Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Darujte k Vánocům Dluhopisy Republiky – Víte, kde je nakoupit?

Darujte k Vánocům Dluhopisy Republiky – Víte, kde je nakoupit?

Letošní podzim bude ve znamení státních dluhopisů, nebo chcete-li, Dluhopisů Republiky – páté upisovací období začalo 16. září a potrvá až do 20. prosince. V předchozí, čtvrté emisi (červenec-září 2019) stát i přes nepříliš vysoký zájem, přišel na více než 1,2 miliardy korun, a to na dluhopisech určených čistě fyzickým osobám. Celkově si ve čtvrté emisi nakoupilo státní dluhopisy 2015 lidí 

Tentokrát jsou lidem nabízeny dluhopisy tří druhů – reinvestiční, protiinflační a fixní dluhopis. Fixní státní dluhopis je pro zájemce atraktivní konstantní výší výnosu v každém roce, procento je stanoveno na 1,25 p. a. Podobně je na tom reinvestiční dluhopis, u něj však výnosy každým rokem rostou a průměrný výnos dluhopisu byl stanoven na 1,42 % p. a. Jistotu minimálně 0,5 % zisku nad inflací má držitel protiinflačního dluhopisu. 

Zájemci mohou objednávat dluhopisy každý den z výše zmíněného období, omezení počtu objednaných dluhopisů je minimálně 1 tisíc ks a maximálně 5 mil. kusů na fyzickou osobu pro jeden druh Dluhopisu Republiky. Všechny tři emise Dluhopisu Republiky jsou splatné v době do 6 let od data emise

Chcete-li darovat dluhopis jako vánoční dárek, zájemci mohou získat dárkový certifikát těchto státních dluhopisů na pobočkách České národní banky, a. s., ty jim pak budou doručeny Českou poštou.

Reinvestiční dluhopis bude ke koupit také v pobočkách ČSOB, a. s. Pamatujte také na to, že pro zcela nové kupující je objednávka Dluhopisů Republiky zpoplatněna částkou 500 Kč – pokud chcete ušetřit a platit pouze 250 Kč, je nutné nakoupit také reinvestiční dluhopis v minimální hodnotě 1000 Kč. Od loňského prosince platí také povinnost mít elektronický přístup ke svému majetkovému účtu.

Uvažujete o koupi dluhopisů, či jste již majiteli některých z jejich druhů? Podělte se v komentářích o své zkušenosti se státními dluhopisy.

Více o státních dluhopisech se dozvíte zde: 

Líbil se vám tento článek?
6
2

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.