Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » [Bitcoin] Analýza 13. 3. 2020 – Našel dnes Bitcoin své dno a můžeme se odrazit?

[Bitcoin] Analýza 13. 3. 2020 – Našel dnes Bitcoin své dno a můžeme se odrazit?

[Bitcoin] Analýza 13. 3. 2020 – Našel dnes Bitcoin své dno a můžeme se odrazit?

Vítejte u další naší páteční analýzy. Před týdnem se Bitcoin pohyboval na ceně 9 000 dolarů a náš článek směřoval k tomu, že nás velmi pravděpodobně čeká pokles ceny k 7 700 USD, kde by Bitcoin mohl najít své dno.

Jak je vidět, Bitcoin tam na malou chvíli své cenové dno našel, ale následně jsme byli svědky obrovského propadu, kdy jen během včerejší svíce vidíme, že se Bitcoin propadl z hodnoty kolem 8 000 dolarů až na cenu 4 776 dolarů – tedy o 40 %.

Brzy ráno poté propad ještě pokračoval a aktuální dno vidíme na ceně 3 850 dolarů. (Údaje o cenách jsou ze směnárny Bitstamp)

Abychom se dostali do kontextu toho, co se může na trzích dít dále, měli bychom se nejprve podívat na dlouhodobý obrázek.

Na grafu níže konkrétně najdete týdenní graf celého cenového vývoje BTC s vyznačeným logaritmickým trendovým kanálem, ve kterém se BTC po celou svoji historii již od svých prvních obchodních dní pohybuje.

Logaritmický trendový kanál BTC na týdenním grafu
Logaritmický trendový kanál BTC na týdenním grafu

Jak je na první pohled vidět, poprvé v historii se nyní pohybujeme pod supportní linií, což býkům aktuálně moc nepřiidává na jistotě.

Chci zde ale ukázat něco jiného – spousta lidí říká, že za propad může čistě panika z koronaviru.

Ikdyž to může být jeden z faktorů, je zajímavé, že propad začal takto silně přesně ve chvíli, kdy se cena právě pod tuto supportní linii logaritmického kanálu na dlouhodobém grafu dostala.

Níže můžete vidět tu stejnou supportní linii, tentokrát ale na krátkodobějším grafu. Ve chvíli, kdy se prolomila, začal ten opravdový pád.

Reakce ceny bitcoinu na prolomení této linie
Reakce ceny bitcoinu na prolomení této linie více zblízka

Kontext je tedy takový, že abychom se opět mohli bavit o nějakém přechodu do rostoucího trendu, bude se muset cena opět dostat dovnitř tohoto kanálu, což nebude snadné.

Zároveň je dobré mít na paměti, že toto Bitcoin v historii ještě nikdy neudělal. Může tedy jít o přerušení 10-letého býčího trhu?

Ještě je moc brzy soudit, ale potenciálně se to stát může.

Nyní se pojďme podívat na strukturu na lineárním grafu. To, co jsem zmiňoval už ve včerejším článku, byla supportní trendová linie (v následujícím grafu vyznačená přerušovanou čarou) a horizontální úroveň kolem ceny 4 150 dolarů.

A jak můžete vidět na následujícím grafu, obě tyto úrovně cena během posledních 24 hodin otestovala a odrazila se od nich nahoru.

otestování důležitých cenových úrovní
Otestování důležitých cenových úrovní

Pokud má mít Bitcoin naději na přechod zpět do býčího trendu v následujících týdnech, cena se už musí udržet nad touto supportní trendovkou. Což znamená, že nejnižší body celého tohoto pohybu dolů by pravděpodobně mělo být dané.

Když se podíváme na celý obrázek, tak je patrné, že se pohybujeme ve velkém trojúhelníku.

Hlavní rezistence, kterou nyní budeme sledovat, je 6 427 – 6 544 USD. Jednak je to důležitá horizontální úroveň už z roku 2018 a jednak je to zároveň pivotní úroveň tohoto trianglu (= středová linie, kolem které cena osciluje).

Trojúhelníková formace na grafu BTC/USD
Trojúhelníková formace na grafu BTC/USD

V nejbližší době bychom tedy mohli očekávat otestování ceny cca 6 500 USD ze spodní strany.

Další vývoj bude záležet na reakci na tuto cenovou úroveň a na základě toho se nám otevírá mnoho scénářů. Ten, který mi v tuto chvíli připadá nejpravděpodobnější, je vyznačený v grafu níže.

Předpokládaný scénář vývoje BTC/USD - moje predikce
Předpokládaný scénář vývoje BTC/USD – moje predikce

Samozřejmě vše stojí a padá na tom, že BTC bude schopný udržet tuto supportní trendovku.

Shrnutí analýzy momentální situace na BTC

Bitcoin se nachází ve fázi, jakou jsme pravděpodobně v jeho historii ještě nezažili. Do milionkrát zmiňovaného halvingu zbývají pouhé 2 měsíce a Bitcoin se propadl pod support logaritmického trendového kanálu. Jako důsledek jsme viděli odepsání více než 40 % jeho hodnoty během jediného dne!

Je dobré si uvědomit, že po halvingu se budou náklady na vytěžení jednoho Bitcoinu pohybovat kolem 8 tis USD a pokud by v té chvíli byla cena nižší, bude muset spousta těžařů vypnout stroje, což celou síť oslabí.

Už zde tedy nejde jen o čáry na grafu, ale Bitcoin má velmi omezený čas na to, aby se cena dostala aspoň na budoucí těžební náklady, jinak to pro celý ekosystém znamená silné oslabení.

Dle technické analýzy to stále možné je, ale je potřeba aspoň udržet supportní trendovou linii velkého trianglu. Na té bychom v dalších týdnech mohli sledovat akumulaci před pohybem nahoru. Toto je kritické pro udržení dlouhodobého uptrendu.

Otázkou však zůstává nejen vývoj Bitcoinu jako takového, ale také trhů celého světa – akcie, komodity, nemovitosti, trh práce,…

Reklama
Reklama

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
  • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+0,82%
Aktuální cena
$26 410
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-0,48%
Aktuální cena
$1 839
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-7,8%
Aktuální cena
$258,1

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo