Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin se DNES propadl o 30 % až na 6 000 USD. Co bude dál?

Publikováno
Bitcoin se DNES propadl o 30 % až na 6 000 USD. Co bude dál?

Dnešní výrazný pohyb ceny Bitcoinu byl naprosto netechnický – pouze a jednoduše silný propad způsobený pravděpodobně panikou kolem koronaviru, který byl ještě umocněn long squeezy a likvidací pozic v hodnotě dosahující stovek milionů dolarů.

Od rána BTC odepsal téměř 30 % s prozatímním minimem přesně na ceně 5 600 USD. Hlavní je ale otázka: Co bude dál? 

Scénář, který jsem měl v hlavě od konce roku, ale nepovažoval jsem jej za realistický, byl, že celý pohyb z ceny 14 000 USD z loňského června až na dno kolem 6 500 USD (koncem roku 2019) byl jen první leg větší korekční struktury.

Celkově bychom v takové chvíli sledovali něco jako velkou ABC korekci.

Potenciální ABC korekce
Potenciální ABC korekce

Když se podíváme na supportní strukturu, tak nejdůležitější cluster je 5 650 – 4 900 USD. V této zóně mě nejvíce bude zajímat reakce na level 5 325 USD.

Pokud by došlo k proražení supportu, máme níže ještě jednu neotestovanou úroveň, a to 4 450 – 4 150 USD. Na tyto úrovně vychází krásně i vyznačené fibonacciho hladiny.

Potenciální reverzní zóny aktuálního pohybu dolů
Potenciální reverzní zóny aktuálního pohybu dolů

Problém tohoto scénáře ale je, že aktuální pohyb dolů je extrémně dynamický a má ostřejší úhel, než vlna A. Je na místě tedy opatrnost a nespoléhat se jen na supportní zóny, ale měli bychom se dívat na reverzní formace a signály price action před vstupem do jakýchkoliv obchodů.

Krátkodobý scénář, který pravděpodobně rozvedeme více v příští analýze v pátek, by mohl být menší pullback k 6 800 – 7 300 USD, po čemž bychom mohli vidět ještě jeden leg dolů pro vyplnění supportní zóny až k cca 4 900 USD.

Po něčem takovém bychom mohli mít opravdu dokončeonu celou korekci a teoreticky bychom se mohli dívat na pohalvingový růst.

Možný krátkodobý scénář na BTC/USD
Možný krátkodobý scénář na BTC/USD

To vše ale pouze za předpokladu, že momentálně nastávající karantény a omezení provozu podniků po celé Evropě bude fungovat a pandemie koronaviru se nebude zhoršovat.

.

Co si o tomto propadu myslíte vy? Nechali jste se pohybem vycukat a své poslední mince jste prodali, nebo naopak takový propad považujete za skvělou nákupní příležitost? Napište nám níže do komentářů!

Líbil se vám tento článek?
5
1

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.