Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Vážení čtenáři, omlouváme se za dočasnou nedostupnost stránek. Bohužel čelíme DDoS útokům, proto jsou stránky občas nedostupné či ne-plně funkční. Situaci ale řešíme a věříme, že již brzy bude vše v pořádku. Děkujeme za pochopení.
Finex » Analýzy » [Kryptoměny] Analýza 28. 4. 2020 – Altcoiny začínajú klesať napriek tomu, že Bitcoin stojí

[Kryptoměny] Analýza 28. 4. 2020 – Altcoiny začínajú klesať napriek tomu, že Bitcoin stojí

[Kryptoměny] Analýza 28. 4. 2020 – Altcoiny začínajú klesať napriek tomu, že Bitcoin stojí

Ahojte traderi. V tomto článku by som sa rád zameral na zaujímavý fakt posledných hodín. Altcoiny nám pomaly začínajú klesať, ale Bitcoin zatiaľ stojí.

Včerajšok sa začal celkom pozitívne a dokonca sme boli svedkami menších rastov aj na nízko-kapitalizovaných altcoinoch. Ako však pokračoval deň, tak sa rasty pomaly ukončili a začali sme klesať.

Momentálne je už takmer všetko v červenom. To by nám mohlo indikovať, že sa asi niečo deje a že celý trh dumpuje. Problémom však je, že Bitcoin je zatiaľ v normále a klesajú len altcoiny. Poďme sa na to pozrieť

Analýza NEO/USD

Poďme sa ako prvá pozrieť na príklad NEO. Na hodinovom grafe má už výrazné problémy. Došli sme do targetu, nakreslili sme si alternatívny rising wedge a ten sme už aj breakli smerom nadol.

Ako prvý support som vyznačil zelenú hladinu v tomto prípade na hodnote 7.95 USD – 8.00 USD. Toto však zrejme nebude konečná zastávka, pretože už dlhšie špekulujem nad tým, že ako Bitcoin, tak aj altcoiny by mali klesnúť výraznejšie.

Analýza grafu kryptomeny NEO
Analýza grafu kryptomeny NEO

Podobná situácia je aj na niekoľkých ďalších altcoinoch ako napríklad LINK, alebo IOTA. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že klesajú len veľké alty voči USD. Ale to nie je pravda.

Včera poobede začali klesať aj malé altcoiny. Zatiaľ čo okolo obeda som sledoval cez 10 altcoinov a vyznačoval si pravdepodobné vstupy, tak teraz je už všetko červené. Avšak Bitcoin zatiaľ stále stojí.

Môžeme len špekulovať o tom, či je toto nejaká reakcia a ľudia už radšej odchádzajú z trhu.

Analýza ALGO/BTC

Napríklad také ALGO pekne dokončilo svoju štruktúru a prišlo výraznejšie odmietnutie. Od topu sa už ALGO prepadlo cez 10 % a to len za posledných 24 hodín.

Samozrejme na trhu sa dajú nájsť aj altcoiny, ktoré mali plusové čísla, ale aj ich rast sa už momentálne zastal. Takto by som tu postupne mohol nahadzovať desiatky altcoinov. Schválne som vybral len NEO a ALGO.

NEO ako zástupcu veľkých altov voči USD a ALGO ako zástupcu menších altov voči BTC.

Analýza grafu kryptomeny ALGO
Analýza grafu kryptomeny ALGO

Analýza Bitcoinu

Už dlhšie špekulujem o tom, že Bitcoin by sa mohol ešte výraznejšie prepadnúť. Indexy, komodity aj kryptomeny teraz vyzerajú dosť rovnako a všade je situácia rovnaká.

Trh podľa mňa veľmi chce byť bullish, ale graf hovorí niečo iné. Samozrejme podobnú dogmu hovorím už nejaký čas a stále len rastieme, ale ja si na ten short počkám.

V tejto situácii obchodujem len altcoiny a to takým štýlom, že si nájdem daný altcoin zotrvám v ňom niekoľko hodín maximálne dní a opäť trh opäšťam. Táto stratégia mi momentálne funguje najlepšie, pretože obchodovať Bitcoin na 1H je pdoľa mňa teraz nemožné. Ak chceme mať kvalitné RRR a zaistený stoploss, tak je to veľmi zložité navyše veleryby si chodia po stoplossy.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$60 561
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$3 885
Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$470,4
Aktualizováno 17.10.2021 11:04

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 4 komentáře
C - FOX

Nechápu zde komentář Lolíka.. Byť by se výše uvedená analýza dala považovat částečně za mylnou / ne však ke zmiňovaným altcoinům v článku / , musím říci že VŠECHNY ČLÁNKY ZDE JSOU NAPROSTO PERFEKTNÍ! To že občas něco nevyjde je na burze běžné.. Články zde jsou však objektivní a na profi úrovni a rady a informace nad zlato! Pokud se Lolík považuje za profíka, může nám poradit lépe..? Myslím že ne. Redakci děkuji za její práci a přeji mnoho dalších úspěchů. NEJVĚTŠÍ AMATÉR vydělávající více na XRP a XLM než na BTC. Díky radám a informacím redakce.

Magazín Finex

Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. Ceníme si však i zpětné vazby od Lolíka, i když bychom byli samozřejmě radši, kdyby příště uvedl konkrétní důvody, proč se mu tyto analýzy nelíbí. Zpětná vazba od čtenářů je jednou z cenných cest, jak se zde ve Finexu posouváme stále vpřed a portál zlepšujeme.

PS: Mohl byse nám vysvětlit, jak byly myšleny poslední 2 věty Vašeho komentáře? :-)

Lolík

Dobrý den ,
Tuto stránku mám velice rád , jediná věc která zde není dobrá jsou tyto analýzy :/ pan Kralovanský a podobní youtubeři mají velice malou úspěšnost a jejich „amatérský“ rozbor grafu je možná tak pro začátečníky … Nepřemýšlíte o někom jiném ? Nemyslím to zle ale.. Děkuji Lolík

Magazín Finex

Dobrý den, děkujeme za Váš názor. Můžete nám například říci, které analytiky osobně považujete za lepší a proč? A co říkáte na naše analýzy od Andreje? :-)
Vojtěch, Finex.cz

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook

Reklama

  • Reklama
Finex logo