Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Buffettova TOP akcie má našlápnuto ke značnému růstu!

Je tu spousta indicií, které nasvědčují růstu volného cash flow společnosti Occidental Petroleum v příštích letech. To by mělo těšit její akcionáře, mezi které patří i Warren Buffett.

Buffettova TOP akcie má našlápnuto ke značnému růstu!
Zdroj: Midjourney AI

Warren Buffett vidí ve společnosti Occidental Petroelum potenciál, díky kterému ji považuje za “věčnou akcii”.

Berkshire Hathaway drží ve společnosti významný podíl asi 28 % všech akcií a je to 6. největší držba Buffettova konglomerátu, která představuje přes 4 % jeho investičního portfolia.

Occidental Petroleum se nyní připravuje na výrazný růst v příštích několika letech. Očekává se, že několik katalyzátorů zvýší volný cash flow společnosti do druhé poloviny roku 2026 o více než 2 miliardy dolarů ročně.

Důležitá akvizice

Nejbližším faktorem pozitivně ovlivňujícím příjmy Occidental Petroleum je připravovaná akvizice soukromé ropné společnosti CrownRock za 12 miliard dolarů.

Tato akvizice, oznámená v prosinci loňského roku, posílí pozici společnosti v Permské pánvi – jedné z nejplodnějších oblastí těžby ropy na světě.

Očekává se, že CrownRock zvýší produkci společnosti o 170 000 barelů ropného ekvivalentu denně.

Tato produkce s vysokou marží zvýší roční volný cash flow Occidental přibližně o miliardu dolarů za předpokladu průměrné ceny ropy 70 dolarů za barel.

Současná cena ropy se však pohybuje nad touto úrovní. Pokud ceny ropy zůstanou na současné úrovni nebo se zvýší, benefity z akvizice CrownRocku by mohly být ještě vyšší.

Aktuální vývoj ceny ropy

V roce 2022 Occidental Petroleum vygeneroval volný cash flow ve výši přibližně 5,5 miliardy dolarů.

Miliarda navíc z CrownRocku poskytuje více prostředků na splácení dluhu, expanzní projekty a vracení hodnoty akcionářům prostřednictvím dividend a zpětného odkupu akcií.

V očekávání tohoto zvýšeného cash flow společnost již zvýšila dividendu o 22 %.

Příjmy z kapitálové investice

Hlavním zdrojem příjmů Occidental Petroleum zůstává těžba ropy a zemního plynu. Společnost se však snaží snížit volatilitu spojenou s cenami komodit diverzifikací svých zdrojů příjmů.

Společnost chce do druhé poloviny roku 2026 generovat více než 1 miliardu dolarů dodatečného ročního volného cash flow z jiných zdrojů než z ropy a plynu.

Významná část tohoto dodatečného peněžního toku bude plynout z kapitálové investice Occidental Petroleum do společnosti Western Midstream Partners.

Tento podnik, který je hlavní komanditní společností (MLP), v nedávné době uzavřel několik transakcí, jejichž cílem bylo změnit pozici jejího portfolia a kapitálové struktury.

Aktuální vývoj ceny akcií Western Midstream Partners

Načítání
Načítání
Kupte si akcie WES Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Tyto změny umožňují Western Midstream zvýšit v letošním roce distribuci o 52 % a jako největší investor ve společnosti získá Occidental Petroleum z této investice přibližně 240 milionů dolarů dodatečného ročního příjmu.

Další zdroje příjmů a úspor

Další důležitou oblastí, na kterou se Buffettova oblíbená společnost zaměřuje, jsou její chemické provozy, známé jako OxyChem.

Tyto provozy díky investicím Occidental Petroleum přispějí k dodatečnému ročnímu volnému peněžnímu toku částkou přibližně 325 milionů dolarů.

Poznámka

Společnost investovala značné prostředky do posílení stávajících závodů a modernizace závodu v Battlegroundu. Předpokládá se, že tyto projekty budou uvedeny do provozu do poloviny roku 2026 a do roku 2027.

K růstu volných peněžních toků společnosti má přispět i její stoprocentně vlastněný podnik na zpracování a přepravu ropných produktů. Očekává se, že vypršení platnosti některých smluv v příštích několika letech povede k trvalým úsporám nákladů.

Tyto úspory zvýší roční volný cash flow společnosti do roku 2026 o 400 milionů dolarů.

Aktuální vývoj akcií Occidental Petroleum

Načítání
Načítání
Kupte si akcie OXY Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Kromě toho společnost plánuje do roku 2026 splatit dluh ve výši 3,7 miliardy dolarů, což dále zvýší volný peněžní tok.

Díky těmto četným katalyzátorům je Occidental Petroleum v dobré pozici, aby do druhé poloviny roku 2026 výrazně vylepšila svůj cash flow. Tento očekávaný růst v kombinaci s potenciálem vyšších cen ropy by mohl investorům přinést značné zisky.

Uvažujete o investování do akcií Occidental Petroleum? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.