Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměny » Bitcoin se DNES propadl o 30 % až na 6 000 USD. Co bude dál?

Bitcoin se DNES propadl o 30 % až na 6 000 USD. Co bude dál?

Bitcoin se DNES propadl o 30 % až na 6 000 USD. Co bude dál?

Dnešní výrazný pohyb ceny Bitcoinu byl naprosto netechnický – pouze a jednoduše silný propad způsobený pravděpodobně panikou kolem koronaviru, který byl ještě umocněn long squeezy a likvidací pozic v hodnotě dosahující stovek milionů dolarů.

Od rána BTC odepsal téměř 30 % s prozatímním minimem přesně na ceně 5 600 USD. Hlavní je ale otázka: Co bude dál? 

Scénář, který jsem měl v hlavě od konce roku, ale nepovažoval jsem jej za realistický, byl, že celý pohyb z ceny 14 000 USD z loňského června až na dno kolem 6 500 USD (koncem roku 2019) byl jen první leg větší korekční struktury.

Celkově bychom v takové chvíli sledovali něco jako velkou ABC korekci.

Potenciální ABC korekce

Potenciální ABC korekce

Když se podíváme na supportní strukturu, tak nejdůležitější cluster je 5 650 – 4 900 USD. V této zóně mě nejvíce bude zajímat reakce na level 5 325 USD.

Pokud by došlo k proražení supportu, máme níže ještě jednu neotestovanou úroveň, a to 4 450 – 4 150 USD. Na tyto úrovně vychází krásně i vyznačené fibonacciho hladiny.

Potenciální reverzní zóny aktuálního pohybu dolů

Potenciální reverzní zóny aktuálního pohybu dolů

Problém tohoto scénáře ale je, že aktuální pohyb dolů je extrémně dynamický a má ostřejší úhel, než vlna A. Je na místě tedy opatrnost a nespoléhat se jen na supportní zóny, ale měli bychom se dívat na reverzní formace a signály price action před vstupem do jakýchkoliv obchodů.

Krátkodobý scénář, který pravděpodobně rozvedeme více v příští analýze v pátek, by mohl být menší pullback k 6 800 – 7 300 USD, po čemž bychom mohli vidět ještě jeden leg dolů pro vyplnění supportní zóny až k cca 4 900 USD.

Po něčem takovém bychom mohli mít opravdu dokončeonu celou korekci a teoreticky bychom se mohli dívat na pohalvingový růst.

Možný krátkodobý scénář na BTC/USD

Možný krátkodobý scénář na BTC/USD

To vše ale pouze za předpokladu, že momentálně nastávající karantény a omezení provozu podniků po celé Evropě bude fungovat a pandemie koronaviru se nebude zhoršovat.

.

Co si o tomto propadu myslíte vy? Nechali jste se pohybem vycukat a své poslední mince jste prodali, nebo naopak takový propad považujete za skvělou nákupní příležitost? Napište nám níže do komentářů!

Sdílejte tento článek

Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
Cena24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast Plc ---
N/A
Moneta ---
N/A
Alphabet (Google) ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Lazyloaded image
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
  • Reklama
Finex logo