Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin poskočil nad 70 000 USD. Analytici očekávají růst k 83 000 USD

Po delší odmlce zažil Bitcoin prudký růst a oživil celý kryptotrh. Technická analýza, historické vzorce i makroprostředí naznačují další růst ceny.

Bitcoin poskočil nad 70 000 USD. Analytici očekávají růst k 83 000 USD
Zdroj: depositphotos.com

Bitcoin (BTC) se po deseti dnech poklesu vrátil k růstu, když v pondělí znovu překonal hranici 70 000 USD. Ostatní kryptoměny ho následovaly a také připisovaly významné zisky.

Odborníci nyní odhadují, co by tento pohyb mohl znamenat pro další vývoj ceny největší světové kryptoměny podle tržní kapitalizace.

Oživení kryptotrhu

Do pondělního odpoledne vstoupil Bitcoin s cenou, která se pohybovala kolem hranice 67 000 USD. Pak ale během několika hodin vzrostl až o 7 % a večer dokonce překonal 71 000 USD. V úterý lehce zkorigoval a osciluje kolem 70 000 USD.

Zajímavé je, že tato cenová akce nevyvolala vlnu likvidací krátkých pozic, což svědčí o malém počtu shortujících obchodníků.

Krátké pozice na Bitcoin, které pondělní růst zlikvidoval, činily pouze 53 milionů USD, což je méně, než denní průměr poslední doby. Celkem bylo zlikvidováno asi 129 milionů USD v medvědích pákových pozicích napříč celým trhem.

Bitcoin totiž pochopitelně následovaly i altcoiny, nejvíce rostl dogwifhat (WIF), Internet Computer (ICP) a Aptos (APT).

Aktuální cena
Změna
Dogwifhat / WIF
Načítání
Načítání
Načítání
Internet Computer / ICP
Načítání
Načítání
Načítání
Aptos (APT) / APT
Načítání
Načítání
Načítání

Prudký nárůst cen naznačuje, že trh možná opouští svou korekční fázi, v níž Bitcoin minulý týden klesl z rekordních hodnot nad 73 000 USD až k 61 000 USD.

Prognózy pro Bitcoin

Markus Thielen, zakladatel analytické společnosti 10x Research, upozornil na význam překonání vrcholu Bitcoinu z roku 2021 ve výši 69 000 USD.

Z historického hlediska, když Bitcoin znovu testoval a překonal předchozí vrcholy tržního cyklu, se pak často pouštěl do výrazných rallies.

Tento vzorec spolu s pozorováním, že Bitcoin má tendenci dosahovat silných výkonů během volebních let v USA (s historickým nárůstem o 100 až 200 %) vytváří základ pro optimistické prognózy pro tuto kryptoměnu v pozdějším období roku.

10x Research identifikovala potenciál pro Bitcoin, který může po proražení konsolidačního vzorce směrem vzhůru směřovat k novým historickým maximům.

Formace symetrického trojúhelníku, klasického obrazce technické analýzy, naznačuje růst ceny z úrovně 63 000 USD o 15 000 až 20 000 USD, což by mohlo hodnotu Bitcoinu posunout až na 83 000 USD.

Zdroj: 10xresearch.co
Symetrický trojúhelník v grafu Bitcoinu
Symetrický trojúhelník v grafu Bitcoinu

Tuto dynamiku dále podporují holubičí postoje několika centrálních bank, včetně signálů z Federálního rezervního systému, které naznačují ochotu tolerovat vyšší inflaci a i při ní snížit úrokové sazby 3x během tohoto roku.

Zdá se tedy, že scéna je připravena a Bitcoin může letos zase zářit. Thielen prohlásil, že horní odhad ceny Bitcoinu je na úrovni 102 000 USD.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.