla jen předzvěst jejího rychlého růstu. Začátkem roku bychom mohli být svědky největšího růstu inflace od roku 2008. Její výše by se měla vyšplhat až na 8 %, přičemž by mohla začít klesat až koncem příštího roku.

To bude mít samozřejmě vliv na výnosy z dluhopisů, které se řídí výší inflace v říjnu roku, kdy je vyplácen. Podle odhadů by se v danou dobu měla inflace pohybovat okolo 5 %. Zhodnocení u Dluhopisů republiky tedy bude stále vyšší než u běžných spořících produktů.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎