Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 6. 3. 2020 – Našli jsme dno, nebo je růst omezený?

Ahoj tradeři! Před týdnem se Bitcoin pohyboval na cenách kolem 8600 dolarů a my jsme si v analýze nastínili bullish a bearish variantu, přičemž u obou byl jako první krok nejprve odraz nahoru, vstříc 9 – 9,2 tis. USD.

Přesně tento pohyb jsme za poslední týden zažili a věřím, že jste na tom profitovali. Také doufám, že v další páteční analýze už budeme vědět, ve kterém scénáři BTC je, ale v této chvíli se pohybujeme právě na rozmezí těchto dvou scénářů, takže v dnešní analýze si ukážeme, co přesně sledovat, abychom jej určili správně.

V druhé části vám potom ukážu, jaký je můj názor na aktuální vývoj.

Nejprve si pojďme zopakovat scénáře:

Bullish scénář:

Pokud očekáváme, že Bicoin již vytvořil své dno na cenách kolem 8 400 USD, tak se dle Elliotových vln díváme na celý pohyb dolů jako na velkou ABC korekci (vyznačená bíle), přičemž vlna C dokončila svých 5 subvln (vyznačeno žlutě).

Aktuální odraz nahoru bereme jako začátek nového bullish cyklu.

Býčí scénář BTC/USD
Býčí scénář BTC/USD

Bearish scénář:

Bearish scénář uvažuje o posledním odrazu spíš jako o korekci v rámci trendu směrem dolů – konkrétně by šlo o vlnu 4.

Medvědí scénář na BTC/USD
Medvědí scénář na BTC/USD

Na grafu výše je zajímavé, že cena se nám nyní opravdu zarazila o bíle vyznačenou rezisteční trendovou linii, a zároveň cenový level – přesně, jak bylo očekáváno v rámci scénáře.

Jak tyto scénáře využít ve svůj prospěch?

Možná jste si všimli, že dělící linie mezi bullish a bearish scénářem se nachází přibližně na ceně 8 950 USD (přesná cena záleží na jednotlivých směnárnách, proto se dále budeme zabývat cenami na BitMEX).

Tento důležitý support na Bitmexu leží na ceně 8 969 USD a dokud je cena nad tímto levelem na denní bázi (tedy denní svíce neuzavře pod 8969 USD), měl by každý pullback být příležitostí k nákupu a měli bychom pokračovat k cenám kolem 9500 USD, kde je souhra několika rezistencí – ať už klasický horizontální level, nebo klouzavý průměr o periodě 200 na 4h grafu (vyznačený oranžově).

Obchodování bullish scénáře
Obchodování bullish scénáře

Jak bylo řečeno, tak invalidace tohoto scénáře je, pokud denní svíce uzavře pod 8 969, nebo, jak vidíte na grafu, pokud by šla cena pod 8 660, což je předchozí cenové minimum.

Naopak pokud se stane jedna z podmínek pro invalidaci bullish scénáře, automaticky jsme s velkou pravděpodobností přešli do medvědího scénáře, kde uvidíme ceny kolem 8 200 – 8 300 USD, případně ještě hlubší pád na 7 700 USD.

Oba scénáře na 4h grafu
Oba scénáře na 4h grafu

Co je pravděpodobnější?

Jak jsem zmínil, tak dokud se na denní bázi budeme držet nad 8 969 USD, mají větší šanci býci k posunutí ceny až k 9500 USD. Co je ale důležité, a zmiňoval jsem to v minulé analýze je, že bearish scénář se ruší až ve chvíli, kdy cena přeleze cca 9600 a potvrdí tuto úrovneň jako support.

I pokud tedy BTC vystřelí až k 9500, stále jsme hodně v neutrální zóně, kde budou mít obchodníci velkou motivaci k nabírání short pozic z důvodů, které jsou patrné na vyšších časových rámcích a ukážeme si je na následujícím grafu:

Měsíční (vlevo) a týdenní (vpravo) graf XBT/USD
Měsíční (vlevo) a týdenní (vpravo) graf XBT/USD

Vlevo na grafu vidíme měsíční graf Bitcoinu, kde během posledního týdne uzavřela únorová svíce – a uzavřela velmi bearish. Dlouhý knot nahoru, close svíce téměř na jejím dně a všechno toto podpořené vysokými prodejními objemy. Tyto typy svící typicky mají pokračování dolů.

Zároveň je to podpořeno i týdenní svící, přičemž poslední z nich má také vysoké prodejní objemy, uzávěr u svého minima – a co víc, toto minimum leží na 20týdenním klouzavém průměru. Toto je silný support, ale typicky po takovémto uzávěru opět přichází minimálně jeho retest, anebo i jeho proražení.

Zároveň na denním grafu Bitcoinu (níže) vidíme, že nyní cena sice čelí důležitým rezistencím, ale objemy během růstu jsou podprůměrné. Toto obvykle není dobré znamení pro býky.

Denní graf XBT/USD
Denní graf XBT/USD

Závěr analýzy

Oba scénáře jsou stále otevřené, ale obrázek na vyšším časovém rámci ukazuje, že ikdyž stále máme místo jít na vyšší úrovně, s velkou pravděpodobností jde stále jen o korekci směrem nahoru a můžeme očekávat minimálně otestování původního dna kolem 8 400 USD, ale spíš i pokles k 8 200 USD, případně 7 700 USD v následujících týdnech.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.