Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměny » NEO (NEO) – Kurz, graf ceny, peněženka

NEO (NEO) – Kurz, graf ceny, peněženka

Koupit!

Na trhu s kryptoměnami se snaží uchytit tisíce digitálních platidel. Skutečný průlom se však podaří jen desítkám z nich. A na prstech jedné ruky bychom spočítali ty, jejichž cílem je změna transakčního a právního systému. NEO jednou z takových kryptoměn je. Jaké možnosti nabízí?

Kryptoměna NEO, platforma i cloud

Oběživo, které dnes známe pod jménem NEO spatřilo světlo světa (ještě pod názvem AntShares) počátkem roku 2014. Na svět jej přivedla čínská společnost Onchain, která tak uzmula prvenství ve vydání vůbec první digitální měny v zemi Rudého draka. Svůj nynější název získal NEO v červnu 2017 – a spolu s ním také impulz pro rozvoj ambiciózních plánů, které mu do vínku dali jeho zakladatelé.

Přestože NEO vychází z konceptu Etherea, není kryptoměnou v pravém slova smyslu. Jde spíše o smluvní platformu a digitální aktivum, dovolující uzavírání smluv, ukládání důvěrných dokumentů nebo vyplácení provizí. Dohody, známé jako NeoContracts, zaručují např. uvolnění stanoveného množství kryptoměny (nebo zašifrovaného souboru) v reakci na splnění dohodnutých podmínek.

Krátké video-vysvěrlení: Co je to NEO?

Určitě se podívejte na krátké anglické video níže, které vysvětluje, co to NEO je. Pokud neovládáte angličtinu, na youtube v pravém dolním rohu je možné zapnout si automatické titulky i s překladem.

Dané slovo platí

Oblibě platformy NEO nahrává fakt, že ke tvorbě kontraktů stačí základní znalosti programování. NeoContracts vytvoří s elementárními znalostmi jazyků C#, Java a dalších každý.

Dodatečné manipulaci zamezuje fundamentální povaha blockchainu – ke změně zanesených údajů je třeba souhlasu většiny držitelů decentralizované kryptoměny. NEO mj. slouží také jako „cloudová platforma“ pro archivaci právních dokumentů. Nejde o malá čísla – podle společnosti OnChain je do blockchainu každý den uloženo 800 tisíc listin, včetně smluvních.

Rychlejší, bystřejší

NEO si pomalu ukusuje čím dál větší díl z celkové kapitalizace kryptoměn. Je např. odpovědí na problematiku digitální identifikace; až doposud nebylo možné zajistit 100% jistotu při podepisování smluvních dokumentů elektronickou cestou. Takovou možnost přitom do své legislativy zavedly třeba Spojené státy nebo Čína. S příchodem čínské kryptoměnové platformy se situace mění – díky blockchainu je totožnost daného subjektu neměnná.

Z pohledu konkurence má NEO obrovský náskok. A nejen díky propojení reálné a virtuální identity; vývojáři stojící za platformou se cíleně připravují na nástup kvantových počítačů. V rámci projektu NeoQS se snaží kryptoměnu zabezpečit tak, aby enormní výpočetní síle budoucí elektroniky odolala.

Specifikem NEO je také unikátní systém ověřování transakcí – těch během jediné sekundy zvládne tisíc. Není to ale konečná. Do budoucna se počítá s navýšením kapacity na 10 tisíc převodů za vteřinu.

výhody kryptoměny neo

NEO v sobě pojí hned několik silných konkurenčních výhod. Zdroj: keepingstock.net

NEO jako digitální aktivum

Zajímavé vlastnosti první čínské kryptoměny zákonitě přitahují pozornost investorů i těžařů. Tradičním miningem se ale k NEO nedostanete. Získat jej můžete výhradně nákupem; digitální oběživo se chová jako aktivum. Držíte-li NEO tokeny na těch správných místech (mj. v oficiální peněžence), dochází ke generování („vyplácení“) GAS tokenů. A právě ty fungují jako tradiční kryptoměny. GAS tokeny fungují jako platidlo, skrze kterými si vedle zboží a služeb zakoupíte i výpočetní čas pro ověření NEO a GAS transakcí.

Vytěžit můžete tedy pouze GAS tokeny. I tady je ale háček – těžařem se nestane každý. Podmínkou je vedle důvěry komunity také vlastnictví určitého obnosu NEO tokenů.

Kde NEO a GAS zakoupit?

Ani jeden z tokenů není možné získat za hotovost. Jedinou cestou k jejich vlastnictví je jejich výměna za „konzervativní“ kryptoměny jako je např. Bitcoin. např. na Binance, či Bitfinex. To ale pouze v případě, že chcete kryptoměnu držet ve svém vlastnictví, platit s ní a eventuelně ji v budoucnu prodat za částku vyšší, než jste ji koupili.

To však není jediný způsob, jak s kryptoměnami obchodovat nebo na nich vydělat. Kryptoměny lze kupovat také jako CFD – to znamená, že je ve skutečnosti nebudete vlastnit, ale budete vlastnit jejich hodnotu. Při růstu jejich hodnoty roste i váš zisk.

Další výhodou obchodování kryptoměn (tedy i NEO) jako CFD je fakt, že lze využít pákového efektu. Nakoupit tedy můžete více kryptoměn, než na co máte momentálně peníze a využít jejich růst pro rychlejší zisk. Pozor, stejně tak je ale rychlejší i ztráta.

V praxi to funguje tak, že pokud máte na účtě 1 000 USD a NEO stojí momentálně 100 USD, můžete si jich dovolit koupit pouze 10. Pokud byste ale využili pákového efektu 1:2, můžete s účtem 1 000 USD ve stejný moment nakoupit až 20 NEO. Pokud se jeho cena vyšplhá na dvojnásobek, tedy 200 USD, váš zisk by nebyl pouze 1000 USD, ale 2000 USD.

Obchodovat kryptoměny jako CFD lze u těchto firem

XTB logo

XTB

★ 97 %

U 79 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo

eToro

★ 93 %

U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Plus500 logo

Plus500

★ 88 %

U 76.4 % účtů retailových investorů došlo ke vzniku finanční ztráty.

A cena? K 19. 4. 2018 se hodnota NEO pohybovala na úrovni 73,14 dolaru, zatímco GAS bylo možné pořídit za 22,74 dolaru.

stars
90 %
N/A
NEO
Smluvní platforma a digitální aktivum využívající smart-contracty podobné těm na síti Etherea.
  • Využití více programovajích jazyků developery
  • Kapacita až 1000 transakcí za sekundu
  • Silná konkurence hlavně v podobě ETH

✅ KryptoměnaNEO
✅ JednotkaNEO
✅ ZakladatelDa Hongfei, Erik Zhang
✅ VytvořenoZnámá jako AntShares v únoru 2014
✅ Webové stránkyhttps://neo.org/
✅ Lze těžit?
✅ Typ těžbyProof of Stake
✅ Tvorba bloku20 sekund
✅ Max. počet tokenů 0
✅ Počet tokenů 100 000 000

Připojte se k diskuzi