Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin zažil největší propad za posledních 97 dní! Výborná šance na nákup?

Krize nebo příležitost k nákupu? Tuto otázku si po pondělním propadu trhu klade asi většina kryptoměnové komunity. A co vlastně výprodeje způsobilo?

Bitcoin zažil největší propad za posledních 97 dní! Výborná šance na nákup?
Zdroj: depositphotos.com

Bitcoin (BTC), největší kryptoměna podle tržní kapitalizace, v pondělí zaznamenal největší propad za posledních 97 dní, když jeho cena klesla až pod 59 tisíc USD.

Zdroj: tradingview.com
Včerejší propad Bitcoinu byl největší za posledních 97 dnů
Včerejší propad Bitcoinu byl největší za posledních 97 dnů

Dramatický pokles může na první pohled vypadat jako důvod k obavám, ale pro některé investory představuje výbornou příležitost k nákupu.

Pojďme se podívat na hlavní katalyzátor propadu a důvody, proč někteří odborníci věří, že by současná situace mohla být považována za vhodný moment k investici.

Zprávy od Mt. Gox jako klíčový spouštěč

Jedním z hlavních faktorů, který přispěl k nedávnému poklesu ceny Bitcoinu, je očekávaná distribuce bitcoinů z bývalé burzy Mt. Gox.

Zdroj: mtgox.com
Oznámení o zahájení vypořádání věřitelů
Oficiální oznámení o zahájení vypořádání věřitelů

Tato kryptoměnová burza, která byla jednou z největších na světě, zkrachovala v roce 2014 po masivním hacku, kdy bylo ukradeno přibližně 850 000 BTC.

Po letech právních sporů a vyšetřování se nyní očekává, že se bitcoiny od začátku července začnou vracet původním majitelům. Podle posledních zpráv by mělo být rozděleno zhruba 9 miliard USD v Bitcoinu (BTC) a Bitcoin Cash (BCH).

Distribuce vyvolává obavy, že mnoho z bitcoinů bude okamžitě prodáno na trhu vzhledem k tomu, že když je měly jejich právoplatní držitelé naposledy pod kontrolou, byla jejich cena pouze zlomkem dnešní hodnoty.

Vývoj hodnoty Bitcoinu za posledních 10 let

Strach z masivního prodeje vedl k současnému propadu ceny, protože investoři se obávají zvýšené nabídky, která má potenciál tlačit na trh a negativně ovlivnit cenu.

Pohled na širší trh kryptoměn

Propad Bitcoinu se samozřejmě odrazil i na širším trhu kryptoměn.

Ethereum (ETH), druhá největší kryptoměna dle tržní kapitalizace, také zaznamenala pokles, i když méně výrazný. Cena ETH vůči BTC v posledním týdnu rostla.

Solana (SOL), která se stává stále populárnější díky své rychlosti a nízkým transakčním nákladům, rovněž utrpěla ztráty, stejně tak memetokeny na ní se nacházející, zejména dogwifhat (WIF).

Smartchain však zůstává atraktivní volbou díky svým technickým výhodám a rostoucí komunitě. Její schopnost zpracovávat velký objem transakcí s nízkými náklady ji činí vhodným konkurentem k Ethereu.

Naopak na druhé straně zažívá růst kryptoměna Toncoin (TON). Její úspěch naznačuje, že na trhu stále existují příležitosti pro růst, a to i během obecného poklesu.

Optimistický pohled: Příležitost k nákupu

Navzdory poklesu mnoho analytiků a odborníků nevidí v současné situaci problém. Naopak!

Historie ukazuje, že Bitcoin zažil mnoho podobných propadů, po kterých následoval růst. Například po velkém propadu v roce 2018 se Bitcoin zotavil a dosáhl nových historických maxim.

Pokud se znovu podíváte na graf výše, připomenete si, že cesta Bitcoinu nevedla vždy jen přímo nahoru, avšak v dlouhodobém horizontu cena stoupá.

Investoři, kteří věří v dlouhodobý potenciál Bitcoinu, mohou vidět současnou cenu jako výhodnou příležitost ke koupi aktiva, které dlouhodobě roste a nyní je ve slevě.

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
1

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.