Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin jde na 50 000 USD, vyplývá z tohoto vzorce

Prudký pokles Bitcoinu by mohl ještě pokračovat. Tvrdí to několik analytiků a mají pro to dostatek různých argumentů.

Bitcoin jde na 50 000 USD, vyplývá z tohoto vzorce
Zdroj: breezyscroll.com

Odborníci z 10x Research předpověděli pokles ceny Bitcoinu (BTC) z 60 000 USD pod 57 000 USD, ke kterému 4. července skutečně došlo.

Tento prudký pokles by navíc podle nich mohl být jen začátkem, přičemž může pokračovat až na 50 000 USD.

Proražení psychologické hranice 60 000 USD směrem dolů totiž signalizuje významnou změnu v tržním sentimentu. 10x Research přičítá tuto změnu skutečnosti, že nákupní toky vysychají, zatímco prodejní tlaky sílí.

“Naše data z počátku června již naznačovala, že trh je překoupený a zralý na korekci,” uvedl Markus Thielen, zakladatel 10x Research.

Hluboký víkendový propad

Pokles ceny Bitcoinu výrazně ovlivnil sentiment investorů, likviditutržní kapitalizaci BTC, která spadla na 1,1 bilionu USD, a také ho doprovázel 57% nárůst objemu obchodů.

Cena Bitcoinu se ale na 57 tisících nezastavila a během prodlouženého víkendu si dvakrát sáhla až pod 54 tisíc USD.

Podle zprávy 10x Research jsou zde po prolomení podpory 60 000 USD “ochotni nakupovat jen špatně informovaní obchodníci”.

Výprodej souvisí s očekávanými náhradami Mt. Gox ve výši 8,5 miliardy USD v BTC, které mají začít v červenci.

Zpráva udržuje opatrný výhled na cenu BTC a radí obchodníkům, aby upřednostňovali řízení rizik při přípravě na pokračující volatilitu.

V 10x Research to věděli dřív

“Varovali jsme, že toto není čas být samolibý,” řekl Thielen a přidal, že růst BTC na konci května a června “byl poháněn očekáváním schválení ETH ETFs ze strany SEC, ale nadměrné pozice vedly k nevyhnutelné korekci”.

10x Research před poklesem skutečně varovala už před 2 týdny a to na základě formace double top, kterou graf ceny Bitcoinu vytváří.

Jde o vzorec technické analýzy, kdy cenová křivka vytvoří dva nápadné vrcholy na podobné úrovni mezi nimiž proběhl pokles. Pod dnem tohoto poklesu se dá najít úroveň supportu, kterou když cena prorazí, poklesne pak ještě víc a to o rozdíl mezi touto podporou a vrcholy double topu.

Zdroj: x.com/10x_research
Bitcoin double top
Bitcoin formuje double top

10x Research tvrdí, že proražení klíčové úrovně pro těžaře Bitcoinu a kupce spotových Bitcoin ETFs znamená, že pokles cen “může akcelerovat, jakmile se podpora prolomí a prodejci budou hledat likviditu”.

Zisky dlouhodobých držitelů

Podle nedávné analýzy od CryptoQuant je sestupný trend způsoben dlouhodobými držiteli, kteří inkasují značné zisky.

Dne 3. července spent output profit ratio (SOPR) dlouhodobých držitelů přesáhla hodnotu 10, což znamená, že BTC se prodával alespoň za 10násobek jejich původní nákupní ceny.

Analýza ukazuje, že největší měrou přispěli k vybírání profitů dlouhodobí držitelé, kteří své mince drželi přibližně 5 až 7 let.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.