Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Česká developerská společnost Sekyra Group vydává čtyřleté dluhopisy s výnosem 4,8 % p.a.

Publikováno
Česká developerská společnost Sekyra Group vydává čtyřleté dluhopisy s výnosem 4,8 % p.a.
Zdroj: sekyragroup.cz

Dluhopisy developerských firem jsou mezi investory velice populární a v poslední době je z čeho vybírat. V roce 2020 probíhaly mnohamiliardové emise dluhopisů společností CPI, Redstone a MSI Capital. Začátkem letošního roku vydala dluhopisy developerská společnost Trigema s 5% výnosem. Teď se ke svým konkurentům přidává společnost Sekyra Group, která nabízí čtyřleté dluhopisy s výnosem 4,8 % p. a.

Popularita českých developerských dluhopisů

Proč jsou dluhopisy českých developerských firem tolik oblíbené? V současné nejisté době nabízí investorům poměrně atraktivní výnos (zejména oproti např. spořicím účtům nebo termínovaným vkladům). Navíc se obvykle jedná o stabilní společnosti, které nemají problém dostát svým závazků a mají zdravé hospodaření. Kromě toho podnikají ve velmi atraktivním realitním sektoru, kde dlouhodobě poptávka převyšuje nabídku (více o investování do nemovitostí).

Pro samotné společnosti pak představují hlavní výhodu podmínky, za kterých mohou získat peníze. Ty jsou často příznivější než v bance. Díky tomu efektivně získají prostředky pro rozvoj svých projektů.

Společnost Sekyra Group

Zdroj: byznys.ihned.cz
Ludek-Sekyra-majitel-ceske-developerske-spolecnost-sekyra-group
Luděk Sekyra, majitel české developerské společnosti Sekyra Group

Zdroj: sekyragroup.cz

Logo-Sekyra-Group-ceska-developerska-spolecnost

Společnost Sekyra Group je českou developerskou firmou, která proměňuje tvář Prahy více než 20 let. V roce 1996 ji založil Luděk Sekyra, který je podle časopisu Forbes 46. nejbohatším Čechem.

Sekyra Group se zaměřuje především na realitní investice a development v oblasti komerčních i rezidenčních nemovitostí.

Mezi úspěšně realizované projekty patří například vybudování sídel předních firem jako je Nestlé, T-Mobile nebo Skanska. V současné době rozvíjí projekty v oblasti rezidenčního bydlení Rohan City, Smíchov City a Žižkov City. Cílem společnosti je přeměnit zanedbané brownfieldy v moderní městské čtvrti pro skutečný život.

Čtyřleté dluhopisy s fixním úrokem 4,8 %

Společnost Sekyra Group aktuálně nabízí zájemcům první emisi dluhopisů v celkové výši 500 milionů Kč s fixním úrokem 4,8 %, který bude vyplácet pololetně. Dluhopisy mají splatnost 4 roky a jsou nabízeny prostřednictvím veřejné nabídky od poloviny června. Administrátorem a manažerem emise je společnost Cyrrus.

Finanční prostředky chce Sekyra Group použít na rozvoj čtvrtí v širším centru Prahy a realizaci projektů Rezidence Opatov a Rezidence Čakovice.

Výkonný ředitel společnosti Sekyra Group, Leoš Anderle, uvedl, že společnost chce dát lidem možnost podílet se na nejvýznamnější proměně města v moderních dějinách Prahy. Zdůrazňuje také, že dluhopisy mohou být zajímavou volbou pro lidi, kteří se nechtějí o nemovitosti aktivně starat nebo si nemohou dovolit koupit celý byt.

V neposlední řadě jsou vhodným způsobem diverzifikace investičního portfolia – zejména v době, kdy se stále častěji mluví o předražených akciích a zvyšující se inflaci.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Ahoj, jmenuji se Michaela Benkovičová a pro Finex pracuji jako externí redaktorka. Připravuji pro Vás články z investičního i podnikatelského světa.

Zájem o finance se ve mě zrodil zřejmě v okamžiku, kdy jsem dostala své první “spořící prasátko” (takže dááááávno). Od té doby jsem tak nějak tušila, že toto “prasátko” nemůže být jediná cesta k finanční nezávislosti.

Vysoká škola ekonomická byla jasnou volbu a nastupovala jsem tam s velikým očekáváním. Po 5ti letech jsem školu úspěšně dokončila a přesto, že jsem získala spoustu znalostí, mi nikdo nebyl schopen odpovědět na otázku “kde a do čeho investujete vy a jak to mám udělat já?”.

Tak jsem se vzdělávala dál a už teď vím, že tato cesta nikdy neskončí. Mojí obrovskou vášní jsou nemovitosti, ale investuji i do akcií a kryptoměn. Jsem velkou zastánkyní finanční gramotnosti a práce na dálku.

Mým cílem je dosáhnout finanční a časové svobody a pomoci ostatním lidem zorientovat se ve financích, případně je inspirovat k tomu, aby se o své finance starali lépe. Mimo práce pro Finex, se starám o finance českého start-upu a několika SVJ.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.